Přihlásit se
Přidej se k nám
« DeHorizon Osiris: The Metaverse »

Forgotten Chain

Publikováno: 30.5.2022

Boj, obrana a zvelebování vlastního království. To jediné udělá z hráčů vládce celého kontinentu.

Oficiální trailer

Základní informace

Jedná se o jednoduchou, atraktivní a decentralizovanou Free-2-Play a Play-2-Earn MMORPG hru. Jde o první titul umožňující hráčům interakci s jejich digitálními aktivy.

Forgotten Chain byl vytvořen, aby zpopularizoval blockchain a předvedl jeho použití prostřednictvím krásného, interaktivního a poutavého zážitku. Většina blockchainových titulů totiž hráče zklamala absencí skutečné hratelnosti a postupu ve hře. Z počátku si hráči budou moci tento zážitek dopřát na počítači, běžícím na operačním systému Windows. V plánu jsou však verze i pro jiné platformy. Hra funguje na blockchainu Binance Smart Chain.

Děj je zasazen do tajemného fantasy vesmíru. Projekt nabízí pohlcující herní prostřední,  v němž se nám představí tři různá království – Taria, Xaetha a Drakary. Hráči budou mít možnost si vybrat jednu ze čtyř tříd postav, kdy každá z nich disponuje bezpočtem schopností a kouzel.

Road Map

V současnosti je uvedena pouze lite verze hry, která je dostupná v prohlížeči. Ačkoliv bychom se měli nacházet v poslední fázi Road Mapy, na oficiálních stránkách není k dispozici žádná její verze. Proto se úplně neví, co všechno již proběhlo a na co se ještě čeká.

Na oficiálním webu projektu nic nenaleznete, níže ale uvádíme, jak vypadala původní Road Mapa.

První čtvrtletí 2021 – začátek

– Sestavení týmu.

– Začátek vývoje hry.

– Vytvoření plánů do budoucna.

Druhé čtvrtletí 2021 – vývoj

– Uvedení webové stránky, whitepaperu.

– Začátek tvorby sociálních sítí.

– Start promo akcí a kampaní.

– Tvorba komunity.

– Plánování tokenu.

Třetí až čtvrté čtvrtletí 2021 – spuštění Beta verze

– Uvedení tržiště.

– Prodej půdy, postav a vybavení.

– Vydání Beta verze pro limitovaný počet hráčů (pouze na PC).

První čtvrtletí 2022 – beta verze pro veřejnost

– Uvedení Beta verze pro veřejnost.

– Zavedení nového systému vydělávání ve hře – Play-2-Earn

– Systém vládnutí

Plánem vývojářů je vytvořit největší MMORPG hru běžící na blockchainu. 

O hře

Titul umožňuje vytvořit si vlastní postavu, vybrat si království a vydat se do tajemného světa vybaveni zbraní, koněm a svým věrným mazlíčkem. Svoji hodnotu hráči mohou dokázat buď v akčním bojovém systému porážením příšer, bossů a dalších hráčů, a nebo prozkoumáváním světa jako mírumilovní sběrači předmětů a vzácných věcí. Sbíráním si mohou vybudovat pověst zručného zušlechťovatele, horníka, rybáře či řemeslníka.

Na hráče čeká mnoho dobrodružství a bojů, prostřednictvím kterých budou tvořit historii celé hry. Postupně se mohou stát vládci území, měst nebo dokonce i celých království.  Svojí činností se tak mohou zapříčinit o slávu na celém kontinentu.

Hráči mají k dispozici 4 třídy postav:

Mage (kouzelník):

Knight (rytíř):

Warlock (černokněžník):

Assassin (nájemný vrah):

Předměty a dostupné lokace:

Ve hře naleznete velké množství vybavení, jehož výčet je následující:

– zbraně, brnění, helmy, náramky, náušnice, boty, talismany, náhrdelníky, štíty, pásy a ostatní doplňky (kostýmy, účesy, křídla atd.)

Kromě vybavení si budete moci pořídit již zmíněné koně a mazlíčky, ale i drahokamy, krumpáče, rybářské pruty a mnohé další.

Již zmíněná království disponují podobným územím, cechy, vesnicemi, městy a žaláři. Každé z nich však disponuje unikátními rudami, které hráči mohou vytěžit. Království spolu navíc budou nucena obchodovat, jelikož k vylepšení jednotlivých cechů bude zapotřebí kombinace rud ze všech říší.

Je na místě varovat budoucí hráče, že jakmile si vyberete jedno království, svoji volbu později nemůžete změnit. Vybírejte proto pečlivě. Zajímavé na hře je to, že zabijete-li hráče z nepřátelského království, máte 5% šanci, že z něj vypadne NFT.

Dostupné rudy:

Království Drakary

Moto: Sady kvetou a je slyšet cvrlikání ptáků. Království Drakary, země mléka a medu.

Království Taria

Moto: Údery kladiv se ozývají celým ohnivým královstvím Taria. Zemi zahaluje hustý smog z velkých kováren.

Království Xaetha

Jak světlo zlatého slunce proniká temnotou za úsvitu, lví řev se rozléhá síněmi Xaethy.

Herní kontinent bude mít tuto podobu:

Požadavky na hráče

Forgotten Chain se řadí mezi AAA hru. Lze proto předpokládat vysokou časovou náročnost, tedy 8 a více hodin denně.

Zatím nejsou dostupné konkrétní informace o tom, jak hráči mohou získat své NFT postavy. Je pravděpodobné, že budou muset zaplatit poplatky při jejich mintování. Nabízí se rovněž možnost je později odkoupit od jiných hráčů za dohodnutou cenu.

Minimální technické požadavky:

 • RAM: 4 GB RAM
 • Procesor: Intel® Core™ i5-3340
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce GT 710
 • Volné místo na disku: 15 GBOS:
 • Windows 7, 10 nebo 11

Ekonomika

Hráčům bude umožněno získávat NFT prostřednictvím odměn za zabití příšer a událostí, jež se ve hře budou odehrávat. Představené NFT nejsou jako konvenční „sběratelské karty“, které jsou v dnešní době tak populární. Místo toho se jedná o užitečné a fungující NFT umožňující jejich proměnu v jedinečné herní objekty. Kromě shora uvedeného způsobu půjde NFT zakoupit a prodat přímo ve hře skrze aukční domy či tržiště, a nebo prostřednictvím burz třetích stran.

Forgotten Chain Coiny  (k tomu více viz Tokenomika) se dají vydělat prováděním různých činností nebo úkolů. Utratit je naopak můžete za předměty nebo pozemky. Pozemky jsou velmi důležité, jelikož za jejich vlastnictví budou hráči odměňování tokeny. Zatím se neví jak velká odměna bude, ani jak často bude probíhat. Nicméně i toto se dá vnímat jako pasivní příjem.

Odvážnější hráči budou moci znásobit své jmění pomocí hazardních her, jako jsou kostky nebo kámen, nůžky a papír. S tím se však bude pojit vysoké riziko.

Ve hře budete moci získat pasivní příjem prostřednictvím investic do různorodých herních podniků. Koupením hospody, obchodu se smíšeným zbožím nebo dalších podniků bude hráči umožněno stakovat herní měnu.

Kromě shora uvedeného lze předpokládat, že budou nabídnuty i další způsoby výdělku, a to např. plněním úkolů, obchodováním, vlastnictvím půdy, vesnic či měst, těžbou či rybolovem.

Před oficiálním vydáním hry mohou uživatelé získat náskok před ostatními tím, že se budou angažovat na oficiálním Discord serveru hry.  Tam lze totiž získat speciální EmberCoin. EmberCoin vydělaný na Discordu se do hry nepřenese. Některé předměty, které si za něj můžete koupit, v ní ale budou mít přínos i hodnotu.

Tokenomika

Ve hře se bude používat především již uvedený Forgotten Coin (FTC). Svoje využití nýbrž najde i mimo herní svět. Jednou z jeho primárních funkcí je možnost ho použít k nákupu a prodeji NFT. Token je propojen a synchronizován s Binance Smart Chain, což umožňuje rychlý, levný a jednoduchý přenos z jedné peněženky do druhé.

Token bude rovněž sloužit jako nativní měna ve hře. Využít jej půjde k nákupu položek, opravě poškozených předmětů nebo nákupu koní, domácích mazlíčků a dalších věcí.

Token se během ICO (initial coin offering) bude prodávat za dvě rozdílné ceny, a to v tomto pořadí:

 1. Privátní prodej -> Cena 0,01 $
 2. Veřejný prodej -> Cena 0,03 $

Přístup k privátnímu prodeji bude umožněn získáváním Ember Coinů na Discordu.

Staking na základě aktivity

Projekt aktivně využívá modelu stakingu na základě aktivity. To umožnuje zabránit „velrybám“ ve zneužívání systému investováním obrovského množství kapitálu a následného vysávání odměn. Nejvyšší odměny proto mohou získat pouze oddaní hráči, kteří hru hrají dlouhodobě, přičemž možnost obdržet odměny budou získávat postupným plněním úkolů.

Plánem je povzbudit hráče, aby si koupili FTC a naplnili svůj maximální stake každý den. Tím se vytvoří větší nákupní tlak na token a zároveň pomocí stakování dojde ke snížení prodejního tlaku.

Cílem je také generovat poplatky z denních úkolů tak, aby to bylo ziskové pro vlastníky pozemků a podnikatele. I toto má přimět ostatní hráče, aby začali tokeny stakovat.  

Příklad stakovacího modelu:

Den 1 – vklad až 100 FTC

Den 2 – vklad až 110 FTC

Den 3 – vklad až 121 FTC

Příklad denních úkolů:

1) Zabití mini/dungeon bosse

2) Nákup lektvaru/předmětu z vesnice/města

3) Těžba/rybářství/těžba dřeva

(Úkoly se budou lišit každý den)

Pozemky

Silná ekonomika Forgotten Chain se točí kolem pozemků. Díky rozmanitosti kontinentu se hráči mohou vydat na úžasná dobrodružství a vyhrávat vzácné poklady a žetony. Tvorbě této oblasti hry věnují vývojáři velkou pozornost, a to za účelem vytvoření unikátního herního zážitku.

Zde vstupuje do hry vlastnictví půdy ve formě NFT. Cílem je posílení herní komunity tím, že jí je umožněno vládnout celému hernímu světu, stejně jako se podílet na vygenerovaných penězích. Toho je dosaženo sdílením 70 % peněz vydělaných hrou a vlastníky půdy ve formě tokenů.

Rozdělení peněz ve hře bude následující:

–  70 % vlastníkům půdy.

– 5 % pro vývojářský tým.

– 25 % pro fond odměn.

Jaký typ pozemků existuje?

Pozemky úrovně I = bitevní půda – hráči zde mohou zabíjet příšery, těžit rudy a vyrážet na výpravy.

Pozemky úrovně II = vesnice – zde hráči mohou zastávat až 3 obchodní činnosti a tím získávat FTC.

Pozemky úrovně III = města – zde mohou hráči zastávat až 16 obchodních činností.

Na každém pozemku je šance na objevení rud, které mohou být vytěženy. Zabije-li někdo příšeru na vašem pozemku, obdržíte 5 % ze získaných FTC.

Vývojáři avizovali, že mezi obchodní činnosti se bude řadit obchod s mazlíčky nebo koňmi, teleport, výcvik dovedností či mazlíčků, knihovna, kasino a mnohé další.

 Jestliže hráč prodá svůj pozemek, všechny výdělky z něj získá nový majitel.

Systém mazlíčků

Mazlíčci budou doprovázet hráče na jejich dobrodružství. Hráči mohou líhnout vajíčka, trénovat, krmit, rozmnožovat a vylepšovat své mazlíčky. Líhnutí vajíček je možné pouze ve městech. Maximální level mazlíčka je 80 a vyvine se každých 20 levelů. Mazlíček získává levely za zabíjení příšer a za správné krmení. Na druhou stranu může zkušenosti i ztratit, a to když umře postava hráče.

Koně

Koně umožní rychlé cestování po celém kontinentu. Aby hráč mohl koně použít, musí mít alespoň level 15 a mít naučenou dovednost jízdy na koni. Tuto dovednosti si hráč osvojí čtením knih v knihovně a výcvikem. O koně je potřeba se řádně starat a krmit jej. Jinak umře a NFT bude spáleno. Krmit se bude za pomocí sena, mrkve nebo cukru. Rozmnožování koní bude probíhat pouze ve městech.

Bonusy, které kůň přináší:

Cechovní systém

Titul představuje cechovní systém, v němž si skupina hráčů s obdobnými zájmy a nápady může založit vlastní cech.  Podmínkou bude dosažení levelu 30 v jakémkoliv městě spolu s uhrazením daně ve výši 100 000 FTC. Běžný cech může mít maximálně 30 členů. Po jeho vylepšení však může mít až 70 členů.

Rozdělení daně:

 • 5 % patří vlastníkovi půdy, kde byl cech vytvořen
 • 15 % jde do cechovního fondu
 • 10 % do fondu vlastníků půdy
 • 70 % do fondu odměn

Cechovní války a turnaje:

Ve Forgotten Chain se kolem cechů točí spousta obsahu, a to například:

Zabíjecí event

Každý hráč se objeví na náhodném místě na mapě s úkolem zabít ostatní. Vítězem se stane  ten cech, který dosáhne do 30 minut nejvíce bodů (zabití).

Cechovní úkol

Každý cech dostane úkol. Ten, který ho dokončí jako první, vyhraje cenu.

Získání vlajky

Který cech získá všechny vlajky soupeře, vyhrává.

Cechové dovednosti:

Prostřednictvím cechu mohou hráči investovat do pasivních dovednosti, které jim dají různé bonusy. Každé vylepšení bude mít svoji cenu v FTC.

 

Nebezpečné zóny

Nebezpečné zóny jsou oblasti s „vysokým rizikem smrti, ale velmi vysokou odměnou“, kde mohou hráči těžit rudy, zabíjet příšery a ostatní hráče. Zabitím jiného hráče mu seberete jeho těžce získané poklady. Pokud vás v této zóně zabije jiný hráč, je zde 35% šance, že z vás vypadne NFT z vaší výbavy.

Odměny v oblasti:

 • vzácné rudy
 • vzácné příšery s exkluzivní kořistí
 • 100 % XP bonus
 • 100 % FTC bonus
 • úkoly s vysokou odměnou
 • černý trh
 • jiné odměny

Zóny smrti

Toto je zakázaná oblast, kde hráči riskují všechny své NFT výměnou za extrémně vysoké odměny.

UPOZORNĚNÍ: Pokud vás v této zóně zabije jiný hráč, všechny NFT ve vašem inventáři budou spálena a navždy ztracena (postava, vybavení a inventář).

Pro vrahy – za každého hráče zabitého v zóně smrti získáte jako odměnu 10% -25% šanci ponechat si 1-3 NFT od vaší oběti.

Odměny v oblasti:

 • legendární rudy
 • legendární monstra s exkluzivní kořistí
 • 250% bonus XP
 • 250% bonus FTC
 • 125% bonus na získání NFT z boje
 • úkoly s vysokou odměnou
 • odměny za pozemky
 • legendární NFT
 • exkluzivní mazlíčci
 • černý trh
 • jiné odměny

Partneři a investoři

Tým

Názor analytika

„Za mě se jedná o hezky propracovanou hru s promyšleným gameplayem. Hráči se určitě nebudou nudit. Oceňuji také rozdělení na zóny, v nichž se bude dát získat lepší kořist za cenu vyššího rizika. Pozitivní je velké množství příležitostí, jak si ve hře vydělat. Na druhou stranu ale hráči mohou ztratit opravdu cenné NFT, které nikdy nebudou moci získat zpět.

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář