Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

KYC v překladu do češtiny znamená “znát svého klienta/zákazníka”. Ve finančním světě je to soubor standardů a požadavků, používaných v odvětví investic a finančních služeb. Zajišťují se tak informace o klientech, jejich rizikový profil a finanční situace. Jedná se o proces, který probíhá většinou při otevírání účtu. Typické KYC na kryptoměnových burzách zahrnuje následující:

  • Celé jméno.
  • Datum narození.
  • Adresa bydliště – v některých případech je požadováno ověření prostřednictvím faktury.
  • Identifikační číslo – občanský průkaz, řidičský průkaz nebo pas.
  • Fotka – někdy stačí fotka z průkazu, a někdy je nutné se vyfotit aplikací v průběhu KYC procesu.

Ve světě kryptoměnových platforem není KYC vyžadováno. Burzy přesto KYC zavádí, aby se chránily především proti regulátorům, kteří to všem burzám dříve či později stejně nařídí. Nejznámější burza Binance dokonce vytváří finanční profil klienta, když po vás chce vyplnění krátkého dotazníku než vás pustí k obchodování.

Ve světě kryptoměn se KYC stalo především strašákem. Hodně lidí využívá anonymity a vědomí, že pro finanční úřad je obtížné je vystopovat. To však nemusí být až tak úplně pravda. Pravděpodobně vás stejně vystopovat půjde, především pak při vybírání zisků do bankovního účtu nebo kdekoliv při značně velké útratě. Některé burzy však KYC ještě nezavedly a je tak stále možné obchodovat na účtu bez KYC. Zde přikládáme odkaz na poměrně nový článek se seznamem burz, které ještě KYC nezavedly: https://bitshills.com/best-non-kyc-crypto-exchanges/.

Novinky z kryptosvěta

Monkey League spolupracuje s fotbalistou AS Řím

Salvádor zakládá Národní úřád pro bitcoiny

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami