Přihlásit se
Přidej se k nám
« Decentraland Bullieverse »

SOLICE

Publikováno: 4.4.2022

MMO hra ve virtuální realitě, která umožňuje hrát i mezi jednotlivými platformami.

Oficiální trailer

Základní informace

Solice je MMO VR (metaverse) založené na solanovém blockchainu. Bude free-to-play a play-to-earn. Dokonce bude možnost cross-platform, což umožní propojení uživatelů ze všech zařízení- PC, mobilu a VR zařízení. Jejich cílem je zajistit uživateli nezapomenutelný zážitek s AAA zpracováním a vybudovat pro uživatele druhý svět. Token tohoto metaverza je již volně obchodovatelný na burzách jako Gate.io nebo Huobi.

Road Map

 • Q4 – 2021 – Prodej Tokenů, Představení VR
 • Q1 – 2022 – Představení miniher v metaverse, 1.1 soft launch, předprodej pozemků 1. a 2. část
 • Q2 – 2022 – 1.2 verze, Představení NPC a postav, představení stakingu přímo ve hře, představení úkolů, které budou výdělečné
 • Q3 – 2022 – 1.3 verze, start Solice editoru, DAO, další NPC a postavy, předprodej pozemků 3. a 4. část
 • Q4 – 2022 – 1.4 verze, Další úkoly, Další minihry

O hře

V Solice budete schopni: Hrát, stavět, vlastnit, scházet se s přáteli, vydělávat. Vytvoříte si svého vlastního avatara dle libosti. Ve hře bude pět oblastí: Amoris = město, Kriaz = moře, Ludivour = sopka, Yamashi = stromy, Zephyros = hory.

Na každé z této části Solice budete moci vlastnit pozemek. Pokud takový pozemek budete vlastnit, dostanete více odměn, než lidé, kteří pozemek nemají. Jedna parcela bude 15 x 15 metrů velká. Pokud takových pozemků bude mít uživatel více, bude si na nich moci vybudovat takzvaná města. Dohromady je v celém metaversu 60,000 pozemků. Na pozemku si budete moci postavit vaši vlastní budovu, podobně jako je tomu ve hře Sandbox.

zdroj: https://docs.solice.io/the-metaverse/marketplace

V Solice budete moci hrát spousty mini-her či plnit úkoly. Do těchto her se budete vydávat pomocí portálů. Za splnění budete odměňováni tokenem SLC, což je jediný token metaverza Solice, nebo speciálními předměty či materiály na stavbu.  Ve hře vás bude doprovázet váš mazlíček a přátelé, se kterými se spojíte a budete společně objevovat svět, hrát mini hry, plnit úkoly nebo chodit na výstavy umělců.

zdroj: https://solice.io/

Požadavky na hráče

Čas strávený v metaverzu není nijak omezen. Pokud ale budete chtít vstoupit do nějakého z herních módů, omezení zde bude. Ještě ale bohužel neznáme módy, a tak nemůžeme odhadnout průměrnou dobu hraní. Podle našich odhadů bude průměrná doba hraní kolem 1-2 hodin denně. Základní investice nebude pro vstup do Solice metaverza potřeba. Avšak zakoupit si toho budete moci spoustu, například pozemek, mazlíčka, vstupenky do muzea či na přednášku, oblečení, vzácné předměty, materiál a další. Prodej pozemků se už i uskutečnil, a to rovnou na Solice Marketplace. Veškeré tyto předměty budou ve formě NFT volně obchodovatelné, ať už na marketplace mimo Solice, tak ve hře.

Všechny transakce budou probíhat skrze herní měnu SLC, která byla zalistovaná na první burzy začátkem ledna 2022. Pro veškeré transakce v Solice metaverzu budete potřebovat peněženku, která podporuje solanový blockchain. Takže například Phantom peněženku. Následně si na ni poslat vaše SLC a koupit si vámi vybraný předmět. Hra bude výdělečná pro všechny, ale lidé, co si zakoupí například pozemek, budou mít těchto možností více.

Tokenomika

Token tohoto projektu se jmenuje Solice (SLC) a je dostupný k obchodování na 8 burzách, mezi největší z nich patří Gate.io. SLC se bude využívat na veškeré herní transakce. Total supply je 400,000,000 SLC. Solice nabízí možnost stakingu, a to jak v staking poolu, tak ve hře se zakoupením pozemku. Staking pool se uzavřel 1. února. Nabízel 3 varianty. 1. EPIC (30% APY) 2. LEGENDARY (40% APY), 3. MYTHIC (50% APY).

Pokud byste dali stakovat více než 2000 SLC, je šance, že dostanete vzácné předměty – či materiály. Přes oficiální stránky se můžete dostat i na stakování pozemků kde je 40% APY . Hra nabízí opravdu spousty způsobů výdělku a všechny, které jsou přímo v metaverzu, jsou odměňovány měnou SLC. Na trhu mimo metaverza budete moci obchodovat skrze coin Solana.

Vraťme se ale ještě k výdělkům přímo v metaverzu. Ty budou například: pronajímání půdy, staking pozemku, prodávání lístků na představení či výstavy, vytváření 3D předmětů pomocí crafting systému, který bude Solice nabízet, vytvářením miniher… a tvůrci slibují mnoho dalšího.

zdroj: https://docs.solice.io/more/tokenomics

Partnerství

Mezi partnery patří velké společnosti, jako například KuCoin, Gate.io nebo Animoca Brands. V projektu De-Fi Landu má dokonce SLC zastoupení v podobě ovoce.

De-FI Land:

zdroj: https://solice.io/

Investoři:

zdroj: https://solice.io/

Tým

 • Christian – CEO
 • Serena – COO
 • Ray – CTO
 • Simon – Lead VR developer
 • Kingter – Smart Contract developer
 • Franjo – Creative director
 • Bob – Lead software architect
 • Rick – Full stack developer

Názor analytika

Solice je teprve na začátku, ale i přesto si můžeme všimnout neuvěřitelně velkého pokroku. Uvidíme, co nám nakonec metaverse skutečně přinese. Zatím vývojáři nezveřejnili tolik o oblastech, které jsou ve hře rozhodně zajímavé. Zajímavá část jsou minihry, o kterých také téměř nic nevíme.

Ke každé z herních oblastí se váže příběh o rozdělení, který působí velice filmově a umím si do budoucna představit zfilmování těchto příběhů.

Na tomto projektu mi přijde pochybné to, že tým nemá uvedena jména ani fotky, natož twitter účty, které jsou běžně u projektů takové velikosti dostupné. Pak mi přijde divné, že v tokenomice ve whitepaperu není o tokenu téměř nic napsáno, pouze pár obrázků. A jako poslední věc, které jsem si všiml – jsou vypnuté komentáře u všech youtube videí. Poslední věc, která mi přijde divná je ta, že od prodeje pozemků upadla aktivita týmu na sociálních sítích.

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář