Přihlásit se
Přidej se k nám
« Big Time Ready Player Me »

Thetan Arena

Publikováno: 20.4.2022

Thetan Arena je e-sport hra založená na technologii blockchainu. Můžete se v ní spojit s přáteli, vytvořit tým, bojovat s ostatními a zhodnocovat kapitál díky svým dovednostem.

Hodnocení Thetan Arena
Celkové hodnocení Thetan Areny

Oficiální trailer

Základní informace

Thetan Arena je e-sportová hra, založená na týmové spolupráci. Můžete vytvořit tým s přáteli nebo se připojit do náhodné skupiny a společně bojovat proti nepříteli. Pro hrdiny jsou připraveny různé zbraně, musíte však vybrat tu správnou. Hra je ve formátu Free-2-Earn, nejsou tedy třeba žádné vstupní poplatky. Hrát můžete na PC i na mobilu. Za hrou stojí tým Wolffun, který má zkušenosti s vývojem her již od roku 2014.

Road Map

Fáze 1 – turnaje, systém pro kosmetické úpravy, stakování

Fáze 2 – mini hry, guildy, Thetan E-sport

Fáze 3 – sociální systém, mini hry 2, streamy

Fáze 4 – avatar hrdinové, avatar mazlíčci, 42 player BR

Fáze 5 – battle pass, PvE módy, avatar předměty

To the moon

Thetan Arena Roadmapa

zdroj: https://twitter.com/ThetanArena

O hře

Cílem Thetan Areny není jen vytvořit úspěšnou e-sport hru, ale i herní platformu, která spojuje majitele kryptoměn s hráči a streamery. Vize je vytvořit funkční ekosystém, který proslaví hraní, sdílení a peer-to-peer směnu ve hře po celém světě.

Aby Thetan Arena dosáhla výše uvedeného, musí splnit následující podmínky:

 • Být opravdu atraktivní a zábavná, jen tehdy se jí budou hráči účastnit každý den, po mnoho let.
 • Mít užitečné funkce, které pomáhají spojovat hráče, jedná se například o systém Guild, Guild Wars nebo Guild Quest. Hráči musí být ve hře propojeni a komunikovat jako miniaturní společnost.
 • Streamovací systém bude podporovat streamery přímo na populárních platformách jako je Facebook / Twitch / YouTube a streamovací systém Thetan Areny. K odměňování streamerů mohou hráči používat Thetan Coin ($THC) nebo Thetan Gem ($THG).
 • Vlastníci digitálních aktiv musí být úzce spojeni s hráči. Je jedno, jestli budou hráčem či spolupracovníkem, který se podílí na sestavení dokonalého, neporazitelného a vítězného týmu. To vše podtrhuje transparentnost blockchainu.

– Hrdinové

Obrázek Hrdinů Thetan Arena

zdroj:https://doc.thetanarena.com/whitepaper

Jakmile se připojíte do Thetan Areny, dostanete tři hrdiny základní úrovně, tyto hrdiny není možné prodat a nelze s nimi uplatnit bonusové odměny za výhru.
 
Hrdiny v Thetan Areně je možné rozdělit do několika skupin.
Podle dovedností dělíme hrdiny na:
 • Tank – jsou určeni pro boje v první linii a k prvotní obraně před útoky nepřátel.
 • Assasin – jedná se o smrtící a tiché zabijáky, kteří se dokážou rychle zapojit do boje, zlikvidovat cíl jediným kombem a nepozorovaně se stáhnout.
 • Marksman – Dávají největší „damage“. Tito hrdinové mají nižší HP, ale většinou na konci hry dosahují nejvyšší DPS (Damage per second)
Hrdinové mají jedinečné schopnosti, podle nichž je dělíme na Common, Epic a Legendary. Jednotlivé skupiny určují bonus gTHC za výhru.

Hrdiny můžeme rozlišit i podle vzhledu na Normal, Rare a Mythic – vzhled nám určuje maximalní možný počet bitev, které může hrdina odehrát.

Nevýhodou hry může pro někoho být omezení počtu odehraných zápasů za den, za něž může hráč získat odměny v podobě gTHC. Po odehrání stanoveného počtu soubojů můžete s hrdinou nadále hrát, ale nezískáváte již žádné gTHC. Naštěstí reset počtu zápasů probíhá vždy ve 24 hod CET (Central Europe Time), tudíž další den vstupujete do hry s čistým štítem.
Skiny v Thetan Areně

zdroj:https://doc.thetanarena.com/whitepaper

– Skills

Před každou bitvou můžete svému hrdinovi vybrat dvě různé schopnosti, o nichž se domníváte, že je co nejefektivněji uplatní v bitvě. Každý týden je k dispozici výběr z 15 náhodně vylosovaných schopností z různých skupin – odzbrojující, ničivé a ochranné.

– Herní režimy

Na výběr máte z několika herních módů:

 • Battle Royale (Solo / Duo) – 12 hráčů se na bitevním poli snaží co nejdéle přežít a být tím posledním, kdo zůstane naživu. Délka hry 4 min.
 • Tower Siege 4vs4 – v tomto úžasném režimu jsou hráči rozděleni do dvou týmů. Jejich úkolem je zbořit věž soupeře. Délka hry 5 min.
 • Super Star 4vs4 – „mateřská“ Superstar produkuje hvězdy, jejichž sbíráním získáváte body. Vítězí tým, který nasbírá nejvíce hvězd. Délka hry 4 min.
 • Deathmatch 4vs4 – hlavním cílem je zničit co nejvíce hráčů soupeře. Délka hry 3 min.
 • Custom Battle – Chcete si vytvořit hru a hrát ji pouze s přáteli? Můžete si vytvořit vlastní bitvu a pozvat je ke společné hře. Volitelný počet hráčů.

– Odměny

Po každém zápase dostanou všichni hrdinové odměny ve formě tokenu gTHC. Výše odměny se odvíjí od výsledku zápasu a vzácnosti hrdiny (bonus za výhru). Základní odměny:

Výsledek bitvy v Thetan Areně

Bonus za výhru na základě vzácnosti a skinu:

Bonus je udělován vítěznému týmu. Ve hře Battle Royal Solo jsou odměněni první tři hráči. V Battle Royal Duo jsou odměněni první dva.

NFT Tokeny v Thetan Tokenomice

zdroj:https://doc.thetanarena.com/whitepaper

  – Free-2-Play

Hráči Free-2-Play mají k dispozici tři běžné hrdiny, s nimiž mohou získávat herní tokeny (gTHC) v průběhu aktuální sezóny. Vydělat si s nimi můžete dostatek tokenů na pořízení nových, prémiových hrdinů na Thetan Marketplace. Musíte se však dostat na vyšší úroveň, abyste gTHC mohli uplatnit.

  – Hrdinové zdarma vs. prémioví hrdinové

Ve srovnání s prémiovým hrdinou nabízí hrdina zdarma méně příležitostí k vydělávání tokenů. Hrdinu zdarma nemůžete koupit, prodat ani s ním obchodovat. Nemůže se účastnit speciálních akcí ani se proměnit na Thetan hrdinu.

  – Play-2-Earn

V Thetan Aréně můžete hrát a vydělávat mnoha způsoby:

 • Nechcete-li do hry investovat, můžete se účastnit bitev s hrdinou zdarma. Nasbíráte dostatek odměn v podobě Thetan coinů ($THC), které můžete prodat na marketplace nebo je použít k pořízení prémiových hrdinů. Hrdiny však získáte až po dosažení Bronzové 5. úrovně, což zabere nějaký čas.
 • Prémiové hrdiny získáte také otevřením Thetan Boxu, k čemuž slouží kombinace $THC a $THG . S prémiovými hrdiny získáte vyšší odměny za svoje výhry. Navíc tyto hrdiny využijete k účasti na speciálních akcích a získáte s nimi více $THC a $THG. Nechte se zdokonalit ve svých dovednostech a dobývejte žebříčky.
 • Jako držitelé NFT můžete s prémiovými hrdiny zacházet jako s digitálními aktivy, tedy získávat příjmy aktivním bojem v aréně. Vlastník prémiových hrdinů může uzavírat soukromé dohody se skutečnými hráči, uzavírat přímé peer-to-peer dohody o pronájmu hrdinů nebo sdílet odměny získané kooperací. Hráči, kteří nejsou tyto prémiové hrdiny schopni získat, s vámi mohou spolupracovat na získávání digitálních tokenů a optimalizovat tak svá i vaše digitální aktiva
 • Jako hráč, který tráví čas zdokonalováním svých dovedností a schopností, můžete optimalizovat jakékoli hrdiny a stát se partnery v ekosystému.
 • Jako streamer můžete streamovat hry, abyste přilákali hráče, kteří vás podpoří, čímž získáte odměny od Thetan komunity.
Schéma jak funguje Thetan Coin

zdroj:https://doc.thetanarena.com/whitepaper

Požadavky na hráče

Hru je možné hrát jak na mobilu, tak na PC. Pokud budete chtít koupit prémiového hrdinu na marketplace, budete potřebovat peněženku Metamask a na ní dostatečné množství  THC. Časová náročnost záleží na raritě vašeho hrdiny, odhadem minimálně 1,5 hod denně.

Business model Thetan Arena

zdroj:https://doc.thetanarena.com/whitepaper

Tokenomika

Tokenomika

Dva hlavní cíle herních tokenů:

 • Odměnit hráče za interakci s Thetan Arenou a motivovat je k využívání tokenů během transakcím, aby se vytvořila vnitřní oběžná ekonomika.
 • Decentralizovat vlastnictví a správu Thetan Areny.

Thetan Gem (THG)

Celková zásoba: 420 000 000

THG lze získat za účast v turnajích či speciálních událostech pořádaných Thetan Arenou. Jedná se například o splnění určitých výzev, překonání ostatních hráčů, uvedení nových uživatelů do hry nebo účast ve správě.

Uplatnění THG tokenů:

Hráči si mohou vyžádat token THG z gTHG získaných ve hře.

První nárokování THG vyžaduje, aby účet fungoval alespoň 12 dní. V případě zakoupení prémiového hrdiny, můžete nárokovat THG ihned. Poté mohou hráči vybrat odměnu jednou za 48 hodin.

Poplatek odpovídá 4 % nárokovaných gTHG, přičemž minimální účtovaný poplatek je 5 gTHG.

Schéma uvolňování THG tokenů:

Thetan Tokenomika Graf

zdroj:https://doc.thetanarena.com/whitepaper

THC

Celková zásoba: neomezená

Token se získává hraním hry.

Bitva: Výše bonusu $THC v každé bitvě závisí na typu hrdiny, s nímž hrajete.

Výzvy (Quests): Za splnění některých herních úkolů dostanete body. Dostatečný počet těchto bodů můžete vyměnit za $THC.

Ranking rewards: čím vyšší máte hodnost, tím vyšší jsou vaše odměny.

Thetan Coin ($THC) je hlavní měnou používanou v prostředí Thetan Areny. $THC se používá při následujících činnostech:

 • Koupě Thetan Boxu: Z Thetan Boxu získáte hrdinu, se kterým můžete bojovat, nebo ho prodat na marketplace Thetan Areny.
 • Nákup hrdinů na Marketplace.
 • $THC lze použít k odměňování streamerů při streamování her.

Uplatnění THC

Hráči si mohou vyžádat token THC (Thetan Coin) z gTHC, který kdysi získali.
První nárokování THC vyžaduje, aby byl hráčský účet vytvořen alespoň 12 dní. V případě zakoupení prémiového hrdiny, můžete nárokovat THC ihned. Poté může hráč uplatnit nárok jednou za 48 hodin. (Pro hráče, kteří na tržišti neuskutečnili žádný nákup, je další podmínkou pro první uplatnění nároku na THC Bronzová 5. úroveň).
Nárokovatelné množství THC má minimální a maximální limity, které se liší podle důvěryhodnosti účtů. Důvěryhodnost účtu se určuje podle mnoha faktorů, mimo jiné podle odehraných bitev, hodností, celkového objemu nákupů na marketplace, bodů za chování v bitvách…
Transakční poplatek ve výši 4 % z požadovaného THC bude převeden a účtován v gTHG. Minimální účtovaný poplatek: 0,3 gTHG.

Od 1.4 je možnost stakovat!

Doba trvání je od 1. 4. 2022 – 15. 10. 2023.

Tvůrci nastavili limit, který je 5 000 000 THG. Pozitivní zpráva na celém stakování je ta, že 20% poplatků je placených v THC. Ten se bude „pálit“ a tím by se měla zvýšit i jeho cena.

Na oficiálních stránkách stakingu si můžete vybrat ze dvou možností:

Flexible Stake a High Rewards Stake (Stake&Lock)

Flexible Stake
Lze vložit libovolné množství THG a není vyžadován žádný NFT hrdina.
Odměnu v podobě THG dostáváme denně a můžeme ji kdykoliv vybrat.
Na flexi programu je APR až 80 %.
Flexible Stake nám umožňuje kdykoliv své stakované THG vybrat.

High Rewards Stake (Stake&Lock)
Vaše THG + NFT, můžete uzamknout na 180 nebo 360 dní.
U této varianty je nutnost vlastnit NFT hrdinu a tím je také nastaven limit THG na 100.

Tzn., že pokud chcete stakovat 1000THG musíte vlastnit 10 NFT hrdinů.
Odměnu dostáváme denně v gTHG, které pak lze přesunout na metamask, a tím se stane z gTHG klasické THG (směnitelné na Pancakeswap), ale je to za určitý poplatek.
Zde je APR až 240 %.

Po dobu uzamknutí můžeme vybírat pouze denní odměnu, nikoliv staknuté THG+NFT.
Nezáleží na vzácnosti hrdiny (common, epic, legendary) ani na jeho odehraných bitvách (gTHC battles).

POZOR: Hrdina, kterého stakujete, vám zmizí nadobro, proto doporučuji stakovat hrdiny, které již mají maximum odehraných bitev!

Tato varianta umožňuje vyšší zhodnocení a přináší účastníkům více výhod.

Partneři

Partneri projetu Thetan Arena

Názor analytika

„Thetan Arena má za sebou úspěšný rozjezd. V listopadu 2021 byla jedinou MOBA hrou v kryptosvětě a prozatím nemá konkurenci. Grafické zpracování je atraktivní, herní módy jsou lákavé a ovládání hry jednoduché. Obrovskou výhodou je také možnost cross platform, a proto můžete hru hrát jak na PC, tak na mobilu. Co Thetan Arenu hodně zbrzdilo je její tokenomika. ATH cena governance tokenu THG je 21,19$, ATH herního tokenu THC byla téměř 1$. Na herním marketplace se však zpočátku používalo BNB, a tak token THC neměl žádné využití. To spolu s jeho neomezenou zásobou a momentální situací na trhu vedlo k prudkému poklesu cen obou tokenů. Od února 2022 se na martkeplace již používá pouze THC. Vývojáři hráčům nabídli několik výhodných konverzí z $THC na $THG a připravují stakování tokenu. Posledním pokrokem hry bylo spuštění turnajů, za které ti nejlepší získají odměnu v $THG.“

Další novinky

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář