Přihlásit se
Přidej se k nám
« Coloniium World Zombie Guillotine »

REALY

Publikováno: 13.5.2022

Představte si herní svět jako GTA, ale s daleko více možnostmi. Jedná se o první street culture metaverse projekt s otevřeným světem, který běží na Unreal Engine a je vybudovaný na síti Solana, s možností Play-2-Earn.

Hodnocení projektu Realy
Celkové hodnocení projektu Realy

Základní informace

První a největší “streetculture” metaverse dostupný na PC, postavený na Solana blockchainu. Hra bude Free-2-Play, Live-2-Earn. V REALY budete moci navštívit muzea, koncerty nebo své přátele a případně vlastnit svého mazlíčka. Vydavatelem této hry je “Realy metaverse”. Mezi velké investory patří například OKEx. Celý virtuální svět je řízen a provozován DAO a hráči se mohou libovolně registrovat, připojit se a vystoupit. DAO řídí vše, od mechanismu výběru a rozdělování daní, až po specifická pravidla, která určují například podmínky vstupu do společnosti či veřejné chování. Hráči se mohou podílet na správě komunity prostřednictvím demokratického hlasování.

Road Map

  • Q4 2021 – Spolupráce s velkými burzami. Představení avatara a mazlíčka. Spuštění oficiální webové stránky.
  • Q1 2022 – Spuštění virtuálního města, obchodů a muzeí. Uspořádání 3D koncertů v metaverzu.
  • Q2 2022 – Spuštění virtuálních pozemků a obchodů pro uživatele.
  • Q3 2022 – Spuštění City DAO.

O hře

V REALY metaverzu se budete moci scházet se svými přáteli ve městě, které se nazývá KOOOLA a levituje ve vzduchu v oblacích. Měli byste mít možnost prohlížet si NFT v muzeích, vlastnit svého mazlíčka, sportovat a dělat spousty dalších věcí. V REALY můžete doslova “žít” druhý život. Vaším cílem není zvítězit, ale poznávat nové lidi a užívat si. Značnou roli v metaverzu REALY hraje i móda. Budete si moci vytvořit vlastního avatara a nakoupit mu NFT oblečení reálných značek, od tenisek až po kšiltovky. Budete si také moci vytvářet vlastní designy oblečení, díky funkcím, jež bude REALY nabízet. Kusy oblečení pak budete moci prodat, stejně jako svého mazlíčka. K transportu po městě budou sloužit bojovníci Mecha.

Každý avatar má jedinečné schopnosti – inteligence, fyzická síla, umělecká síla, sociální síla, atd. Vaše schopnosti určují i vaši kariéru, což se zároveň může jevit jako nevýhoda. Na základě těchto preferencí si můžete zvolit vaši práci. Můžete být například barman, průvodce, dopravní policista, skateboardista či pouliční prodejce. Uživatelé zde mohou žít svůj druhý život. Váš styl oblékání ve hře hraje skutečně velkou roli. Například, pokud půjdete do muzea v rebelském oblečení, ochranka vás u vstupu zastaví. Pokud budete hezky oblečení, mohou si vás všimnout ostatní lidé a oslovit vás, že vám to sluší.

Když jste online, svého avatara ovládáte sami, když jste offline, řídí ho umělá inteligence. Je dobré, že pokud jste například zpěvák, může vaše postava řízením umělé inteligence zpívat. Když se pak připojíte, můžete mít vydělané peníze z odměn od posluchačů.

REALY bude nabízet i možnost loT čipu. loT čip přinese do KOOOLA možnost zobrazení reálných osob. Například koncerty slavných zpěváků nebo sportovců. Postava bude holografická, ale bude vypadat stejně, jako v reálném světě.

Požadavky na hráče

V metaverzu budete moct trávit tolik času, kolik budete chtít a je pouze na vás, čeho se zúčastníte. Ať už živého koncertu nebo módní přehlídky. Čas strávený v tomto světě je velmi individuální. Základního avatara budete mít zdarma, avšak pokud budete chtít atraktivnějšího, budete muset investovat. Také si budete moci koupit pozemek či vlastního mazlíčka, vstupenky na koncerty nebo módní přehlídky. Veškeré platby budou probíhat v herní měně REAL. Jelikož tento token běží na blockchainu Solana, budete potřebovat peněženku, která ho podporuje. MetaMask bohužel ne, proto nejlepší možná varianta bude například Phantom wallet, kterou podporuje i prohlížeč Chrome. Hra bude mít AAA grafiku, a proto si myslím, že bude více náročná. Pro její hraní doporučuji grafickou kartu Geforce RTX3060+. 

Ekonomika

Vydělávat si budete prodejem NFT na marketplace, pronajímáním nemovitostí či vaší prací, jako jsou například odměny od posluchačů vašeho zpěvu.

Tokenomika

Metaverse REALY v rámci představení oficiální stránky představil i svůj token REAL. Je již zalistován na několika burzovních velikánech, jako například FTX, BYBIT nebo MEXC a obchodovat se dá v páru s USDT či USD. Jedná se o token postavený na blockchainu Solana. Cena za jednotku se v tuto chvíli (17.5.2022) pohybuje kolem 2,2 USD. Celková zásoba činí 100 000 000, aktuální množství v oběhu je 3 000 000 a bude sloužit k herním transakcím. REAL nabízí i možnost stakingu. O APR či APY se ještě vývojáři nezmínili, avšak zveřejnili, že pokud budete stakovat, budete moci volit a rozhodovat o chodu města. 

Partneři

Názor analytika

„REALY je naprosto skvělé. Vypovídá o tom i fakt, že samotný velikán „Meta“ ho zmínil v twitterovém příspěvku. Metaverse je skvělý jak z herní stránky, kdy je hra snad jediným Live-To-Earn produktem na trhu, tak z investorské stránky. V tuto chvíli je token REAL 80% v mínusu od svého ATH, a tak si myslím, že je skvělá příležitost pro investici. REALY si najde své uživatele všude, soudě dle toho, že nám usnadní účastnit se koncertů, módních přehlídek či se jen setkávat s přáteli.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář