Přihlásit se
Přidej se k nám
« MetaGear HoneyWood »

Town Star

Publikováno: 6.7.2022

Farmářská hra s cílem vybudovat to nejproduktivnější město. Každý týden, ti nejlepší hráči z Free-2-Play žebříčku, vyhrávají ceny. Na Play-2-Earn serveru plní držitelé NFT denní výzvy a odemykají tak odměny v TOWN tokenech.

Oficiální trailer

Základní informace

Town Star je soutěžní farmářská hra od jednoho ze spoluzakladatelů Zynga, společnosti, stojící za hrou Farmville. Town Star běží v prohlížeči a vyvíjí ji společnost Gala Games. Cílem je vytvořit si cestu k vybudování nejúčinnějšího a nejproduktivnějšího města. Každý týden nejlepší hráči z Free-2-Play žebříčku vyhrávají ceny. Na Play-2-Earn serveru plní držitelé NFT denní výzvy a odemykají tak odměny v TOWN tokenech.

Road Map

Road Map se od Gala Games nedočkáme. Nechávají si tak otevřené dveře pro adaptaci vývoje her. Z veřejných informací jsem poskládal tuto neoficiální Road Map:

2020

3Q-4Q: Alfa verze, Town Star Watchdog Software (anticheat).

2021

1Q-2Q: Beta verze, May Mayhem (20 000 000 Kč v odměnách).
3Q-4Q: Spuštění TOWN tokenu a Play-2-Earn NFT. Spuštění GALA Power. Beta verze Town Star nodů (IPFS), prodaných 600 kusů, spolupráce s týmem ekonomů na nápravě tokenomiky.

2022
1Q: Veřejný development server na hledání bugů, představení TOWN Power, spuštění dynamické obtížnosti na Play-2-Earn serverech.

2Q: Pálení neprodaných NFT, zastavení prodeje Play-2-Earn NFT z 1. sezóny, spuštění TOWN Points a představení plánu rekonvalescence TOWN tokenu. May Mayhem (40 000 000 Kč v odměnách), začátek prodeje a vydávání utility NFT bez Play-2-Earn.

O hře

Budování města začíná výběrem pozice na mapě světa. Je žádoucí, aby se tvoje město nacházelo poblíž hlavního města, a ideálně také u vody. Smyslem hry je vyrábět a následně prodávat produkty. Prodej produktů zabere čas a čím dále jsi od hlavního města, tím více času ti prodej potrvá. Společně s tím rostou i náklady na palivo. Ideální je vynaložit jeden benzín na prodej zboží, které se ti podaří vyrobit. S palivem je třeba šetřit, zabere mnoho času a množství prodaných produktů, než si zvládneš vyrábět své vlastní palivo.

Po výběru místa začínáš na území, které sis zvolil (pole, hory, ledová pláň). Nyní záleží na tobě, jakým směrem se vydáš. Můžeš chovat zvířata, pěstovat plodiny a vyrábět z nich produkty nebo založit a vést průmyslovou výrobu. „Jednoduchým“ cílem je dosáhnout výroby hodnotnějších produktů.

Produkce se zastaví ve chvíli, když:

1) vypneš prohlížeč.

2) přepneš okno v prohlížeči.

3) vstoupíš do full screenu, např. u videa.

Ve hře máš možnost aktivovat autosell, ten je nezbytný jak v soutěžích, tak pro Play-2-Earn hru. Při hraní vidíš pouze své herní pole. Nevidíš sousedy a nejde s nimi zatím komunikovat.

Ve hře probíhají pravidelné restarty herních seancí po uplynutí soutěžní doby. U soutěžních serverů je to sedm dní. U Play-2-Earn serverů je to jeden měsíc.

Požadavky na hráče

Před začátkem hry je potřeba se zaregistrovat u Gala Games. Automaticky dostaneš i ETH peněženku. Privátní klíč si můžeš vyexportovat v nastavení a propojit ho s MetaMask peněženkou.

Hned jak začneš hrát, je nutné dopředu myslet na výrobu benzínu. Po dosažení tohoto check pointu se tvé město stává soběstačné a dál můžeš hrát buď pro zábavu, jako Play-2-Earn nebo soupeřit s ostatními hráči o pozice v žebříčku.

U Free-2-Play je na výběr z několika herních serverů. V Play-2-Earn režimu je potřeba minimálně 20 hodin měsíčně k dosažení maximálních odměn ze svých NFT. Je však nutné, aby splnit denní výzvu, a poté kliknout na tlačítko „získat odměnu”. Při využití autosell skriptu stačí mít pouze zapnutou hru na pozadí, tím se splní denní výzvy. Cíl je vybudování dostatečně efektivního města, kterým se splní denní výzvy snadněji. Každým dnem se zvyšuje počet hvězd, jež je potřeba získat pro nárok na Play-2-Earn odměny. V budoucnu se však denní výzvy budou měnit. Odměňování bude více o aktivnějším hraní.

 

Tokenomika

Token TOWN vznikl ve 3Q 2021 a od té doby zažil obrovský inflační tlak. Od 1Q 2022 spolupracují Gala Games s týmem ekonomů na nápravě tokenomiky.

Celková zásoba tokenu bude jedna miliarda. V květnu 2022 je již hráči vytěženo 27 % prostředků. Token je zatím pouze na ETH síti. Přes 90 % objemů je obchodováno na OKX burze a Uniswapu. TOWN neměl presale ani private sale. Tým si z tokenomiky bere odměny tím, že drží Play-2-Earn NFT a provozuje nody.

Tokeny je možné vytvořit pouze dvěma způsoby:

1) Play-2-Earn odměnou.

2) Odměnou ze zakladatelských i herních nodů.

Čím více hráčů Town Star odehraje, tím více odměn nody dostanou. V květnu je to přibližně 2,5 TOWN pro zakladatelské nody a 23 TOWN pro herní nody.

Ekonomika

Všechny odměny jsou připisovány do truhly na herním účtu. Tato truhla bude časem vedena jako peněženka na Gala blockchainu. Nyní je však nutné pro mint z truhly zaplatit ETH poplatek, aby bylo možné řídit odměny na ETH síti.

Free-2-Play odměny jsou připisovány na herní účty vždy až po ukončení soutěžního týdne.

Play-2-Earn odměny jsou připisovány na denní bázi. Všechny zmíněné hodnoty v Google tabulkách, odkazují na hodnotu Town Points, které můžeš dostat za splnění denní výzvy. Tyto body se pak přes noc připíšou na tvůj herní účet v podobě $TOWN, podle stávající míry vyplácení tokenů. V květnu 2022 je to 58-60 % z Town bodů.

Neoficiální výdělečnost Town Star NFT lze najít na tomto odkazu.

V tomto dokumentu jsou hodnoty výdělečnosti ještě vedené v $TOWN, nyní tato hodnota platí pro TOWN Points.

Play-2-Earn v Gala Games je také ovlivňováno limitem GALA Power. Pro získání odměny z každého Play-2-Earn NFT je zapotřebí jeden GALA Power. Na první úroveň stačí jeden GALA. Další úrovně jsou po pěti tisících tokenů. Takže pokud mám 10 NFT, ideálně bych měl mít 10 GALA Power = 45 000 GALA tokenů. Ve 2Q 2022 se pomalu snižuje efekt TOWN tokenů na GALA Power. Ty totiž původně dávaly sílu jako dvě GALA.

Tento koncept se pomalu mění a v příštích měsících efekt TOWN postupně zanikne a nahradí ho TOWN Power. Vytváří tak limit tokenů na peněžence, který bude potřeba držet pro získávání $TOWN z Play-2-Earn hraní. Přikládám ukázku z kalkulačky, kde je vidět, že budu muset držet 2 703 TOWN společně s 5 GALA Power na provoz pěti Play-2-Earn NFT s výdělečností 200 TOWN Points.

Tým

Členové týmu jsou tajní. Po troše snažení jsem však dohledal informace o T. Elliot Cannonovi, který je vedoucí vývoje Town Star.

V minulosti byl vývojář, autor a vedoucí AAA her jako Unreal, Unreal Tournament, Crysis, Crysis Warhead, Dungeon Defenders 2, DOOM a mnoho dalších.

Elliot je veterán s 27letou zkušeností v herním průmyslu. Navrhoval a vyvíjel několik herních titulů, kterých bylo vytvořeno několik milionů kopií. Je to jeden z původních vývojářů Epic Games. Od té doby vedl týmy v několika různých zemích. Také pracoval pro US oddělení obrany, kde vyvíjel VR trénink.

Zdroj: https://www.telliotcannon.com , https://www.linkedin.com/in/telliotcannon/

Na Discordu lze komunikovat s Michelle (Discord name: pharmermichelle). Má na starosti Discord komunikaci mezi komunitou a Town Star týmem.

Názor analytika

„Od května 2022 se přestaly prodávat Play-2-Earn NFT na oficiálním store. Town Star tedy nějakou dobu nebude vydávat nové Play-2-Earn NFT. Začaly se prodávat první utility NFT bez Play-2-Earn efektu (nepočítám skiny). Je to určitě správný krok k tvorbě poptávky, jelikož všechny nákupy se provádí v TOWN tokenech. Nicméně bez mechanismu pálení tokenů se nemůžeme bavit o viditelné poptávce na trhu. Tento mechanismus přijde až po spuštění jejich blockchainu. To mělo být původně v 1Q 2022, nicméně dle současných informací by to mělo být do konce 4Q.

Od března 2021 jsem viděl spousty Town Star prodejů. Všechny převážně úspěšné, včetně prodejů stovky herních nodů.

Hra je už přes rok v Beta verzi a do vydání jejich blockchainu nečekám zásadní změny. O druhé sezóně Town Staru začali mluvit v 3Q 2021, avšak vysoké poplatky na ETH síti jim tento přechod znemožnily.

Town Star má řadu YouTube streamerů a podporovatelů, což je jenom dobře. Naučit se tuto hru chvíli trvá, jelikož oficiální návody jsou extrémně dlouhé. Může to odradit nováčky nebo jim to znepříjemnit onboarding do hry. Hra je hodně oblíbená v Asii.

Věřím, že zkušenosti týmu a vývoj zalitý penězi zajistí překonání problémů a hra se dostane na solidní úroveň, spojenou s udržitelnou herní ekonomikou.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář