Přihlásit se
Přidej se k nám
« Mars Fellows Town Star »

MetaGear

Publikováno: 8.7.2022

Bojujte se svým bojovým strojem proti soupeřům, ničte je a postupujte v žebříčku. Jednoduchá hra na pochopení, ale těžká na zvládnutí.

Oficiální trailer

Základní informace

MetaGear se velmi podobá hře CATS – Crash Arena Turbo Stars. Vývojáři jen vyměnili kočky za pixely a spustili hru na Binance Smart Chain síti. Koncept je velmi jednoduchý. Z různých součástek sestavíte svůj bojový stroj, který následně vysíláte do boje proti protivníkům v 1v1 soubojích. Za projektem stojí Rocket Studio, spadající pod OneSoft. Hra je vyvinutá pro PC, Android i iOS. Odměnu lze získat pomocí integrace Play-2-Earn, přičemž titul samotný je Free-2-Play.

Road Map

Hra je již k dispozici na mobilních zařízeních. Byl spuštěn první herní turnaj a byla přidána většina herních módů. Herní token byl úspěšně spuštěn a zalistován na DEX i CEX. 

Q2 2022

 • iOS verze.
 • Změna systému odměn.
 • Integrace reklam do hry.
 • Prodej pilotů na OpenSea.
 • Systém guild.
 • Globální chat.
 • 1. turnaj.

Q3 2022

 • Tréninkový mód.
 • 100 nových NFT gadgetů.
 • Spuštění garáže a mapy.
 • Hráčský profil.
 • Možnost sázení.
 • Ekonomika metaverza.

Q4 2022

 • Příběhový režim pro Offchain verzi.
 • Aktualizace nových funkcí.
 • Private chat ve hře.

O hře

Klíčem k výhře je mít sestavený ten nejlepší bojový stroj (Gear). Každý stroj se skládá ze čtyř základních částí, ovlivňujících jeho vlastnosti, a to podvozku, zbraně, výbavy a kola. Pro vstup do bitvy však není nutné, aby byl stroj kompletně sestaven. Někdy může být stroj s chybějícími součástkami originální taktikou, a i díky tomu může snadno zvítězit. Přidávání, výměna nebo odstraňování jakýchkoli částí stroje závisí vždy na hráči a jeho taktice. Sestavení je jednoduché. Hráči si musí vybrat podvozek s dostupnými sloty a poté vybrat další díly. Projekt se snaží dbát na herní fyziku, proto lepší výbava určuje jen ničivou sílu, bez níž se dá také vyhrát.

Podvozek

Podvozek představuje tělo stroje. Každý podvozek se liší tvarem, umístěním slotů a vlastnostmi. Výběr podvozku hraje ve hře nejdůležitější roli, jelikož ovlivňuje fyziku a výkon různých namontovaných dílů. Každý slot odpovídá určitému typu dílu. Hráči tak nemohou montovat zbraně na sloty pro výbavu nebo kola.


 

Podvozky mají mnoho parametrů. Zvyšují životy stroje (HP), ale i hmotnost. Čím je stroj těžší, tím větší je šance na zatlačení soupeře. Dalším parametrem je energie, která určuje, kolik součástí si můžete na stroj přidat. V neposlední řadě patří mezi důležité parametry úroveň a vzácnost podvozku. Vzácnosti jsou 4: běžná, vzácná, mytická a legendární.

Zbraň

Zbraň má schopnost způsobit protivníkovi poškození. Každá zbraň má jinou míru poškození za sekundu (DPS). Poškození závisí na vzácnosti a úrovni zbraně.

Jsou představeny dva druhy zbraní, pro útok na blízko a na dálku. Výběr zbraně je důležitý kvůli její montáži na podvozek. Aby byl výkon co nejlepší, je potřeba vybrat vhodnou zbraň. Váš podvozek také musí disponovat dostatečnou energií.

Zbraně mají tyto parametry: útok (ATK), typ zbraně (lehká, střední a těžká), úroveň a vzácnost.

Výbava

Výbava přidává stroji více speciálních schopností a dělá bitvu zajímavější. Mezi speciální funkce patří např: zrychlení, pohyb vzad, zatlačení protivníka zpět, převrácení protivníka a obnovení HP.

Výbava může pomoci zvrátit zápas ve váš prospěch nebo na druhou stranu váš stroj proměnit v nepoužitelný. Může zvýšit i HP. Výbava má své HP, úroveň a vzácnost.

Kola

Kola pomáhají stroji v pohybu. Kromě toho budou dodávat stroji HP a budou pracovat podle reálných fyzikálních zákonů.

Čím větší je kolo, tím více přidává HP. Některé typy kol budou mít navíc speciální funkce, jako zvedání do vzduchu, zvyšování hnací síly nebo zvyšování poškození.

Kola mají různé velikosti (velmi malá, malá, střední, velká a velmi velká) a stroji přidávají různé vlastnosti, jako třeba tření kol (čím vyšší má automobil schopnost tření, tím je stroj rychlejší), rychlost otáčení kola nebo skákavost. Stejně jako ostatní části stroje, i kola mají svoji úroveň a vzácnost.

Součástky

Všechny části stroje mají 4 úrovně vzácnosti: obyčejné, vzácné, mytické a legendární.

O úrovni vzácnosti platí, že čím je daná součástka vzácnější, tím vyšší dává bonusy. S vyšší vzácností jsou stroje odolnější a mají více schopností. Všechny části lze vylepšovat až do levelu 60. Vylepšování na vyšších levelech ale stojí velké množství materiálu. Z materiálu se kromě vylepšování dají skládat také blueprints.

Piloti

Pilot je postava, která ovládá stroj. V počáteční fázi si hráči vyberou jednoho ze tří výchozích pilotů, jež se od sebe liší různými vlastnostmi. Piloti jsou v první fázi obyčejné postavy a nemají ve hře žádné doplňující využití. Nachází se na marketplace OpenSea, a pokud nějakého vlastníte, bude možné si zakoupit ve hře pozemek.

Herní módy

Rychlý boj

PvP režim, ve kterém bojujete s náhodným hráčem podobného levelu. Hráči mohou vidět soupeřovy parametry a vlastnosti jeho stroje, aby se mohli rozhodnout, zda budou bojovat, nebo se stáhnou. Za výhru získáte modré shardy.

Kampaň

Každý den jsou hráči náhodně přiřazeni k dalším 14 hráčům a postupně se utkají se všemi. Za výhru obdrží bod, za prohru nic. Na základě jejich úspěšnosti se poté umístí v tabulce. Z kampaně se dají ukořistit větší a lepší zisky než z rychlého boje.

Turnaj

Ve hře probíhají od pondělí do soboty turnaje. Hráč dostane určitý počet tiketů, které může vyhrávat, anebo je naopak prohrát. Tiket může použít i na změnu soupeře. Na jeden tiket lze vyhrát maximálně 10 zápasů.

Tvorba guild

Do hry se nakonec přidá i systém guild. Hráči spolu budou moci komunikovat, plnit úkoly a odměny si dělit mezi sebe.

Požadavky na hráče

Hru si můžete zkusit v podobě Free-2-Play i Play-2-Earn. Oba světy jsou od sebe oddělené. Hra je dostupná jak v prohlížeči, tak na Google Play a App Store.

Pokud budete chtít hrát Play-2-Earn, je potřeba propojit web s peněženkou MetaMask nebo WalletConnect. Také budete potřebovat vlastní NFT. To si můžete buď koupit nebo si ho lze pronajmout. Obojí můžete učinit přímo na marketplace projektu.

Tokenomika

Token: MetaGear ($GEAR)

Síť: Binance Smart Chain

Celková zásoba: 1 000 000 000

Aktuální cena: zde

Kde koupit: Huobi Global, XT.COM, PancakeSwap


Stakování

Stakování bylo možné pouze před prodejem Gearů. V nejbližší době se ho projekt obnovit nechystá.

 

Ekonomika

Vydělávat se dá prodejem prvků, nalezených ve hře, a to hlavně blue shardů. Dále můžete prodat nebo pronajímat své NFT. Ty mohou být průběžně vylepšovány, takže rostou na ceně. 

Projekt také slibuje speciální komunitní akce, kde bude možné získávat tokeny a vybavení.

Partneři

Tým

Celý tým je dohledatelný na LinkedInu, webu projektu nebo podrobněji ve whitepaperu.

Projekt má i své poradce, a to včetně zakladatele Rovio a Angry Birds, nebo člověka, který se vměstnal ve Forbesu do rubriky „30 pod 30“, tedy 30 zajímavých lidí s věkem nižším než 30 let.

Poradce lze rovněž dohledat na LinkedInu.

Názor analytika

„Upřímně mě hra nezaujala. Zápasy strojů mohou být zábavné, ale myslím si, že to člověka brzy omrzí. Nenajdeme tu žádné zajímavé grafické zpracování a pro plnohodnotné hraní je třeba nakoupit několik NFT.

Projekt se může chlubit tím, že za ním stojí herní studio se silným partnerstvím a dobrými poradci. Komunita na Discordu, ačkoliv se zdá být početná, není příliš aktivní a objeví se pouze pár zpráv denně. Projekt také odebral možnost výdělku za pomocí stakování a farmaření, přičemž návrat těchto funkcí neplánuje. Token projektu mi nepřipadá nijak silný.

Na Discordu vám spíše než tvůrci odpoví někdo z hráčů, a i tak na odpověď můžete čekat několik hodin.

Projekt se také snaží ohánět „reálnou fyzikou“, ale vzhledem k informacím, dostupným z videí, bych neměl přehnané očekávání. 

Spíše, než potenciální investici bych hru viděl jako pouhou zábavu.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář