Přihlásit se
Přidej se k nám
« Metalands PokerFi »

Animalia

Publikováno: 14.5.2022

Krypto karetní NFT hra vizuálně i technicky velmi podobná Hearthstone, ovšem inspirovaná memy a nikoliv univerzem Warcraft.

Oficiální trailer

Základní informace

Jednoduše by se dalo říct, že Anamialia je Hearthstone s NFT a memy.

Animalia je nezávislá online počítačová sběratelská karetní NFT hra postavena na BSC síti. Hráči ji mohou očekávat v Q3 2022. Jedná se o Free-2-Play hru, ve které však hráči budou moci nakupovat, prodávat nebo vyměňovat kosmetické nebo vzácné předměty, které posléze využijí na úpravu svých balíčků a herních desek. Podmínkou pro vytvoření herního účtu je peněženka MetaMask, připojená k síti Binance Smart Chain. Peněženka bude sloužit jako identifikace a autentizace uživatele pro přístup do hry a na marketplace.

Road Map

Q4 2021:
– Zahájení vývoje hry a získávání finančních prostředků na marketing
– Vydání „Whitepaperu“
– Audit
– Spuštění 1. fáze NFT
– Spuštění tokenu $ANIM
– Vytvoření marketplace

Q1 2022:
– Vydání demoverze hry
– Oficiální vydání marketplace
– Vývoj „Dílny“
– Spuštění 2. fáze NFT

Q2 2022:
– Spuštění uzavřené bety
– Oficiální vydání „Dílny“
– Spuštění 3. fáze NFT

Q3 2022:
– Oficiální vydání hry
– Vývoj hry i pro mobilní zařízení
– Internetový obchod se zbožím
– Spuštění 4. fáze NFT

Q4 2022:
– Rozšíření počtu partnerů
– Budoucí rozšíření a aktualizace hry
– Spuštění 5. fáze NFT

O hře

Animalia je rychlá strategická tahová karetní hra. Každý zápas se odehrává mezi dvěma soupeři. Hráči střídavě hrají karty z ruky, jimiž mohou vrhat mocná kouzla, vybavovat se drahokamy nebo přivolávat různé tvory na pomoc v boji. Hráč má možnost soupeřit i s počítačem. Postupem času by mělo vzniknout mnoho variant bitev. Cílem je získat velkou skupinu aktivních hráčů, kteří se zapojí do ekosystému Play-2-Earn. Pevně stanovené množství tokenů $PHL bude přiděleno do různých herních módů, např. na odměny za plnění denních úkolů nebo odměny z PvE, PvP a turnajů.

TITÁNI

Svět je rozdělen na dvě frakce, z nichž každá patří jednomu Titánovi – obávanému Býkovi a mocnému Medvědovi. Každý hráč je zastoupen svým vybraným Titánem, který má své speciální karty a jedinečnou schopnost.

TVOROVÉ
Titáni mohou vyvolat tvory a dále jim dávat pokyny k útoku na tvory soupeře. Tvorové jsou vyvinuti na základě „memů“ inspirovaných kryptoměnami. V plánu je umožnit komunitě volit tvory, kteří budou posléze přidáni do hry.

ZBRANĚ
Zbraně mohou dodat Titánům speciální schopnosti.

DRAHOKAMY
Drahokamy slouží k posílení kouzel nebo tvorů na bojišti. Každý drahokam má různé účinky dle svého elementu (voda, oheň, země, vzduch). Hráč bude také moci využít jejich dalších vlastností, mezi nimiž je jedinečná synergie.

KRAJINA
Každý zápas se odehrává na herní ploše zvané Krajina (Landscape), která je rozdělena na virtuální území sloužící jako přirozená prostředí pro jejich tvory. Ve výchozím stavu bude Krajina obsahovat náhodně uspořádané zářící diamantové úlomky a hexagonální čedičové sloupce, jež lze těžit („mintovat“). Krajiny je možné časem vylepšovat pomocí jedinečných kosmetických předmětů. Titáni budou mít práva na všechny zdroje, které se na jejich území objeví. Mohou zde nalézt i vzácné drahokamy či „tokeny“ a získat je pomocí „těžební sekery“. V budoucnu je možné Krajinu digitalizovat do virtuálních NFT pozemků, se kterými mohou hráči volně obchodovat.

Tokenomika

Animalia $ANIM
$ANIM je základní DAO token. Celková zásoba $ANIM je stanovena na 87 milionů, což představuje odhad celkového počtu druhů, žijících v přírodě. Ekosystém $ANIM je díky různým herním mechanikám deflační. Z provedených transakcí si herní vývojáři mohou vzít provizi, která bude použita na budoucí vývoj a rozšíření hry. Držitelé $ANIM si budou moci nárokovat odměny ze stakování a podpořit tak ekosystém. Tyto odměny budou zpočátku vysoké, aby motivovaly k růstu komunity, a postupně se budou snižovat. Budou zahrnovat i formu řízení ze strany aktivní hráčské komunity, která bude rozhodovat o herním zážitku, funkcích a technických aktualizacích.
$ANIM lze také využít k obchodování na marketplace, avšak hráči si budou moci vybrat, zdali chtějí použít $ANIM nebo $BNB.

$ANIM bude možné stakovat.
Stakování umožní získávání odměn, účast ve volbách nebo využívání speciálních bonusů.

Phylum $PHL
Phylum $PHL je neomezený herní token, který hráči mohou získat. Bude integrován do hry jako herní měna. Účelem $PHL je posílit cyklus Play-2-Earn vytvářením nových NFT a nákupy ve hře. $PHL se bude rozdělovat také jako odměna za PvE, PvP bez hodnocení a PvP s hodnocením. Dále mohou hráči utratit tokeny $PHL za nákup kosmetických herních předmětů.

Partneři

Tým

CEO – Bill Chua, Eddy Lim

CCO – JoePhang

CTO – Omega Yuen

Na profesní síti LinkedIn je firma zaregistrovaná jako „AnimaliaSdnBhd“.

Názor analytika

„Hra se podobá známým hrám jako Hearthstone či Legends of Runeterra. Některé prvky jsou naprosto shodné, ale Animalia bude mít určitě své unikátní kouzlo, které osloví nové hráče, ať už to bude herní prvek nebo jen fakt, že se jedná o Play-2-Earn. Ve whitepaperu je velmi detailně popsáno, jak bude hra probíhat. Kolik kartiček si vyberete na začátku hry, jaké je maximum kartiček na ruce, kolik tvorů může být na hrací desce (Krajině) a spoustu dalších podrobných informací.

Co mě osobně mrzí je, že není vysvětleno, kde a jak mohou hráči kartičky získat. Z dlouhých textů jsem pochopil, že nejspíše na marketplace. Jakou však budou mít cenu a kolik si jich bude moci hráč koupit, není zatím známo.

Bohužel vývojáři mají zpoždění -> marketplace ani token $ANIM nejsou zatím „venku“.

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář