Přihlásit se
Přidej se k nám
« Civitas ASPO World »

The Forge Arena

Publikováno: 20.10.2022

The Forge Arena je soutěžní FPS hra, kombinující hybridní a deathmatch režimy s NFT a Play-2-Earn. Nabízí tak jedinečný zážitek a vlastnictví, jež si uživatelé sami vytváří.

Gameplay

Základní informace

The Forge Arena je soutěžní FPS hra, využívající technologii blockchain spolu s NFT a Play-2-Earn mechanikou. Má dva herní režimy.

Prvním z nich je Hybrid mode, což je rychlý 5v5 zápas, skládající se ze dvou částí. V jedné je cílem obsadit cílový bod (Capture the point) dříve, než soupeř. Ve druhé musíte nastražit nebo zneškodnit bombu. Můžete být součástí útočného nebo obranného týmu.

Druhým režimem je klidnější týmový Deathmatch (8v8). Tento režim můžete využít buď ke zneškodnění nepřátel a vítězství v obvyklém souboji na poměrně rozsáhlé mapě, nebo jen jako trénink pro zlepšení svých schopností.

Road Map

2022

Vývoj hry

 • Spuštění konektivity.
 • Upgrade z Unreal Engine 4.19.2 na Unreal Engine 5.
 • Opravy chyb z přechodu mezi verzemi Enginu a dalších (zbraně s dávkou).
 • Vylepšený divácký režim (tvorba obsahu a e-sporty).
 • Opravy dalších chyb.
 • Nové kompetitivní a TDM mapy (7 kompetitivních, 3 TDM = celkem 10 map).
 • Spuštěn jednoduchý anti-cheat.
 • Integrace GameLiftu nebo podobného systému (matchmaking).
 • Vylepšený zvuk (najata třetí strana).
 • Nové uživatelské rozhraní.
 • Vyladění herní ekonomiky a účinků zbraní.
 • Vytvoření si vlastního loadoutu v game launcheru.
 • Nové zvuky herních oznámení.
 • Hlasovací systém po skončení Capture the point střetu.

Vývoj blockchainu

 • Motivační MVP program (bonusové odměny v $SCRAP).
 • Stakování odznaků.
 • Vydání tokenů BOUNTY a SOUL.
 • NFT marketplace + pronájem NFT zbraní.
 • NFT generátor – crafting.
 • Představení kapslí s díly zbraní pro NFT generátor.
 • NFT generátor – sestavování.
 • Token správy (Gencoin).

Infrastruktura a web

 • Herní statistiky zobrazené v game launcheru.
 • Spuštění žebříčků.
 • Spuštění levelování a zkušeností.
 • Historie statistik zápasů.
 • Nový launcher se všemi funkcemi/mechanikami.
 • Integrace GameLiftu nebo podobného systému (matchmaking).
 • Automatické vytvoření peněženky – proces “Claim your wallet”.
 • NFT dropy na konci hry (např. zobrazení MVP v game launcheru).
 • Battle pass pro open Betu (odměny za 300 úrovní).

O hře

The Forge Arena se skládá ze 2 různých herních režimů:

 1. Hybrid mode – soutěžní režim 5v5 na dvou po sobě jdoucích mapách.

– Capture the Point: musíte se zmocnit cílového bodu dříve než druhý tým. Kolo skončí jakmile je bod dobyt, nebo pokud je druhý tým zcela vyřazen. V následující mapě bude vítězný tým v roli úročníků a poražený jako obránce.

– Search and Destroy: k dispozici jsou dvě místa pro umístění bomby. Můžete být v týmu útočníků, snažících se umístit bombu na vybrané místo, nebo v týmu obránců, kteří musí místo chránit před nepřítelem. Pokud se bombu podaří nastražit, bude ji muset obranný tým v omezeném čase zneškodnit, jinak prohraje.

 1. Mapy:
 2. Origin – integrována pro „Capture the Point“ a „Search and Destroy“.
 3. Exodus – na výběr ze dvou částí: „Capture The Tomb“ (obsaďte hrobku), nebo „Destroy One Of The Crypts“ (zničte jednu z krypt).
 1. Deathmatch mode – velký netaktický souboj 8v8 na rozsáhlých mapách.

Mapy:

 1. Hangar – v hangáru se utkáte tváří v tvář i v boji na dálku.
 2. Island – ostrov spojuje mnoho stylových kultur na okraji světa.

“Gen Zero” jsou generátory sloužící k vytváření unikátních NFT, například zbraní, jimiž se lze vybavit v game launcheru.

Obchod s NFT bude přijímat tokeny $SPARKS a bude obsahovat oficiální kufříky se zbraněmi, kufříky vyrobené komunitou a kolaborační kufříky se zakázkově vyrobenými NFT zbraněmi a dalšími předměty.

Gen-Esports jsou pak určeny k vytváření turnajů a událostí.

Požadavky na hráče

The Forge Arena je v současné době v uzavřené Betě. Jediný způsob vstupu do hry je vlastnit jedno z NFT, jejichž cena se pohybuje od 0,50 USD až po 60 000 USD. Musíte vlastnit buď Gen-Zero NFT, nebo kapsli Ascendance.

Platební metody k investování do herních NFT jsou WAX Cloud Wallet (WCW) a Coinbase (platba pomocí BTC, ETH, DOGE, LTC, DAI atd.).

Obchod s NFT bude spuštěn jako samostatná webová stránka, na kterou se hráč přihlásí pomocí svého playforge.gg účtu propojeného s WAX peněženkou.

K využití nově zavedeného Trade-up kontraktu pro obchodování NFT zbraní budete potřebovat token $SCRAP. Ten umožňuje spálit 10 NFT skinů zbraní s nízkou raritou za účelem získání 1 skinu vyšší rarity.

Tokenomika

Existují 4 typy tokenů:

 

 1. BOUNTY (dosud nevydaný): získává se v přehledném Collection systému plněním denních výzev a misí a pomocí specifických předmětů ve hře. Odměnami jsou NFT skiny, bezplatné součástky, bezplatné battle passy, odměny v reálných obchodech, ceny od partnerů atd.
 2. SOUL (dosud nevydaný): získává se prostřednictvím killů ve hře.
 3. $SCRAP (vydaný): získává se za čas strávený hraním a jako kompenzace času stráveného v aréně, za počet killů, asistencí a splnění herních úkolů, jako je zneškodnění a nastražení bomby, obsazení cílových bodů a herní vítězství. $SCRAP je potřeba k běhu Trade-up kontraktu a NFT generátoru.
 4. $SPARKS (vydaný): jedná se o herní měnu, kterou lze zakoupit v NFT obchodě nebo získat prostřednictvím battle passů, loot boxů, komunitních darů a exkluzivních turnajů. Je potřeba k běhu NFT generátoru a k nákupu kufříků se zbraněmi v NFT obchodě. Je to on-chain token, ale nelze ho obchodovat.

Ekonomika

Zatímco se budete bavit hraním The Forge Arena, budete mít několik možností výdělku herních tokenů $BOUNTY, $SOUL, $SCRAP a $SPARKS.

Následující dvě herní funkce budou oznámeny každý týden a měsíc, takže se můžete připojit:

 

       –      Battle pass: zahrnuje bezplatná NFT, profilové odznaky/obrázky, herní tokeny a ceny od partnerů.

       –      Žebříčky: hráči se budou moci připojit každý týden a měsíc a získat různé ceny.

Názor analytika

„The Forge Arena mi připomíná jiné FPS hry jako třeba Warframe či Splitgate. To jsou arénové střílečky velmi podobné Halo a Xonotic, což jsou docela příjemné a velmi žádané hry. Věřím, že je to skvělý žánr pro rozvoj blockchainu a integraci Play-2-Earn, kde nemusíte být profesionál, abyste v aréně vydělávali peníze. Stačí si jen chytře vybrat z nabídky zbraní a řídit svou ekonomiku s co nejvýhodnější výbavou.

Hra byla poprvé vyvinuta již v roce 2018, ale tehdy nebyla dobře řízena. Nyní vývojáři vynakládají dodatečné úsilí na zlepšení herního zážitku. Získat co nejvíce zpětné vazby byla dobrá strategie. Tvůrci naslouchají komunitě, aby hru co nejvíce vylepšili. Pracují na mechanikách pohybu, aby byl pocitově hladší a rychlejší, a také na účincích zbraní a brnění.

Zdá se, že tým vývojářů si velmi dobře uvědomuje důležitost aktualizací, protože ty jsou velmi pravidelné a reflektují zpětnou vazbu komunity. The Forge Arena je postavena na blockchainu WAX, který je založen na principu “náš zákazník, náš pán”. Pokud jsou pro vás zajímavé nulové gas fee, špičková rychlost transakcí a méně než sekundové zpoždění bloků, je tato hra právě pro vás.

Tvůrce směrnic pro The Forge Arena je ten samý člověk, co založil marketplace OPSkins, dnes známý jako WAX. Poskytuje to vhled do brilantních nápadů a řízení projektu, takže procesu vývoje můžeme důvěřovat. Tým byl průkopníkem v oblasti Webu 3.0 a blockchain her. Nyní má zajímavou vizi o budoucnosti herního průmyslu, tudíž považuji tuto hru za skvělou příležitost k zábavě i investici. Osobně bych se určitě zapojila.“

Mürell Ayón

Mürell Ayón

Publikováno: 20.10.2022

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář