Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Kanadský kandidát na premiéra podporuje myšlenku BTC

Kanadský kandidát na konzervativního premiéra Pierre Poilievre je přesvědčen, že občané jeho země by měli mít možnost volně používat bitcoiny a jiné kryptoměny.

Pierre Poilievre podporuje BTC

Kanada platby pomocí BTC

Kanadský kandidát na konzervativního premiéra Pierre Poilievre je přesvědčen, že občané jeho země by měli mít možnost volně používat bitcoiny a jiné kryptoměny.

Pierre Poilievre podporuje myšlenku BTC

Pierre Poilievre se zasazoval za to, aby se Kanaďanům umožnilo používat bitcoiny (BTC) jako zákonné platidlo v zemi.

Jedná se o video, ve kterém Poilievre říká, že obyvatelé Kanady potřebují „více finanční svobody“.

To podle něj zahrnuje svobodu vlastnit a používat kryptoměny, tokeny, inteligentní smlouvy a decentralizované finance.

"Lidé by měli mít možnost svobodné volby. Pokud má vláda v úmyslu zneužít naši hotovost, měli bychom mít možnost použít jiné, kvalitnější peníze."

Pierre Poilievre
Kanadský kandidát na premiéra sází na bitcoin

Na rozdíl od Trudeaua

Začátkem letošního roku zaujala kanadská vláda, vedená premiérem Liberální strany Justinem Trudeauem, tvrdý postoj ke kryptoměnám v reakci na protesty řidičů Freedom Convoy v Ontariu.

V lednu a únoru kanadští představitelé zmrazili bankovní účty demonstrantů a pokusili se zablokovat všechny dary řidičům nákladních aut, včetně těch, které byly provedeny v kryptoměnách.

Výkonná ředitelka kanadského Blockchain Consortium (CBC), Koleya Karringten, pro Cointelegraph řekla, že Kanada je momentálně pro kryptoměny „nepřátelským prostředím“. Obviňovala vládu, která podle ní nerozumí myšlence blockchainu.

"Je důležité mít silného mluvčího, který bude vzdělávat vládu o blockchainu. Když uvidí úroveň daňových příjmů, budou vědět, že se nejedná o průmysl pro zločince, ale průmysl pro inovace."

Je však nutné dodat, že přístup kanadských úřadů není až tak špatný, zejména oproti zbytku světa. Právě do této země uprchli například někteří těžaři BTC, kteří museli opustit Čínu.

Kromě toho jsou katalyzátory přijetí regulační orgány, které si  zachovaly poměrně proaktivní přístup k inovacím. Podařilo se jim přizpůsobit stávající předpisy tak, aby do zákona byly zahrnuty kryptoměny, ale také technologe Web3.0.

Na druhé straně, výzkumná firma Ipsos v roce 2021 zjistila, že pouze 14 % kanadských občanů starších 18 let v té době vlastnilo nějakou kryptoměnu. Toto číslo se však výrazně zvýšilo z pouhých 3 % v roce 2016.

Ipsos také zjistil, že přibližně 25 % dospělých Kanaďanů zvažuje v budoucnu nákup kryptoměn. 

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Další novinky

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář