Přihlásit se
Přidej se k nám
« Mouse Haunt Heroes of Mavia »

Sollarion

Publikováno: 20.5.2022

Strategická karetní hra od českých tvůrců s nadčasovou grafikou.

Základní informace

Sollarion je první hexa strategická karetní NFT hra, ve které můžete vydělat na každé činnosti, jako je účast na turnajích, plnění úkolů, obchodování na marketplace a vyhrávání ranked i unranked zápasů. První verze hry bude pro Windows a MacOS. Po testování a vylepšení by měla být dostupná taktéž verze pro Android a iOS. V plánu je i verze pro Playstation a Steam, zde však bez zapojení NFT, jelikož je tyto platformy nepodporují.

Kategorizace: Free-2-Play, Play-2-Earn

Po registraci dostane každý hráč základní balíček karet zdarma.

Road Map

O hře

Píše se rok 6381…

Planeta Země byla zničena a lidstvo si muselo najít nový domov, kterým se stala planeta Dalmiri v galaxii Solana. Tato galaxie je nyní sužována válkou. Válkou, jež začala právě invazí lidí a jejich zásahy do přírodního prostředí.
A jak k tomu došlo?
Někteří se domnívají, že to byla nehoda. Jiní věří, že to byl osud. Jedno je však jisté – lidé dostali novou šanci vybudovat mírumilovný život, ale zatím se zdá, že přinesli jen zkázu. Je jen otázkou času, kdy se jim jejich činy vymstí.

V galaxii Solana se traduje legenda o bytosti jménem Sollarion. Příběh je starý tisíce let a popisuje vývoj této galaxie do dnešní podoby. Říká se, že Sollarion byl stvořen z velmi mocné magie, kterou také ovládal a využíval ve prospěch svého lidu. Jednoho dne byla jeho planeta napadena neznámými tvory ze vzdálené galaxie. Jejich cílem bylo kolonizovat planetu a zotročit její obyvatele. Ti se však nehodlali vzdát bez boje, a tak vypukla válka.

Sollarion, který bojoval ve válce, použil ve snaze ochránit svou zemi tolik magické síly, že ji jeho fyzická schránka nedokázala pojmout, a způsobil tak mohutný výbuch. Sollarionova moc se rozptýlila mezi planety a nezůstala po něm žádná stopa. Tato magická exploze zachránila galaxii před útočníky, ale také změnila život v celé galaxii.

Podle legendy byla jeho magická síla uložena pod povrchem každé planety a dala vzniknout mnoha tvorům v celé galaxii Solana. Tak se vyvinul život na všech zdejších planetách. Ať už Sollarion zemřel nebo zmizel, zůstal známý jako ochránce této galaxie a některé kultury ho stále uctívají jako svého boha. Věří, že pokud by se galaxie Solana ocitla v ohrožení, Sollarion je zachrání.

V jiném koutě vesmíru se nacházela planeta Země, jejíž obyvatelé dlouho neměli ani tušení o existenci galaxie Solana a o tom, co se v ní skrývá. Lidstvo se ukázalo jako odolné a v zoufalé snaze zlepšit kvalitu svého života se nezastavilo před ničím. Lidé ignorovali varovné signály, které jim vyslala jejich vlastní planeta. Zapomněli, jak naslouchat přírodě, a zaměřili se na konzum a technologický pokrok, který nakonec Zemi zničil a učinil ji neobyvatelnou.

Když si lidé uvědomili, že život na planetě Zemi nebude dále možný, rozhodli se, že jediným způsobem záchrany je najít novou planetu vhodnou pro život. Vlády všech zemí světa začaly spolupracovat. Do vesmíru byly vyslány sondy, které měly tuto planetu najít. Lidé už téměř ztráceli naději, dokud jedna z nich konečně úspěšně nedokončila svou misi.

Gameplay:

Online karetní hra, tahová hexa strategie.

Herní módy: ranked, free mode, custom, tournament, bets.

Všechny herní módy je možné hrát ve více variantách, např. 1v1, 1v1v1, 2v2.

Vaše hra se bude odehrávat na jedné z osmi planet, která vám bude automaticky vybrána. Poté si každý hráč vybere svůj balíček 30 karet (v závislosti na typu materiálu povrchu planety). Losováním se určí, kdo začne. Každý hráč obdrží ze svého balíčku 4 náhodné karty, jež mohou být po jedné vyměňovány. Začínající hráč obdrží 1 energii (za každý další tah získá +1 energii). Pokud má hráč dostatek energie na vyložení karty, může tak učinit.

Pokud přesune svou jednotku na místo, kde se nachází nějaký materiál (kov, radioaktivita, kapalina nebo krystal), může na tomto místě postavit důl a vytěžit jej.

Jednotky na sebe mohou útočit v okamžiku, kdy se přiblíží na vzdálenost 1 hracího pole od sebe, s výjimkou schopností AoE, které mají pouze některé karty.

Každý hráč se snaží zničit soupeřův portál (30 HP). Poté hra končí a hráč se zničeným portálem prohrává.

Karty:

Ve hře je 6 různých vzácností karet:

Obyčejné, neobyčejné, vzácné, epické, legendární a mytické.

Každá karta má 4 základní atributy.

Útok – míra poškození, které způsobí nepřátelské jednotce.

Zdraví – míra poškození, které jednotka přežije, na hodnotě 0 je zničena.

Štít – při útoku na jednotku štít absorbuje část poškození. Když klesne na 0, jednotka ztrácí životy. Štít se obnoví na původní hodnotu na začátku každého kola, kdy hráč tuto jednotku použije.

Rychlost – počet políček na mapě, o které se jednotka může pohnout v jednom kole.

Každá karta může mít 0 až 3 vlastnosti, které zásadním způsobem ovlivňují její použitelnost. Vytvoření balíčku karet se správně vybranými schopnostmi je pro výhru zásadní.

Ve hře bude mnoho schopností, ale zatím si představíme jen pár z nich:

Shield ignore – přímé poškození jednotky.

Magický portál – vždy když budete chtít vyložit jednotku, bude možnost jenom kolem vašeho portálu, ale pokud máte vyloženou jednotku s Magic Portal, se kterou se můžete dostat až na druhou stranu mapy, jakékoliv další jednotky pak můžete vykládat hned vedle Magic Portal, dokud nebude eliminována nebo nebude mít Silence.

Velký štít – chrání všechny jednotky v jeho blízkosti.

Hráči si mohou zakoupit balíčky karet za tokeny SLRC, SOL nebo přes PayPal.

Připraveny budou 3 typy booster balíčků karet:

Star pack – 1 vzácná nebo lepší karta, 4 běžné karty nebo lepší.

– Constellation pack – 1 epická karta nebo lepší, 1 neobvyklá karta nebo lepší, 3 běžné karty nebo lepší.

Supernova pack – 1 legendární nebo mýtická karta, 1 vzácná nebo lepší, 1 neobvyklá nebo lepší, 2 obyčejné nebo lepší karty.

Ceny budou zveřejněny s první verzí hry.

Hráči mohou také získat balíčky výhrou v turnaji, plněním úkolů, z battle passů atd.

Požadavky na hráče

Hra je vytvořena v Unity Engine, což umožňuje vydat hru na mnoha platformách.

Samozřejmostí je podpora multiplayeru napříč platformami.

První verze hry bude pro Windows a MacOS.

Po testování a vylepšení by měla přijít na řadu verze pro Android a iOS.

Časová náročnost hraní zatím není známa. Hru však není nutno hrát. Při zakoupení planety získáváte pasivní příjem za každý boj, který se zde odehraje.

Hráči mají možnost zakoupit battle pass za SLRC tokeny, SOL nebo přes PayPal. Battle pass obsahuje odměny v podobě NFT (karty nebo balíčky), SLRCtokenů, orbů, avatarů, NFT základen, skinů atd. (veškeré odměny budou upřesněny před spuštěním hry). Platnost battle passu bude 3 měsíce.

Na hlavní planetě Dalmiri dostane každý registrovaný hráč svojí vlastní základnu s portálem ve formě NFT. Z této základny bude posílat své jednotky do boje o Sollarion Crystal. Základny, které hráči dostávají zdarma, jsou malé a obyčejné, což každému nestačí. Proto má každý možnost získat lepší základnu plněním obtížných úkolů nebo z battle passu přímo ve hře. Hráči budou mít také možnost zapojit se do mintingu vzácnějších základen. Výhody z lepší základny:
• Forge potřebuje méně SLRC.
• Sleva na battlepass (až do 100%).
• Balíček zdarma každou sezónu.

Hráči mají možnost zakoupit a vlastnit část planety, na které se odehrávají bitvy. Pokud někdo vlastní tento pozemek, obdrží procento z hráčovy výhry za každý odehraný zápas. Minting těchto pozemků bude zahájen předem, aby bylo možné vydělávat s prvním vydáním hry. NFT Lands jsou příležitostí pro pasivní příjem, i když nejste aktivním hráčem. Všechny tyto NFT Landy budou zalistované i na běžně dostupných marketplace.

Monetizace

SLRC token můžete získat:

  • Výhrami v zápasech a turnajích.
  • Ve vaší Forge – rozložením herních NFT.
  • Jako odměnu za stakování.
  • Jako odměnu za šíření povědomí o hře (referral reward).
  • Jako pasivní příjem z vlastnictví NFT pozemku ve hře.
  • Plněním úkolů.
  • Z battle pass.

Tokenomika

Název: Sollarion Crystal

  • SLRC token – je založený na Solana blockchain. Uživatelé mohou použít SLRC pro hraní hry, kupování karet na Marketplace či vsázení se s dalšími hráči. SLRC tokeny obdrží za vyhrané zápasy, turnaje apod. Rovněž odměny za staking budou formou SLRC tokenů. SLRC slouží taktéž jako governance token.
  • Adresa SLRC tokenu: SLRCdL7ZiF8UUHCMqoeCCYhb4FDoHwDJG6MgEmVb9is
  • Čeká se na vydání tokenu.

Partneři

Tým

KPK Games s.r.o.

Složení týmu si můžete prohlédnout na LinkedIn profilu – https://cz.linkedin.com/company/kpkgames

Za hrou stojí 3 Češi, kteří se po několikaletých zkušenostech v oblasti kryptoměn a videoher rozhodli vyvinout vlastní NFT hru a posléze celé metaverzum. Hrou Sollarion jejich plány tedy rozhodně nekončí!

Názor analytika

Hra od českých tvůrců, kteří nechtějí nic uspěchat a vývoji věnují patřičný čas. Chtějí dát prostor brzkým investorům a odměňovat ty, kteří se zasluhují o propagaci hry. Na hře vás na první pohled okouzlí propracovaná grafika, ale i systém odměňování. Na výběr máte z několika herních módů a díky možnosti skládat si vlastní balíčky karet nebo naopak karty rozkládat na jednotlivé části ve vaší Forge, se vám hra jen tak neomrzí. Hru budeme rozhodně dále sledovat a budeme v kontaktu s jejími tvůrci.

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář