Přihlásit se
Přidej se k nám
« HoneyWood Fight Of The Ages »

Town Crush

Publikováno: 2.7.2022

Town Crush je logická puzzle hra s podobnou grafikou, jakou má Town Star. Je to hra na podobném principu jako Candy Crush, s jedním hlavním rozdílem – jedná se o Web 3.0 aplikaci. Princip hry je jednoduchý. Jde o logické skládání stejných předmětů k sobě, aby se docílilo výbuchů, které přidávají body a promíchávají předměty v herním poli.

Teaser

Základní informace

V této hře, podobné Candy Crush, je cílem v každém kole pokořit stanovenou bodovou hranici. Následně váš farmář pokračuje dále na své cestě. Při dokončení kola získáte hvězdy, které lze použít k nákupu dalších životů nebo tzv. Eggsecutioner bomb. Hru tvoří umělecký ředitel Town Star Warren Marshall a několik vybraných hvězd
z týmu Gala Games. Town Crush je využívána jako hra na testování nového blockchainu od Gala Games. Jde tedy o hru ve vývojové fázi. Ke konci května 2022 ještě nebyl žádný prodej NTF ani tokenu.

Road Map

Gala Games Road Mapy netvoří. Nechávají si tak otevřené dveře pro adaptaci vývoje her. Z veřejných informací jsem poskládal tuto neoficiální Road Map:

2021
Vývoj v utajení.

2022
2Q: V dubnu představili hru a proběhl i první komunitní alfa test. Druhý test proběhne v červnu.

4Q: Vydání beta verze (pouze názor autora).

O hře

Stali jste se farmářem ze světa Town Star, který se posouvá přes políčka na mapě. V každém kole máte stanovený bodový limit, jež musíte překonat za stanovený počet tahů. Většinu kol zvládnete bez obtíží. Nicméně v těžkém kole (s vyšší bodovou hranicí) se neobejdete bez křecí bomby.

townCrush_farmer
townCrush_eggsecutioner

Každé kolo je jiné herní pole, a někdy je to zkrátka obtížnější. Když vám dojdou životy, můžete si koupit za hvězdy další. Občas musíte sáhnout také po kuřecích bombách. Ty pomáhají dokončit kola bez nechtěných ztrát životů.

Puzzle kombinace:

– 3 vedle sebe, 3 nad sebou = výbuch.

– 4 vedle sebe, 4 nad sebou = výbuch + na poli zbyde jeden nabitý kus.

– 5 vedle sebe, 5 nad sebou = výbuch + na poli zbyde jedna Tesla.

– 4 do čtverce = výbuch + vyhození kuřecí bomby do herního pole. Po dopadu získáš kus nabitý bombou.

Nabitý kus: Zářivý kus, který po zapojení do výbušné kombinace aktivuje výbuch v celém řádku nebo sloupci. Záleží na tahu.

Kuřecí bomba: Ještě zářivější kus než ten předchozí. Po zapojení do výbušné kombinace, aktivuje výbuch na poli 3×3 ve svém okolí.
Tesla: Elektrická dívka, která po aktivaci náhodně vystřelí určitý počet paprsků do herního pole a tím dojde ke značnému promíchání předmětů na herním poli.

Kombinací těchto speciálních předmětů docílíš ještě masivnějšího výbuchu, který ve vzácných případech vymaže skoro celé pole předmětů. A to ti zajistí pocit zadostiučinění.

V prvním testu, který byl pouze pro Gala Gold členy, bylo celkem 16,880 hráčů a 412,482 odehraných kol. V tomto testu byla každá mikrotransakce vedena na blockchainu. Mezi tyto transakce se řadily životy, kuřecí bomby a hvězdy potřebné na nákupy. V té době byl v provozu i blockchain scan, kde jsem viděl i záznamy transakcí na blockchainu.

Hráči z prvního testu dostali Eggsecutioner Chicken Coop NFT. Pravděpodobně pro testovací účely, ale také, aby jim Gala umožnila snadnější získání odměny v druhém testu. Toto NFT bude produkovat kuřecí bomby zdarma a později bude všem pravděpodobně odebráno. Hráči, kteří si přáli koupit hvězdy, měli v květnu možnost tak učinit za TOWN tokeny ze hry Town Star.

Požadavky na hráče

Ke hraní postačí jen internet. Hru si zahrajete na mobilu, tabletu i počítači. Osobně jsem hru vyzkoušel na MacBooku, kde se hra zobrazuje v mobilním formátu.

Tokenomika

Token zatím není. Proběhl test na testovacím blockchainu od Gala Games, kde jsme mohli s tokenem v podobě hvězd nakupovat herní předměty, ale to bylo všechno. Po testu byly tokeny odebrány.

Ekonomika

Play-2-Earn režim zatím není možný. Pouze pro Gala Gold členy je možné odehrát 12 nových kol v rámci druhého testu, pod záštitou herních oslav May Mayhem. Každý, kdo dohraje všech 12 kol, bude zařazen do skupiny lidí, mezi které Gala Games rozdělí 400 000 USD.

Partneři

Pouze vlastní vývoj, nemají tudíž investory ani partnery.

Tým

Tým je neveřejná informace. Jde však dohledat informace o třech osobách:

Warren Marshall

Prezentován jako otec hry Town Crush. Spoluzakladatel Gala Games. Discord jméno: @WarrenM#8990.

Má téměř 20 let zkušeností s tvorbou AAA her. Pracoval na mnoha hrách a franšízách, včetně Wheel of Time, Unreal Tournament, Gears of War, Fortnite a We Happy Few. Má bohaté zkušenosti s Unreal Engine 4 i s Unity.

Píše 3D Artist blog pro herní vývojáře: https://80.lv/author/warren-marshall/

YouTube Channel – Game art postupy, tipy, kariérní rady: https://www.youtube.com/c/WarrenMarshallBiz

Ukázka 3D knihovny: https://warrenm.artstation.com/

Osobní web: http://www.warrenmarshall.biz/

Derek Jarvis

Duben 2021 – současnost. Technický vedoucí vývoje blockchainu.

Má mnohaleté zkušenosti z oblasti web developmentu a server managementu na puzzle hry. 

Discord jméno: @Doc#3498.

Dříve působil mnoho let v 3D CAD programech společně se zaměřením na automatizaci. Vášnivý programátor i hráč. Často musel zakládat nové databáze a psát vlastní software, jež týmu pomáhal v práci a zlepšil její kvalitu.

Gala Blog: https://gogalagames.medium.com/gala-games-welcomes-derek-doc-jarvis-f932f2fa8ce9,

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/derekjarvis/

John Osvald

Červen 2021 – ředitel her, ve 2Q 2022 se zaměřil čistě na onboarding nových studií.

Osvald má 15 let zkušeností v herním průmyslu se zaměřením na Free-2-Play hry. 

Discord jméno: @Robotron#1580.

Jako ředitel her měl Osvald pod dohledem i Town Crush. Za poslední rok na svém LinkedInu často zvěřejňuje příspěvky o úchvatném směru, kterým se Gala Games vydává, a láká tak lidi ze své sítě pro práci v Gala Games.

– Head of Product management pro mobilní hry – Electronic Arts (EA).

– Senior Vice President pro hru Zynga.

– Chief Executive Officer – Carnivore Inc. (komunikační gaming app ClanHQ).

– Další vrcholově manažerské nebo marketingové pozice.

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/josvald/

RocketReach: https://rocketreach.co/john-osvald-email_2359697

Názor analytika

Town Crush vnímám jako povedenou hru pro všechny hráče, kteří mají rádi tento typ logických puzzle her. Pokud do toho budete hrát i Town Star, budete doslova cítit „Gala ekosystém”. Pěkný příklad je skladiště na vajíčka do Town Star. Tímto NFT budeš pasivně dostávat kuřecí bomby do Town Crush. Vzniká tak cross-game NFT benefit, což naznačuje, že by Play-2-Earn efekt v této hře mohl prosperovat i z úspěchu Town Star nebo naopak. Pokud i v této hře uvidím Play-2-Earn potenciál, budu ji mít pod drobnohledem.

Hra obsahuje dobré zvuky a písničku z Town Star. Věřím, že za dobrými zvuky i hudbou stojí zvukoví inženýři, které Gala najala pro vlastní vývoj her před několika měsíci. Podobně je na tom i grafika. Nenarazil jsem na nic, co by mě trápilo na pohled.

Podobná hra Candy Crush dosáhla na vrcholu skoro 100 milionů denních hráčů, přes 500 milionů stažení a v roce 2013 zaznamenala až 850 000 USD v denních transakcích za nenucené platby. Tato čísla jasně říkají, že v případě Town Crush se může jednat o spícího obra.

Hra běží dobře, i když je na blockchainu, který se teprve testuje. Nicméně vydání samotného blockchainu představuje hodně rizik. 

Zaprvé – možné zdržení ve vývoji blockchainu.

Za druhé – z pohledu bezpečnosti. Town Crush bude mít vlastní „sidechain/parachain” na Gala chainu, který bude mít ještě bridge na Ethereum. Bridging je jeden z nejslabších bezpečnostních bodů kryptoměnového oboru, viz poslední hacky jako Axie bridge, Thorchain apod.

Za třetí – onboarding. Nabírání nových hráčů je v klasickém herním průmyslu nejobtížnější část podnikání.

Na NFT, token i Play-2-Earn novinky si musíme počkat. Co se týče vývoje, tak Gala Games jsou trochu tajnůstkáři. Dokážou zařídit billboarding na hlavních náměstích po celém světě, jako tomu bylo u TWD VOX série. Proto si myslím, že marketing přijde, až nastane čas. Studio sedí na hromadě peněz, které hodlá investovat. Konkrétně se jedná o 2 mld. USD. Již za rok 2021 dokázali investovat 400 milionů USD do herního průmyslu. Tato čísla, společně s vědomím, že mají lidi se zkušenostmi a kontakty na profíky z oboru, na mě působí dojmem, že se máme na co těšit.

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář