Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Státní instituce zkoumají blockchain z hlediska jeho využití k hlasování ve volbách.

Brazilský volební úřad veřejně prohlásil, že zkoumá blockchain jako technologii, která může pomoci volebnímu procesu v zemi. Celio Castro Wermerlinger, koordinátor modernizace instituce, uvedl, že tato decentralizovaná technologie byla zahrnuta do výzkumného programu s názvem Future Choices.

Využití blockchainu ve volbách?

Brazilský volební úřad veřejně prohlásil, že zkoumá blockchain jako technologii, která může pomoci volebnímu procesu v zemi. Celio Castro Wermerlinger, koordinátor modernizace instituce, uvedl, že tato decentralizovaná technologie byla zahrnuta do výzkumného programu s názvem Future Choices.

Příští volby v Brazílii

Brazilský volební úřad oznámil, že zkoumá technologii blockchainu a její možnou aplikaci v procesu hlasování.

Celio Castro Wermerlinger, brazilský koordinátor modernizace voleb, uvedl, že protokol end-to-end hlasování, post-kvantová kryptografie, sdílené klíče a blockchain byly technologie, které úřady zkoumaly.

Jedná se o projekt s názvem „Future Elections“, jehož cílem je najít efektivnější řešení implementace v systému elektronického hlasování.

Společnost Wermerlinger však neposkytla časový harmonogram implementace těchto nových řešení. Navíc tvrdila, že brazilský hlasovací systém je nyní naprosto bezpečný díky současným elektronickým řešením.

Blockchain a hlasování

I když se hlasování uvádí jako jedno z možných využití technologie blockchain, zejména kvůli důvěře a bezpečnosti, kterou může poskytnout, nebylo široce přijato. Výjimkou je několik pilotních testů provedených v USA a jiných zemích.

Voatz je jedním z průkopníků v této oblasti. Pomohl obyvatelům mimo stát Západní Virginie volit v den voleb pomocí mobilních telefonů. Stalo se tak v roce 2018. Tento pilot byl však kritizován kvůli bezpečnostním problémům. Státní orgány pozastavily používání systému v roce 2020 z důvodu obav o důvěru.

Později však byla platforma použita k uspořádání testovacích voleb v Chandleru v Arizoně. Všechno se záměrem otestovat technologii a zjistit, jak na ni občané reagují. Pilot byl úředníky hodnocen pozitivně.

Voatz byl použit také při volbách ve Venezuele. Aplikace byla použita na zorganizování neoficiálního referenda proti prezidentovi země Nicolasu Madurovi. Aplikaci tehdy využívaly miliony občanů, kteří se zdráhali politikům.

zdroje: blockchain.news, oKrypte.sk

Další novinky

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář