Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Instituce investovaly do kryptoměn nejvíce za 3 měsíce

Podle nejnovější zprávy CoinShares se minulý týden vložilo do investičních produktů digitálních aktiv celkem 193 milionů dolarů. Jedná se o největší objem od poloviny prosince 2021.

Instituce investovaly do kryptoměn

Podle nejnovější zprávy CoinShares se minulý týden nalilo do investičních produktů digitálních aktiv celkem 193 milionů dolarů. Jedná se o největší objem od poloviny prosince 2021.

193 milionů za týden

Příliv do evropských fondů činil 76 % (cca 147 mil. USD), do amerických fondů 45 mil. USD.

Produkty založené na bitcoinu zaznamenaly největší vliv, i když jeho výsledky za poslední čtvrtletí nebyly příliš působivé. Přesto se díky nedávnému zvýšení ceny akcií podařilo zvýšit celková aktiva pod správou (AuM) na 57 miliard dolarů.

Zpráva také naznačuje, že investoři se většinou zaměřili na podkladovou kryptoměnu. Minulý týden zaznamenala příliv 98 milionů dolarů a od začátku roku 162 milionů dolarů. Za poslední týden objem obchodů vzrostl na 2,5 miliardy dolarů.

Které fondy dominují?

Pokud jde o poskytovatele fondů, CoinShares Physical dominuje s týdenním přílivem 91 milionů dolarů. V těsném závěsu za ním následovaly ProShares a ETC Groups, každý s částkou 48 milionů dolarů. Purpose Bitcoin ETF zase zaznamenal odliv 16 milionů dolarů.

Dle pohybu aktiv, fondy BTC zaznamenaly týdenní příliv více než 97 milionů USD, zatímco fondy ETH jen 10,2 milionu USD.

Za zmínku také stojí, že to byl skvělý týden pro produkty založené na projektu Solana. Zaznamenaly rekordní týden přílivu prostředků ve výši 87 milionů.

CoinShares také uvedl:

„Většina ostatních altcoinů zaznamenala minulý týden příliv prostředků, přičemž nejvýrazněji Cardano (1,8 milionu dolarů), Polkadot (1,2 milionu dolarů) a relativní nováček ATOM (0,8 milionu dolarů).“

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com, okrypte.sk

Další novinky

DApps. Jak fungují decentralizované aplikace?

Monkey League spolupracuje s fotbalistou AS Řím

Salvádor zakládá Národní úřád pro bitcoiny

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář