Přihlásit se
Přidej se k nám
« Metamall DeHorizon »

Second Life

Publikováno: 1.6.2022

Hra z počátku 21. století, která se snaží jít s dobou a spustila vlastní metaverzum.

Základní informace

Second Life (SL) je virtuální svět, vyvíjený společností Linden Lab, který je od svého spuštění 23. června 2003 přístupný online. Podle údajů české společnosti beVirtual zde na počátku roku 2008 bylo registrováno více než dvanáct milionů „obyvatel“, kteří v tamní ekonomice denně utratili přes 30 milionů Kč.

Využívání Second Life je věkově omezeno. Hlavní svět, tzv. Main Grid, je určen pro věkovou skupinu od osmnácti let, zatímco menší svět, Teen Grid, je určen pro skupinu 13–18 let a platí pro něj mírně odlišná pravidla.

Po registraci a spuštění klientské aplikace se nový uživatel objeví na vstupním ostrově. Ten je určen pro základní seznámení se s prostředím a je plně oddělen od zbytku Second Life.

Základní využívání Second Life je zdarma po registraci na webu. Program Second Life Viewer, který je nutné si stáhnout a nainstalovat, umožňuje interakci obyvatel prostřednictvím avatarů. Uživatelé spolu mohou například chatovat, vytvářet a prodávat věci, cestovat po virtuálním světě nebo se vzdělávat.

Second Life má vlastní měnu „Linden Dollar“. Občas ji lze získat v různých menších akcích. Později si ji lze vydělat, např. nechat se zaměstnat jako DJ nebo tanečník. Podnikavější uživatelé pak za Lindeny prodávají své grafické a programovatelné výtvory. Lindeny lze též směnit za USD.

Second Life se v průběhu času vyvíjí. V roce 2009 se Linden Lab soustředili na zvýšení stability, díky čemuž se značně snížil počet výpadků.

Komunita Second Life se svým způsobem stabilizovala a hlavní herní boom již dávno pominul. Svědčí o tom také větší komerční zaměření serveru: zejména zvýšená reklama, prodej Premium členství za USD apod.

Jedná se o Free-2-Play hru. 

O hře

Očekávejte neočekávané

Díky tisícům virtuálních zážitků a komunit vám nikdy nedojdou místa k prozkoumání a lidé, které můžete potkat. Ve hře se nacházejí hudební kluby, role-play komunity, virtuální kina a další.

Místo, kde celé dobrodružství začíná – Fellowship Falls

Místo pro romantiku, fotografování, přátele a rodiny. Najdete tu fotogenická místa, romantickou atmosféru, animace mazlení a tance, jízdu na koni a další různé akce. 

Průvodce všemi destinacemi je dostupný ZDE.

Vzdálené meetingy

Udělejte ze schůzek opět zábavu díky virtuálním meetingům a konferencím. Již více než patnáct let společnosti a pedagogové důvěřují společnosti Second Life a využívají tuto aplikaci pro akce a schůzky na dálku. 

Ekonomika

Nakupujte na Second Life marketplace a objevte miliony položek, včetně virtuální módy, domácích dekorací a dalších věcí. Vytvářejte a zpeněžujte své vlastní výtvory, abyste získali skutečné zisky ve virtuální ekonomice, poháněné Tilií.

Co je Tilia?

Tilia umožňuje vydavatelům videoher a virtuálních světů vytvářet světové ekonomiky a zpeněžit interakci uživatelů. Tilia je od základu postavena tak, aby byla robustní, flexibilní a bezpečná, a pohání virtuální ekonomiky vydavatelů se stovkami milionů dolarů v oběhu. 

Odkaz na marketplace je dostupný ZDE.

Tokenomika

Ve hře figuruje Linden Dollar – token, který byl dříve zejména v USA velmi populární.

Názor analytika

Jedná se o hru starou téměř 20 let. Původně měla obrovský úspěch, nicméně postupem času, jak se vyvíjely modernější a inovativnější hry, ztratila na své popularitě. Hlavním důvodem bude to, že se nedokázala přizpůsobit moderní době a vytvořit aplikaci, schopnou konkurovat ostatním hrám.

Po grafické stránce se také nijak nevyvíjí, a tak hra zůstává spíše připomínkou počátku 21. století. Z původních 12 milionů hráčů tuto hru nyní aktivně hraje okolo 10 tisíc uživatelů.

Pokud se tu najde někdo, kdo by rád zavzpomínal na staré časy a počátky gamingu, tak si hru může zahrát zdarma. Rozhodně však nedoporučuji do hry investovat jakékoliv peníze.

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář