Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Téměř 7 % Španělů investovalo do kryptoměn

Podle studie Národní komise pro trh s cennými papíry jde většinou o vzdělané osoby s vysokými příjmy.

Téměř 7 % Španělů investovalo do kryptoměn

Podle studie Národní komise pro trh s cennými papíry jde většinou o vzdělané osoby s vysokými příjmy.

Španělé touží investovat do kryptoměn

Nejvyšší španělský finanční regulátor – Národní komise pro trh s cennými papíry (Comission Nacional del Mercado de Valores, CNMV), odhadl, že 6,8 % dospělé populace Španělska investovalo část svého majetku do kryptoměn. Většina těchto lidí je z vyšší sociální vrstvy. Na druhé straně lidé s nižšími výdělky tuto třídu aktiv nepovažují za atraktivní.

CNMV se zeptala 1 500 dospělých Španělů, aby zjistila, kolik z nich přidělilo své prostředky na investice na trhu digitálních aktiv. Podle výsledků již 6,8 % nakoupilo bitcoiny nebo altcoiny. Toto procento se liší v závislosti na demografických skupinách.

Mladí, dobře vzdělaní a dobře placení zaměstnanci mnohem častěji investují do kryptoměn. Téměř 36 % lidí ve věku 35 až 44 let přiznalo, že si již digitální aktiva koupila. Pouze 7 % lidí ve věku 55 až 70 let udělalo totéž.

43,3 % investorů do kryptoměn má vysokoškolské diplomy.

Stejně jako v jiných zemích, většina HODLerů vydělává solidní platy a má stabilní práci. CNMV zjistilo, že 41 % těch, kteří mají výplaty nad 3 000 eur vstoupilo na trh s kryptoměnami, zatímco jen 10,7 % Španělů vydělávajících méně než 1 000 eur vyčlenilo nějaké prostředky na takovou investici.

66 % investorů tvoří muži a 34 % ženy.

Dodejme, že kapitálové zisky z prodeje kryptoměn jsou ve Španělsku zdaňovány v rozmezí 19 % až 23 % (v závislosti na příjmu fyzických osob).

Lídři by se měli hledat jinde

Úroveň přijetí kryptoměn ve Španělsku se však zdá být nízká v porovnání s údaji z Brazílie a Indonésie. Podle průzkumu obchodní platformy Gemini 41% respondentů z těchto zemí jsou HODLeři.

Stojí za zmínku, že adopci v Brazílii a Indonésii podporuje životní prostředí. Většina obyvatel těchto zemí nemá přístup k finančním službám, což může vysvětlit zájem o digitální měny. Nákup kryptoměn lze považovat také za zajištění inflace. Brazilský real a indonéská rupie se v poslední době znehodnocují.

zdroje: decrypt.co, oKrypte.sk

Další novinky

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář