Přihlásit se
Přidej se k nám
« Solice Pavia »

BULLIEVERSE

Publikováno: 2.4.2022

Akční multiplayer hra plná býčí a medvědí nálady. Cíl je jasný, zneškodnit nepřítele a mít náladu trhu ve vlastních rukou.

Hodnocení hry Bullieverse
Celkové hodnocení hry Bullieverse

Oficiální trailer

Základní informace

Bullieverse je Play-2-Earn, RPG hra s vlastním herním tokenem a skvělými možnostmi výdělku. Je dostupná na PC, tak brzké době i na mobil. Hra je od vývojářů Bullieverse Inc. Tým tvůrců se skládá ze 4 hlavních zakladatelů a 20 zaměstnanců.

Road Map

 • Q1 2022 – Play-2-Earn NFT´s
 • Q1 2022 – Play-2-Earn hra
 • Q1 2022 – Prodej pozemků
 • Q2 2022 – Spuštění první fáze metaverse
 • Q2 2022 – Další Play-2-Earn hry
 • Q2 2022 – Spuštění herního marketplace
 • Q3 2022 – Přehled o stakingu
 • Q3 2022 – Další NFT avataři
 • Q4 2022 – Mobilní podpora
 • Q4 2022 – Možnost stakingu
 • 2023 plné spuštění metaverse

O hře

Ve hře budete mít na výběr z více herních módů. První, který vyjde zanedlouho, se jmenuje Bear Hunt. Další bude například Bear Run nebo Hooves in the Hoops. Ve všech těchto módech jde ale vlastně o samé, porazit nepřítele. V módu Bear Hunt půjde o to zneškodnit medvědy. Jelikož hrajete s vaším avatarem, který vypadá jako býk, jde o to, aby váš býk porazil medvěda, a v dané bitvě tak vyhrál „býčí trh“. Za výhru budete dostávat měnu SHELL. K dispozici budete mít pouze jednu zbraň.  Dále budete mít tři schopnosti: útok, ochranu, ultra útok.

Bullieverse se také prezentuje jako metaverse, ve kterém se budete moci scházet s přáteli, vytvářet minimapy a komunitní hry, kupovat si pozemky, vytvářet různé předměty, jako jsou například boty, a ty následně prodávat na komunitním trhu.

zdroj: https://app.bullieverse.com/

Požadavky na hráče

Hra bude časově omezena pouze při hraní. Pokud se budete jen procházet po svém pozemku či se scházet s přáteli, váš čas zde je neomezený. Na začátku bude potřeba investovat do vašeho avatara. V tuto chvíli je dostupný pouze v býčí verzi, ale whitepaper napovídá, že bychom se v budoucnu mohli dočkat také krav. NFT se dají už momentálně koupit na OpenSea, a to za ethereum, proto budete potřebovat například peněženku Metamask, která podporuje ethereový blockchain. Abyste ve hře byli schopni něco vydělat, bude zapotřebí si koupit vašeho avatara. Čím více těchto NFT budete mít ve vaší peněžence, tím více pro vás bude Bullieverse výdělečný, a také budete mít více životů v herních módech.

Ve hře budete moci hrát i zdarma se základními avatary, ale to nebude nijak výdělečné. V průběhu hry by nemělo být potřeba dále nikam investovat, abyste vydělávali. Budete ale schopni koupit si pozemek na mapě, oblečení, zbraně či další předměty. Hra bude středně náročná na výkon, a proto doporučujeme grafickou kartu. Hra by měla být náročná přibližně jako Fortnite.

Tokenomika

Hra bude představovat dva herní tokeny:

1. BULL – governance token, který se nebude používat na herní transakce či nákupy. Bude na ethereovém blockchainu. Celková zásoba by měla dosáhnout 1,000,000,000. Na první burzy byl zalistován 9.3.2022. Token je možno stakovat. V průběhu několika příštích let se hodlají stát decentralizovaným ekosystémem.

CoinMarketCap

2. Shell – herní měna. Hráči budou používat tokeny Shell k získávání herních aktiv, jako jsou zbraně, speciální schopnosti, lektvary, skiny a další. Budou používány jako měna na trhu. Tokeny budou také používány pro odměny za hraní a jiné. Zásoba tokenů Shell bude omezena na 1 000 000 000 000 tokenů na prvních 5 let a bude použita k financování herní ekonomiky. Distribuce tokenů Shell bude řízena komunitou DAO.

zdroj: https://docs.bullieverse.com/white-paper/bullieverse-ecosystem/tokenomics/shell-token

Tým

Tým projektu Bullieverse

zdroj: https://bullieverisland.com/

Partneři

Názor analytika

Nejvíce mě zaujala jejich roadmap, která má spád a komunita by podle ní neměla na nic dlouho čekat. Co mě naopak zklamalo, je tokenomika tokenu BULL, která nebyla moc upřesněna a moc se o ní ještě neví. Také metaverse ostrov, který nebyl téměř ukázán. Celkově to vypadá, že autoři jen využívají populární slovo metaverse nadhodnoceně a v tomto případě se jedná o klasickou RPG hru. Tvůrci již publikovali herní NFT, herní token a dokonce hratelnou hru. Co se týče stakování, je na stránkách uvedeno APY 100% při stakování na 12 měsíců, což je velmi lákavá nabídka, které možná využiji, ale rozhodně si tento projekt nezískal mou důvěru natolik, abych do něho vkládal nějakou větší investici. Ve whitepaperu se o stakování taky moc informací nedočteme, což je další varovný signál.

 Je fajn vidět, že komunita tohoto projektu je aktivní a totéž lze říci i o vývojářích. Na oficiální stránce je uvedeno množství partnerství, ale na jednotlivé partnery nelze kliknout a nelze rychle ověřit, zda daná partnerství skutečně existují. U týmu vývojářů nejsou uvedeny žádné kontakty. Zaujala mne ale možnost tvorby vlastní mapy, podobně jako tomu je ve Fortnite, CS:GO nebo Roblox. To je rozhodně plus. Uvidíme, co nám tato hra a metaverse ještě přinese…

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář