Přihlásit se
Přidej se k nám
« Sinverse Monkey League »

PLAYERMON

Publikováno: 15.4.2022

Vstupte do světa roztomilých stvoření zvaných Playermoni a bojujte bok po boku proti ostatním hráčům a jejich Playermonům.

Oficiální trailer

Základní informace

Playermon je NFT karetní hra, ve které bojujete proti ostatním hráčům a jejich Playermonům. Zároveň se staráte o své Playermony (vesmírné příšerky) podobně, jako tomu bývalo za dob Tamagotchi. Budete prozkoumávat a plnit výzvy ve vesmíru za pomoci Playermonů. Cílem do budoucna je vytvořit Playermon metaverse, kde může komunita pracovat, hrát a socializovat se ve virtuálním prostoru. Ve hře se dají vydělávat reálné peníze s velmi nízkými vstupními náklady. Je potřeba si koupit tři Playermony (prodej Genesis vajec, ze kterých se poté líhnou Playermoni se uskutečnil v prosinci 2021, kdy jedno vejce stálo 300 PYM, což bylo v té době (26.12.2021) přibližně 45 dolarů a celkově se prodalo 24,000 vajec). Nyní jsou k dispozici Playermoni na marketplace (25 USD – 34 799 998 USD). Hra je k dispozici na PC a mobilních zařízeních a prozatím není náročná na výkon zařízení.

zdroj: https://discord.com/invite/sMAAYz4q8v

Road Map


1)      15. května 2021 – první zmínky

2)      1. září 2021 – tokenomika

3)      3. září 2021 – gameplay

4)      9. října 2021 – soukromý prodej

5)      25. listopadu 2021 – audit

6)      3. – 5. prosince 2021 – prodej vajíček

7)      22. prosince 2021 – spuštění Spacedenu

————————————————–

8)    Q1 2022 – story mód Anchorland

9)    Q1 2022 – rozšíření story módu

10)  Q2 2022 – Tower of creator

11)   Q2 2022 – planet gameplay

12)  Q3 2022 – Radix launch

O hře

Hra začíná zachycením signálu SOS z jiné planety – Archorland. Vydáte se tedy na pomoc. Po prozkoumání situace zjistíte, že se musíte přidat na stranu rebelů a bojovat proti kolonizátorům, kteří zotročili lid a Playermony na této planetě.

PvE a PvP

Jedná se o karetní herní systém. Každý hráč si musí vytvořit vlastní „tým“, jenž se skládá alespoň ze tří Playermonů. Před bitvou si hráči musí vybrat 3 Playermony a strategicky je umístit. Umístění Playermonů může poskytnout výhodu nad soupeřem. Karty s náhodnými schopnostmi obdrží každý hráč na začátku každého tahu. Poté si hráči budou muset vybrat akční karty pro své Playermony. Ale měli by mít na paměti, že každá akční karta bude stát akční bod, což je omezený zdroj. Hráč zvítězí, jakmile soupeři nezbude žádný Playermon. Vítěz získá SpaceGEM (SGEM) a Playermoni získají zkušenosti.

zdroj: https://discord.com/invite/sMAAYz4q8v

Do hry se zatím plánují tyto módy:

Archorland je domovina Playermonů, rozdělená na tokenizované pozemky, které slouží hráčům jako domovy a základny. Planety lze časem vylepšovat pomocí různých zdrojů, které lze ve hře nalézt. Kromě výše zmíněného mohou majitelé planet najít na své planetě užitečné suroviny nebo pomocí Playermonů obsadit pozemek a najít na něm zdroje se surovinami. Hráči, kteří mají vesmírný skener, mohou najít nové planety k prozkoumání a také se mohou utkat s Arridem (PvE) v bitvách v reálném čase buď sami, nebo ve skupinách s náhodnými hráči. Prodej jednotlivých planet se odhadem plánuje na začátek roku 2023, ale herní mód Anchorland by měl být spuštěn již brzy.

Dalším plánovaným herním módem je The Tower of Creator – bojová aréna, kde hráči bojují mezi sebou se svým týmem Playermonů, aby získali MMR neboli Match Making Rating (parametr pro zařazení hráče do bitvy, aby hráč bojoval proti protivníkovi podobných dovedností).

Vítězové získávají MMR, aby mohli postupovat v žebříčku nahoru, zatímco poražení MMR ztrácejí a mohou klesat. Hráči musí ovládnout strategii, aby si udrželi svou pozici ve hře.

zdroj: https://discord.com/invite/sMAAYz4q8v

Mezi další módy bude patřit planeta Radix, která bude tou nejrušnější a nejlidnatější planetou v galaxii. Lidé z celého vesmíru se na Radixu neustále shromažďují, aby mohli obchodovat. Pod zářivým a lesklým městem se však skrývá také podzemní slum, kde se pořádají boje o Playermony. Koneckonců je to planeta příležitostí, kde se lidé scházejí, aby obchodovali, učili se a zlepšovali svůj život. Mezi herní aktivity, které mohou hráči na Radixu provádět, patří:

 • Pronajmout si Playermona od jiného hráče
 • Obchodovat se svými Playermony
 • Nakoupit vajíčka
 • Nakoupit mystery boxy
 • Nakoupit herní předměty pro crafting
 • Nakoupit sezónní omezené herní prostředky
 • Nakoupit planety

Nyní už můžeme hrát ve Spacedenu, což je další herní mód. Po zakoupení a inkubaci vajec se hráči musí o své mladé Playermony postarat tím, že je zaopatří (např. kartáčováním, koupáním a krmením). Pokaždé, když splní tento denní úkol, získají SGEM tokeny, které jsou potřeba pro množení. Kromě toho budou Playermoni také získávat zkušenosti a odměny, dokud nedosáhnou dospělosti, aby se mohli zapojit do různých bojových režimů.

zdroj: https://discord.com/invite/sMAAYz4q8v

V plánu vývojářů je také Planet Gameplay. Platforma Playermon Planet poskytuje další rozsáhlou bránu pro tvůrce a umělce, aby mohli publikovat své rozmanité hry v Playermon vesmíru a využívat herního ekosystému prostřednictvím distribuce SGEM a PYM tokenů. Ne všechny planety jsou si rovné, některé jsou obsáhlejší než jiné a některé mohou ukrývat podzemní kobky, které může hráč prozkoumat. Než však hráč získá přístup k některému ze zmíněných, majitelé planet by měli pozvat další hráče, aby prozkoumali jejich planetu. Jakmile hráči získají svou vlastní planetu, mohou začít těžit z jakéhokoliv zdroje. Kromě toho mohou hráči těžit napříč planetami. Hráč je však povinen sestavit meziplanetární skener, který bude pozorovat planety v blízkosti jeho polohy. Více o tomto módu zatím není známo.

Playermoni

Playermon je vesmírná bytost, která pochází z různých sfér. Každý Playermon má speciální a jedinečné schopnosti. Mohou sloužit jako společníci hráčů, bojovníci a farmáři. Lidé však Playermony používají hlavně jako zbraň, v kombinaci s minerály a krystaly z nich mohou být velmi efektivní bojovníci. Mít Playermona tedy dává hráčům výhodu při získávání zdrojů.

Playermoni nemají daleko od normálních mazlíčků. Sdílí s nimi i možnost se rozmnožovat. Abyste mohli svého Playermona rozmnožit, musíte vybrat dva a zaplatit určité množství herní měny PYM a SGEM, kdy druhý zmíněný token bude po úspěšném odchovu spálen.

zdroj: https://discord.com/invite/sMAAYz4q8v

Po zakoupení a inkubaci vajíčka se vylíhne Playermon s náhodnými atributy a částmi těla.

Pokud je však Playermon reprodukován prostřednictvím šlechtění (spojení dvou Playermonů), jeho atributy budou záviset na rodičích Playermona. Dominantní gen určuje fyzické rysy Playermona. Playermon má své příslušné dovednosti a je rozdělen do kategorií podle statistik HP, rychlosti, dovedností a morálky. Playermony dělíme podle vzácnosti na common, uncommon, rare, epic a legendary (běžné, méně časté, vzácné, epické a legendární), od čehož se odvíjí i jejich cena.

Požadavky na hráče

Ve hře zatím vyšel jen mód Spaceden (ke stažení zde), ve kterém se staráte o své Playermony. Abyste získali SGEM tokeny, je potřeba se 2x denně (jednou za 12 hodin) připojit do Spacedenu a zajistit potřeby svých Playermonů, což zabere cca 10 minut denně. Momentálně není k dispozici údaj, jak časově náročná hra bude, až vyjdou ostatní módy, ale odhadem cca 2-3 hodiny denně. Základní investice je nyní minimálně 70 USD za nákup 3 základních Playermonů. Je potřeba mít peněženku Metamask a připojit do ní síť Polygon, kam si následně pošlete Matic coin, za který se nyní Playermoni prodávají.  V průběhu hry je možné investovat do rozmnožování Playermonů a pak je prodávat. Hra není časově nijak náročná a je jednoduchá na pochopení a osvojení si herních principů.

Tokenomika

Token PYM je hlavní token projektu.

 • PYM na CoinMarketCap
 • Celkové množství – 1,000,000,000
 • Spuštěn na síti Polygon
 • Lze koupit na burzách MEXC a Gate.io
 • Je podporován peněženkou Metamask

Token SGEM je herní token. Zatím existuje jeden způsob, jak získat tokeny SGEM, a to ve Spacedenu staráním se o Playermony. Do budoucna bude možné získávat i ve Story módu, PvP bitvách a v The Tower of Creator.

Ekonomika

Playermon má ekonomiku založenou na reálných penězích hráčů. Místo prodeje herních předmětů se vývojáři hry zaměřují na růst ekonomiky projektu a vybírání malých poplatků za určité transakce. Na budoucí metaverse projektu Playermon lze nahlížet jako na ekonomiku národa, v níž držitelé tokenu PYM budou představovat vládu, která bude mít příjmy z daní. 

Veškeré herní zdroje a předměty jsou zde považovány za NFT (non-fungible token), což znamená, že je kdokoli může prodávat na otevřených peer-to-peer trzích.

Hráči mohou nyní vydělávat na prodeji svých Playermonů. Zároveň je možné je množit a dále prodávat nově vylíhnuté Playermony. K množení je potřeba inkubátor, který si můžete sestavit ze shardů a ty získáte stakováním tokenů SGEM a PYM.

Partneři

Partneri projektu Playermoon

zdroj: www.playermon.com

Tým

Tým se skládá z 12 zkušených členů. Většina vedoucích projektu jsou z Malajsie, zbytek z jiných asijských států. Na celé složení týmu se můžete podívat na tomto odkaze.

zdroj: www.playermon.com

zdroj: www.playermon.com

Názor analytika

„Samotná hra mě velmi nadchla pro svůj příběh a propracovanou grafiku. Třešničkou na dortu jsou roztomile vypadající stvoření alias Playermoni, o které je potřeba se starat jako za dob herního vajíčka Tamagotchi. Navíc má projekt opravdu silnou členskou základnu a zkušený tým vývojářů.

Nicméně najdeme i stinné stránky. Hra nabírá čím dál větší zpoždění a bitevní mód, na který všichni hráči netrpělivě čekají, je stále v nedohlednu. 
Tokenomika také není nijak úchvatná, hlavní token PYM se neskutečně propadl, a to hlavně díky nešťastnému kroku vývojářů používat na svém marketplacu místo tokenu PYM coin Matic. Dá se ovšem očekávat, že v budoucnu bude token PYM opět na své hodnotě stoupat a jestli zvažujete jeho nákup, tak doporučuji nyní, dokud je za opravdu nízkou cenu.

Celkově hodnotím projekt kladně a CharlieGaming tato hra zaujala natolik, že jsme se ji rozhodli sami hrát a investovat do ní.“

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář