Přihlásit se
Přidej se k nám
« Illuvium Gala Games »

Mobland

Publikováno: 9.4.2022

Všichni jsme součástí neorganizovaného vesmíru – je dobré být zloduch.

Oficiální trailer

Základní informace

Mobland je vůbec první Mafia hra v metaverzu, poháněná technologií NFT a blockchain, kde hráči bojují, loupí, budují, a nakonec vedou zločinecký podnik, sklízejí plody svého zločineckého života díky modelu Play-2-Earn, neboli hraj a vydělávej.

Hra je P2E a zároveň zdarma ke stažení.

Ve hře se připojíte ke gangům a provozujete firmy, vybíráte daně od svých podřízených a vzdáváte hold svým šéfům prostřednictvím zdrojů a surovin s využitím blockchainu.

S dostatkem odvahy, ambicí, síly a swaggeru (stylu) můžete stát v čele gangu a spoluvytvářet průběh Mafia světa.

MOTO: Všichni jsme součástí neorganizovaného vesmíru. Je dobré být zloduch.

Hra bude k dispozici na dvě platformy – PC a telefon díky technologii Unity (uvažuje se i o verzi hranou v prohlížeči)

Mobland je nejočekávanějším uvedením metaverse/blockchain hry v roce 2022 a nedávno uzavřel kontrakt financování ve výši 8 milionů dolarů, čímž si zajistil investice od některých z nejvlivnějších jmen v herním, streamovacím a blockchainovém průmyslu.

Zdroj: https://medium.com/@MOBLANDHQ/mob-land-the-mafiametaverse-evolution-65cf8515f642

O hře

Mobland je akční dobrodružná role-play mafia hra, ve které uživatelé získávají, spravují, obchodují suroviny/nemovitosti, budují a rozšiřují členskou základnu svého gangu. Přepadávají ostatní gangy a tím rozšiřují své impérium.

Hráči můžou začít hrát Mobland zdarma, přičemž budou muset zaplatit pouze poplatek (gas) za mintování NFT své postavy (k bitvě je potřeba skupina 4 NFT postav). Počáteční členy gangu si hráči zdarma vygenerují. Pokud mají uživatelé na výběr tým (reálné spoluhráče), pak si mohou vybrat vlastní čtyřčlennou skupinu. Jakmile účastníci neboli “Synners”, jak se říká hráčům v metaverzu Mobland, sestaví tým odpadlíků, budou se moci účastnit her, připojit se ke gangům a zapojit se do bojů PvE (proti počítači) a PvP (proti hráči).

Výchozí herní mechanika funguje jako card-battler v reálném čase – namísto nepříjemného čekání, až na hráče přijde řada, mohou hráči využívat schopnosti postavy, když nejsou na tahu.

Když se Synners připojí ke gangu, můžou se propracovat až na vrchol prostřednictvím každodenních misí, účastnit se událostí a bitev, získávat reputaci a aktiva, přičemž budují nemilosrdnou skupinu a získávají cenné spojence. Zároveň budou hráči zaznamenáváni v žebříčku podle herního postupu.

Hráči budou mít možnost vlastnit Turfs (nemovitosti) a získat obchodní licence v Moblandu (zatím nemáme bližší informace, jak získat obchodní licenci), což jim umožní vylepšit své herní schopnosti, zkušenosti a výdělky. Úroveň Turfu určí počet a typ podniků, které na něm lze postavit.

Hráči si budou moci založit základnu pro svůj vlastní gang, budovat své podniky, pronajímat prostory, vybírat daně a loupit. Přepadávat podniky ostatních, rabovat a loupit jejich zdroje a suroviny.

Čím vyšší je úroveň syndikátu (gangu), tím více podniků bude moci podporovat, čímž zvýší příjmy a výdělky svých členů. Syndikáty budou mít možnost koordinovat velké strategické globální útoky, aby převzaly základny a zdroje svých soupeřů, a dokonce i celá města.

Prostřednictvím strategie, odhodlání a ambicí se hráč bude moci propracovat na vrchol posilováním, budováním a vedením svého gangu, případně dokonce dosažením dostatečného vlivu a moci, aby získal místo u High Table. High Table je vyhrazen pro sedm nejmocnějších syndikátů v Mobland metaverzu.

Token $SYNR

Název: $SYNR ($SYN)

Typ tokenu: ERC-20 (Ethereum)

Celková nabídka: 10 000 000 000

Počáteční Mcap: 510 000 $

Výchozí cena: 0,02 $ (0,46 czk)

$SYNR aktuálně na CoinMarketCap

Alokace: 200 000 $ (včetně 5% poplatku za úspěch)

Token do oběhu: 10 % během TGE (token generation event), poté 30 % po třech čtvrtletích (prvních 30 % půjde do oběhu během následujících 2 měsíců)

Kde koupit: UNISWAP, Bybit, ZB.COM

Tokenomika

Token $SYN je vytvořený ke hře Mobland a bude fungovat jako governance token (umožní hráčům volit a hlasovat ohledně pravidel a cílů hry) a také pro možnosti stakingu. Coby governance token bude $SYN sloužit jako základní součást systému správy Mafia-as-a-Dao společnosti Mobland a zároveň bude obsahovat nástroje pro staking a následného získání výnosu, posílení herních aktiv a vydělávání $sSYN (synthetic SYN). Tím, že hráč bude stakovat $SYN, získá $sSYN, který se používá jako hlavní měna ve hře (marketplace).

$sSYN bude používán pouze na Mobland Marketplace a poskytne uživatelům slevy na nákupy na trhu. Hráči můžou vydělat $sSYN pouze stakováním $SYN.

Aby se mohli podílet hráči na modelu vládnutí Moblandu, držitelé tokenů $SYN budou moci stakovat (vložit) své tokeny, aby vygenerovali $sPOWER, který budou moci přidělit svému vůdci gangu.

Hráči si tak budou moci vybrat, zda si za pomoci stakingu nechají generovat $sSyn (pro obchodování), nebo $sPOWER (pro podporu svého syndikátu).

Zdroj: https://mobland.gitbook.io/mobland/usdsynr/tokenomics

Požadavky na hráče

Časová náročnost – zatím to není jisté, ale pravděpodobně to bude the more, the more (čím více hráč hraje, tím lepší jeho výsledek bude)

Pro získání top 100 pozice v žebříčku bude hráč potřebovat dosáhnout minimálně levelu 30, což je 46 tisíc xp. Každá hodina na serveru vygeneruje hráči cca 750–1000 xp. Po zdolání levelu je pro další level potřeba vždy o 100 xp více.

Monetizace

Kromě standardního držení NFT se dá ve hře vydělat samozřejmě i jinak. Mobland poskytne hráčům řadu různých možností, jak vydělávat v jeho metaverse ekonomice.

Synneři se budou moci účastnit skupinových a speciálních PvP bitev, denních a jiných speciálních PvE výzev, pronajímat pozemky a aktiva dalším hráčům a prodávat získaná a vylepšená herní aktiva na trhu.

Počáteční bitevní režimy budou představovat bitvu ve stylu karet, kde budou hráči moci nasadit svou vybranou posádku tváří v tvář AI (umělé inteligenci) přidělené bránícímu se protivníkovi.

Road Map

Momentálně se stále nacházíme v první fázi. Hra se dostala do mírného časového skluzu z důvodu sporu o jméno. Nakonec byl tento spor vyřešen přejmenováním hry z původního Syn City na Mobland.

Zdroj: https://mobland.gitbook.io/mobland/roadmap

Fáze 1

 • Listopad 2021 – tvorba sociálních sítí
 • Začátek prosince 2021 – Předprodej NFTs (8000 NFTs vyprodaných za 18 minut)
 • Začátek ledna 2022 – IDO (prvotní nabídka tokenu – 25.1.2021 vyprodána)
 • Konec ledna 2022 – herní verze 1 – zde se nacházíme (čeká se na 1. verzi)
 • První čtvrtletí 2022 – tvorba a spuštění marketplace (obchodu ve hře)

Fáze 2

 • Plnohodnotné spuštění
 • Více IP / universe integration (propojení s aplikacemi)
 • Farming / game DeFi (P2E model)
 • Války gangů
 • Herní verze 2 / web
 • Větší množství na burze Cex

Fáze 3

 • Války zemí/společenství / herní turnaje
 • Obchodování se surovinami a statky
 • Syn metaverse (možná více her v Moblandu, nejen card battler)

Syn Pass

SYN PASS je limitovaná edice NFT, která je klíčem (OG Genesis Key) k celému metaverzu Moblandu a nabízí držitelům nespočet jedinečných nabídek a výhod, od airdrops, whitelistu, včasného přístupu k informacím atd. Bude pouze 888 SYN PASS NFT, z toho 800 pro členy komunity. Zbylých 88 SYN PASSů je přiděleno na jiné akce komunity. Toto je příležitost pro každého získat limitovanou edici.

Syn Pass se dají nyní koupit pouze na Opensea od hráčů, kteří je získali během akcí konaných na discordu. Doporučuji hledat dle nejnižší ceny.

Později ve hře budou uvedeny ještě další Blueprint NFTs, která však budou rozdílná od této limitované edice.

Tým

Zdroj: https://mobland.gitbook.io/mobland/people/team

Roy Liu – spoluzakladatel

Roy, který je zaměstnán pod Rainberry Inc., neboli BitTorrent. Vede celkový obchodní a firemní rozvoj a marketingové operace TRON Foundation v USA.

TRON je jedním z 10 nejlepších blockchainových projektů na světě, kde má Roy Liu na starosti globální strategické partnerství, vývoj společnosti a také marketingové a sociální operace.

Mihai Pohontu – spoluzakladatel

Obchodní a sociální podnikatel, inspirovaný k rozvoji perspektivních podniků na rozvíjejících se trzích. V současnosti vede Amber, agenturu pro vývoj her.

Minulé zkušenosti zahrnují řízení programů Samsung pro vztahy s vývojáři a inovační partnerské programy, dohled nad provozními funkcemi portfolia interaktivní zábavy společnosti Disney a řízení organizace multidisciplinárních vývojových služeb Electronic Arts, která podporuje 18 studií po celém světě. Mihai Pohontu je zakladatelem a bývalým generálním ředitelem EA Romania, jednoho z největších herních studií ve východní Evropě.

Investoři

Zdroj: https://mobland.gitbook.io/mobland/people/investors

 • Kieran Warwick
  spoluzakladatel Illuvium
 • Justin Kan
  spoluzakladatel Twitche
 • Luke Wagman
  spoluzakladatel CoinMarketCap

Názor analytika

Osobně hru velmi doporučuji. Celý koncept hry vypadá velmi slibně, zejména důkladně promyšlený gameplay. O projekt je také obrovský zájem veřejnosti, což může být dobré znamení. Celkově na mě hra působí jako skvělá příležitost, jak spojit hraní her a vydělávání peněz.

Hru bych si určitě zahrál a doporučuji ji všem milovníkům card-battler her. Velká výhoda je, že si hru může zahrát opravdu kdokoliv, jelikož je velmi lehká na naučení a hráči si vždy můžou vybrat jakou roli ve svém syndikátu zaujmou.

Také doporučuji investovat do tokenu, ať už jako hráč nebo jako investor. Token vypadá velmi stabilně a nyní je na poloviční hodnotě, než byl v půlce února. S tím, jak velký je o hru zájem si myslím, že je velká šance, že hodnota tokenu opět poroste. Hráči navíc můžou tokeny zastakovat a získat tak pasivní příjem do hry. 

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář