Přihlásit se
Přidej se k nám
« Aavegotchi Hash Rush »

My Neighbor Alice

Publikováno:  24.5.2022

Multiplayerová stavební hra, představující blockchain milionům hráčů po celém světě. Ve hře si kdokoliv může koupit virtuální ostrov, sbírat suroviny, stavět budovy, vyrábět zajímavé předměty a potkávat nové přátele.

Hodnocení hry My Neighbor Alice
Celkové hodnocení hry My Neighbor Alice

Oficiální trailer

Základní informace

Hra se velmi podobá titulu Animal Crossing: New Horizon, jehož se prodalo již přes 31.8 milionu kopií. Hra My Neighbor Alice vznikla na blockchainové platformě Chromia, která umožňuje snadné budování Dapps.

My Neighbor Alice úspěšně absolvovala pre-Alpha verzi. Vývojáři mají v plánu získat největší množství hráčů ze svých webových stránek a Steamu. Hra na Steamu ještě v současnosti není k dispozici. Víme však, že Steam na své platformě hry s NFT nebo kryptoměnami zakázal. Je proto otázkou, zdali v budoucnu vůbec hra na této platformě bude k dispozici. S tím souvisí i otázka do jaké míry bude plán vývojářů na získání hráčů ze Steamu účinný.

Road Map

V prvním čtvrtletí roku 2022 byla dodána Road Map a došlo k dokončení aktivity rybaření v Alpha verzi.

Od 2. čtvrtletí roku 2022 až do neurčeného data roku 2023 bude probíhat prodej pozemků.

Ve 2. čtvrtletí roku 2022 nás čeká představení Alpha sezón, konkrétně 1. sezóna Alpha verze.

V 3. čtvrtletí roku 2022 nás čeká představení aplikace společníků ve hře.

Bude teprve určeno v roce 2022:

  • Zdroje/suroviny na pozemku
  • Pokračování sezón Alpha verze

Bude teprve určeno v roce 2023:

  • Pokračování sezón Alpha verze
  • Představení herních (in-game) partnerství
  • Představení Beta verze/sezón

Prozatím je známo, že vydání hry bylo posunuto z původně zamýšleného ledna 2022.

O hře

Hráči plní úkoly, které jím zadává Alice. Kromě toho mohou provádět další aktivity, mezi něž patří například rybaření, chytání brouků, včelaření, ale i mnohé další. Za pomáhání Alice hráči dostávají odměny, které mohou proměnit za jiné herní předměty. Ať už se jedná o pozemky nebo herní předměty, u všeho platí, že aby je hráči mohli prodávat na marketplace, musí je nejdříve vytvořit (neboli propracovat se k jejich vyrobení).

Odměny se vyplácí hráčům na základě toho, jak moc dobří občané jsou. Hra má zabudovaný reputační systém, skládající se z počtu splněných úkolů, dokončených „službiček“ (pravděpodobně se bude jednat o bezúplatnou pomoc) a jiných aktivit na ostrovech. Vydělávat ale budou moci i jinými způsoby, například když si postaví a navrhnou muzeum, v němž budou vybírat vstupné, nebo výhrou v různých soutěžích. Veškeré Play-2-Earn prvky nebudou spuštěny dříve, než hra oficiálně vyjde na trh.

Aby hráč mohl obhospodařovat pozemek, nemusí si ho kupovat. Polovina pozemků ve hře bude rezervována pouze na pronájmy nebo veřejná místa. Pozemek může sdílet až 10 hráčů najednou. Alespoň jeden z nich by však měl pozemek skutečně vlastnit, jelikož 1 NFT se nebude dělit na 10 podílů.

Na mapě herního metaverza se nachází 6 ostrovů. Na každém ostrově je pak omezený počet pozemků. Jakmile se všechny pozemky vykoupí, budou noví hráči nuceni kupovat pozemky od stávajících hráčů. Pozemků bude celkem 100 tisíc, jejich přímý prodej ale zatím nezačal. Hráči se však již nyní mohou zapojit do loterií, které umožňují vyhrát pozemek za nižší cenu. Je trochu zvláštní, že přímo vývojáři chtějí, aby se pozemky z části „rozdaly“ za nižší ceny. Doposud bylo tímto způsobem vyhráno již 2 927 pozemků. 

DAO

Držitelé tokenu se mohou stát členy Community Council, který bude hlasovat o dalším vývoji hry. Členy Community Council se stanou ti, kteří budou platit dobrovolné členství. Výše členského příspěvku ani informace o tom, jak často jej budou muset hráči platit, není zatím známa. Důvod může být ten, že se o celém DAO „nápadu“ mluví pouze v budoucím čase a v současnosti neexistuje.

NFT

Každý herní předmět je NFT, což prakticky znamená, že veškeré jmění, jež si hráč vytvoří, skutečně vlastní. Zajímavostí je to, že se v NFT bude uzamykat část vynaložených prostředků, za něž si v budoucnosti hráči budou moci brát půjčky, a to do výše uzamčených prostředků, které budou sloužit jako zástava. Uzamčené prostředky budou hráči moci systému prodat zpět nebo si je při nižších cenách vybrat zpět. Toto ale bude platit pouze v případě, kdy si hráč NFT koupí od systému, a nikoliv od jiného hráče. Vývojáři neuvádí, co se bude dít v případě nákupů od jiných hráčů. Lze předpokládat, že tyto uzamčené prostředky se budou převádět z majitele na majitele i nadále. Jedná se o velice zajímavý, ale poněkud neobvyklý přístup k NFT.

Tokenomika

Token ALICE lze koupit na Binance, KuCoin, FTX, Huobi či MEXC.

https://coinmarketcap.com/currencies/myneighboralice/

Cenová historie od svého zalistování v březnu 2021 není vůbec růžová, jak se sami můžete přesvědčit z grafu na webu coinmarketcap.com.

ALICE token lze stakovat. Držitelé tokenu za jeho stakování dostávají odměny a postupem času se jim zpřístupní ke stažení obsah vydávaný vývojáři. V současnosti však stakování není funkční.

Tokenomika je ve Whitepaperu popsaná stylem „aby se neřeklo“. Na dvou řádcích se čtenáři dozví, že tokenu je omezené množství a že s ním můžete investovat nebo hlasovat o dalším vývoji hry za pomocí DAO systému, který je rovněž popsán nedostatečně.

Velmi důležitým a klíčovým faktorem je alokace a distribuce tokenů. Bohužel se od vývojářů postupem času nedozvídáme o distribucí tokenů vůbec nic. Jedinou zmínkou o distribuci tokenů je koláčový graf, který naleznete i v tabulkovém formátu níže. Nedostatek informací je zásadní chybou a jedná se o zářivě vztyčenou červenou vlajku, škodící celé hře. 

Alokace tokenů vypadá v nepořádku. Je ale potřeba počítat s tím, že rezerva 20 milionů tokenů zahrnuje neurčené výdaje na stakování.

Partneři

Tým

Za hrou stojí švédský tým Antler Interactive, který má na kontě již několik VR a AR titulů.

Názor analytika

„Projekt staví na ověřeném konceptu hry. Bude ale velmi záležet na způsobu doručení výsledků ze strany vývojářů. Vzhledem k tomu, že tým zpracovával veškeré materiály, z nichž jsem při této analýze čerpal, obávám se, zda dokáže své výstupy doložit v očekávané kvalitě. Stane-li se tak, je pravděpodobné, že herní titul bude mít úspěch. S ohledem na vyšší rizikovost je ale na místě opatrnost při investování. Při zmínce o rizikovosti je také nutno připomenout, že se dají očekávat problémy s přiváděním nových hráčů do hry, jelikož hra s ohledem na stanovisko Steamu na této platformě vůbec nemusí vyjít.

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář