Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Neúspěšný poskytovatel krypto půjček Celsius vrací úder a obviňuje bývalého zaměstnance z podvodu

Zakladatel a generální ředitel společnosti KeyFi, Jason Stone, již dříve podal žalobu na společnost Celsius, v níž mimo jiné obvinil svého bývalého zaměstnavatele z manipulace s trhem.

Poskytovatel krypto půjček Celsius vrací úder

Zakladatel a generální ředitel společnosti KeyFi, Jason Stone, již dříve podal žalobu na společnost Celsius, v níž mimo jiné obvinil svého bývalého zaměstnavatele z manipulace s trhem.

Zkrachovalý poskytovatel krypto úvěrů Celsius Network podal v úterý proti společnosti KeyFi a jejímu generálnímu řediteli Jasonu Stoneovi protižalobu, v níž obvinil žalované z krádeže cenného majetku společnosti Celsius a požadoval náhradu škody a odškodnění. Společnost Celsius získala část společnosti KeyFi v polovině roku 2020.

„Tato žaloba vyplývá z nekompetentnosti, podvodu a zneužití ze strany žalovaných,“ uvádí se ve zprávě společnosti Celsius k insolvenčnímu soudu.

Věřitel označuje KeyFi a Stonea za „nejen nekompetentního, ale také za zloděje“. Dále podle společnosti Celsius Stone a spol. použili nedávno zakázaný kryptoměnový „mixér“ Tornado Cash, aby zahladili stopy, které po sobě zanechali krádeží aktiv.

„Odpovědnost za škodu, kterou způsobili obžalovaní vůči společnosti Celsius je obrovská,“ uvedla společnost Celsius s tím, že jen ztráta finančních prostředků z nedbalosti dosahuje desítek milionů dolarů a odcizené finanční prostředky mohou mít hodnotu dalších desítek milionů.

Začátkem července podaly společnosti KeyFi a Stone na společnost Celsius žalobu, v níž ji obvinili z manipulace s kryptoměnovým trhem a z absence jakýchkoliv účetních kontrol, které by chránily vklady spotřebitelů.

zdroj: www.coindesk.com

Další novinky

Blockchain Solana přišel o dva velké projekty: DeGods a y00ts

Zájem o NFT Donalda Trumpa prudce klesl

Propojení projektů Ready Player Me a Bullieverse

K čemu slouží jednotlivá NFT v Big Time?

Donald Trump je fanouškem NFT umění

Zahrajte si Battleverse za 6 USD!

5 filmů o kryptoměnách, které se vyplatí zhlédnout

Náš analytik si zahrál hru League of Kingdoms

BMW využije blockchain ke zlepšení svého obchodního modelu

Mastercard spolupracuje s Polygonem. Cíl? Revoluce na hudebním trhu

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář