Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Neúspěšný poskytovatel krypto půjček Celsius vrací úder a obviňuje bývalého zaměstnance z podvodu

Zakladatel a generální ředitel společnosti KeyFi, Jason Stone, již dříve podal žalobu na společnost Celsius, v níž mimo jiné obvinil svého bývalého zaměstnavatele z manipulace s trhem.

Poskytovatel krypto půjček Celsius vrací úder

Zakladatel a generální ředitel společnosti KeyFi, Jason Stone, již dříve podal žalobu na společnost Celsius, v níž mimo jiné obvinil svého bývalého zaměstnavatele z manipulace s trhem.

Zkrachovalý poskytovatel krypto úvěrů Celsius Network podal v úterý proti společnosti KeyFi a jejímu generálnímu řediteli Jasonu Stoneovi protižalobu, v níž obvinil žalované z krádeže cenného majetku společnosti Celsius a požadoval náhradu škody a odškodnění. Společnost Celsius získala část společnosti KeyFi v polovině roku 2020.

„Tato žaloba vyplývá z nekompetentnosti, podvodu a zneužití ze strany žalovaných,“ uvádí se ve zprávě společnosti Celsius k insolvenčnímu soudu.

Věřitel označuje KeyFi a Stonea za „nejen nekompetentního, ale také za zloděje“. Dále podle společnosti Celsius Stone a spol. použili nedávno zakázaný kryptoměnový „mixér“ Tornado Cash, aby zahladili stopy, které po sobě zanechali krádeží aktiv.

„Odpovědnost za škodu, kterou způsobili obžalovaní vůči společnosti Celsius je obrovská,“ uvedla společnost Celsius s tím, že jen ztráta finančních prostředků z nedbalosti dosahuje desítek milionů dolarů a odcizené finanční prostředky mohou mít hodnotu dalších desítek milionů.

Začátkem července podaly společnosti KeyFi a Stone na společnost Celsius žalobu, v níž ji obvinili z manipulace s kryptoměnovým trhem a z absence jakýchkoliv účetních kontrol, které by chránily vklady spotřebitelů.

zdroj: www.coindesk.com

Další novinky

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář