Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Malajsie zvažuje BTC jako platební metodu

Malajské ministerstvo komunikací údajně vyzvalo vládu, aby přijala bitcoin jako oficiální platební metodu v zemi.

BTC jako oficiální platební metoda?

Malajsie návrh na přijmutí BTC

Malajské ministerstvo komunikací údajně vyzvalo vládu, aby přijala bitcoin jako oficiální platební metodu v zemi.

BTC jako zákonné platidlo v Malajsii?

Podle zprávy agentury Bloomberg z 21. března, by se Malajsie mohla stát další zemí, která přijme bitcoin jako zákonné platidlo. Takový návrh předložil Zahidi Zainul Abidin, zástupce ministra malajského ministerstva komunikací.

„Doufáme, že to vláda dovolí. Snažíme se zjistit, jak to můžeme legalizovat, abychom mohli rozvíjet a pomáhat mladým participovat v kryptoměnách.“

V současnosti je Salvádor jedinou zemí, která akceptovala základní kryptoměnu jako oficiální platidlo na svém území. Navzdory jistým kontroverzím se zdá, že středoamerická země z toho těží. Podle posledních zpráv, sektor cestovního ruchu vzrostl od legalizace BTC o 30 %. To znamená, že lidé považují tuto zemi za atraktivnější.

Šéfka Ministerstva cestovního ruchu (MITUR) Morena Valdez tento vývoj komentovala slovy:

„Implementace bitcoinu přinesla sektoru prospěch. Více turistů a investorů přijelo do Salvadoru, aby viděli, jak kryptoměna funguje. Uskutečnili jsme průzkum, abychom zkontrolovali aktivitu před a po zavedení BTC. Sektor cestovního ruchu vzrostl v listopadu a prosinci o více než 30 %. Očekávání oživení v tomto odvětví byla dokonce překročena, protože se očekával příliv 1,1 milionu turistů.“

Bitcoiny v Malajsii

Negativní postoj k těžbě kryptoměn

V případě Malajsie by byl takový krok docela překvapením. Za posledních pár měsíců místní úřady prezentovaly spíše nepřátelský postoj vůči kryptoměnám a konkrétněji vůči těžařům digitálních aktiv.

Loni v létě malajsijští strážci zákona zabavili více než 1000 těžebních jednotek, rozložili je na parkoviště a demonstrativně rozdrtili parním válcem. Policisté tvrdili, že těžaři v rámci svých nelegálních aktivit ukradli 2 miliony dolarů v elektrické energii, a že zničená zařízení měla hodnotu 1,26 milionu dolarů.

Další zpráva uvedla, že úřady v Malajsii v roce 2021 zkonfiskovaly jednotky na těžbu kryptoměn v hodnotě přibližně 13 milionů dolarů.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Další novinky

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Jak blockchain pomáhá v boji proti rakovině?

Nový model Citroën je spojen s NFT

Rockstar Games chce omezit používání NFT

Společnost Gala Games zrušila Play-&-Earn

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář