Přihlásit se
Přidej se k nám
« Tank Battle My Neighbor Alice »

Aavegotchi

Publikováno: 25.5.2022

Vyvolejte svého ducha, hrajte s ním hry, vylepšujte ho a pokuste se, aby byl co nejvzácnější!

Hodnocení hry Aavegotchi
Celkové hodnocení hry Aavegotchi

Oficiální trailer

Základní informace

Projekt spadá pod Pixelcraft Studio a funguje na blockchainu Polygon, na který byl přesunut z blockchainu Etherea po svém spuštění.

Hra se snaží zkombinovat masivní růst kryptoměn společně s NFT, což podle zakladatelů žádný jiný projekt neumí. Projekt vznikl v druhém čtvrtletí roku 2021 a má tak za sebou již rok vývoje.

Hra může být díky on-chain programu půjčování Aavegotchi Free-2-Play a Play-2-Earn zároveň. Pokud vás nadchne, doporučuji zainvestovat do vlastního NFT.

Road Map

Fáze 1: Inkubace (Q2 2021 – Q4 2021)

– Cíl fáze: Učinit Aavegotchi oblíbenou hrou pro kryptonadšence.

– Proběhlo zalistování tokenu, předprodej tokenu, NFT aukce, předprodej REALM pozemků, druhý předprodej tokenu, spuštění arkádových mini her, spuštění sekundárního tržiště, veřejného prodeje REALM #1, #2 a #3 a systému pro půjčování / pronajímání Aavegotchi.

Fáze 2: Propuknutí (Q1 2022 – Q4 2023)

– Cíl fáze: Vytvořit z Aavegotchi herní platformu v rukou komunity a přitáhnout mainstream.

– Aavegotchi Builder SDK.

– Veřejný prodej pozemků REALM.

– Spuštění aplikace REALM.

– Spuštění alfa verze mobilní aplikace Aavegotchi.

– Přidání dalších strašidel Aavegotchi (HAUNT).

– Aavegotchi DAO V3 (Oasis). 

Fáze 3: Všudypřítomnost (od Q1 2024)

– Cíl fáze: Naplnění vize společnosti Aavegotchi – vytvořit kryptohru přitahující širokou veřejnost.

– Další strašidla (HAUNT).

– Další veřejný prodej pozemků REALM.

– Aavegotchi Minigame Builder (Stavitel).

– Aavegotchi hardwarová peněženka.

O hře

Projekt se jako většina krypto projektů snaží vytvořit DAO. Tím by měla celá hra připadnout do rukou hráčské komunity.

Aavegotchi jsou vzácné krypto-sběratelské předměty na blockchainu Etherea s podporou DeFi od společnosti Aave. Mají tři atributy, které určují jejich celkovou hodnotu a vzácnost ve vesmíru Aavegotchi – sílu ducha, vlastnosti a vzhled.

Síla ducha: Vztahuje se k množství zástavy (tokenů), uzamčené v Aavegotchi. Hráči mohou množství síly ducha v NFT doplnit nebo snížit. Existuje však určitá minimální úroveň síly ducha, kterou Aavegotchi potřebuje a jež závisí na jeho základním skóre vzácnosti. Využívá se při průchodu portálem.

Vlastnosti: Aavegotchi mají několik vlastností, které ovlivňují jejich vzácnost, výkonnost v minihrách a nositelné předměty, jimiž se mohou vybavit. Některé vlastnosti jsou generovány náhodně při vyvolání, některé závisí na interakci uživatele s Aavegotchi a jiné jsou dokonce definovány komunitou Aavegotchi.

Vzhled: Každé oblečení / vybavení, které vaše Aavegotchi nosí, má svou vlastní vzácnost a statistiky, dle kterých ducha zlepšují nebo zhoršují. Tyto prvky se dají kupovat a prodávat.

Aavegotchi získáme dvěma způsoby. Buď při události lovu (HAUNT), nebo si je můžeme koupit na sekundárním tržišti hry Baazaar. Prodej a nákup je možný na všech tržištích, podporujících ethereum, například OpenSea. Problém nastává na Polygonu, například na OpenSea Polygon, kde není možné uzamykat NFT s dalšími předměty.

S Aavegotchi poté hrajeme hry, jako například Pac-Man nebo Snake (had) a tím můžeme vydělávat peníze.

V projektu mají své zastoupení také pozemky REALM. Typy pozemků jsou tři: skromné (40 %), přiměřené (40 %) a prostorné (20 %). Na pozemcích se staví budovy a ty jsou užitečné k produkci Alchemica. Produkce se dále odvíjí od počtu zaměstnaných Aavegotchi, našich či ostatních. Z Alchemica poté můžeme vyrábět věci, díky kterým získáváme další benefity. 

Požadavky na hráče

Je zapotřebí vlastnit nebo si pronajmout Aavegotchi, se kterým bychom mohli hrát. K tomu je potřeba peněženka fungující na blockchainu Polygon, například MetaMask. Pro hraní nemusíme vynaložit žádné finanční prostředky. Také se nejedná o žádný časově ani graficky náročný projekt.  

Ekonomika

Mini hry: Pac-Man, Snake, Portalrider, Tower defense a další.

Rarity Farming: Snažíte se vychovat co nejvzácnější Aavegotchi. To ovlivňujete jednak vzhledem a nositelnými prvky. Při vyvolávání si musíte dát pozor, abyste vytvořili co možná nejlepší kombinace. Dále vylepšujete jeho schopnosti hraním her. Za vzácnost svého ducha poté můžete být odměňováni.

Prodej na Baazaar: Na tržišti můžete svého ducha i další předměty také prodat. Při zahájení nabídky zaplatíte poplatek 0.1 GHST. Pokud se vám Aavegotchi podaří prodat, získáváte 96,5 % požadované částky. Dvě procenta obdrží Pixelcraft Studios, procento Aavegotchi DAO a půl procenta jde na odměny z Rarity Farming. Je možné prodávat i na dalších tržištích, například OpenSea.

Tokenomika

Hlavní token: $GHST

Celková zásoba: 61 707 412 tokenů

Aktuální cenu tokenu najdete ZDE.

Kde můžete token koupit: BinanceKuCoinKrakenGate.ioMEXCCrypto.com, Huobi a další menší burzy.

$GHST je základní měna ekosystému pro nákup různých digitálních aktiv, jako jsou portály Aavegotchi, nositelné předměty, spotřební a sběratelské předměty. 

Staking

Existuje pět způsobů, kterými lze token stakovat. Můžete využít klasické zastakování tokenu $GHST, nebo zastakování oproti jiným tokenům a coinům: GHST-QUICK, GHST-USDC, GHST-ETH, GHST-MATIC.

Tato tabulka zobrazuje výnosy oproti klasickému stakování tokenu: 

Z běžného stakování se získává i token $FRENS, který slouží k tombole, jíž se mohou držitelé účastnit.

$GLTR je zbrusu nový token, jehož cílem je odměňovat poskytovatele likvidity na připravované burze Gotchus Alchemica Exchange (GAX). Staking GLTR je již spuštěn a umožňuje hráčům stakovat své tokeny wapGHST nebo Quickswap/Sushiswap LP a začít dostávat odměny GLTR. Více informací najdete na tomto odkazu: https://blog.aavegotchi.com/gltr-spending-live/

Partneři

Tým

Zakladatelé

CODER DAN

Vývojář a tvůrce YieldHero či DeFiDapp, která umožňuje uživatelům přesměrovat jejich výnosy z AAVE na libovolnou adresu. Coder byl také jedním z vedoucích při vývoji prvního stakování ERC721 s platformou ERC20s NFT, Bullionix.

JESSE

V projektu je zaměřený na produkty. Dále se podílel na vývoji některých z nejznámějších NFT platforem, včetně první platformy pro ražbu NFT — Mintable, která je nyní dostupná na blockchainech Ethereum i Zilliqa.

XIBOT

Jeden z nejvýznamnějších umělců a podnikatelů na kryptografické scéně. Jeho výrazná pixelartová tvorba mu vynesla pozornost (a objem prodeje) obchodníků s NFT na OpenSea a Rarible.

NICK MUDGE
Mudge je autorem standardu ERC998 composables, který patří k nejdůležitějším aspektům hry Aavegotchi a umožňuje „rodičovskému“ NFT opatrovat a nosit s sebou „dětské“ NFT. V nedávné době Mudge vedl výzkum a vývoj Etherea, kterému se říká Diamond standard.

Poradci

STANI

Stani je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Aave. Je to zkušený podnikatel s rozsáhlými zkušenostmi s vývojem technologií v oblasti kryptoměn, blockchainu a fintech.

LES

Les je podnikatel v oblasti technologií, hudební promotér, manažer a poradce v oblasti kryptoměn, blockchainu a hudebních technologií.

MAUVIS

Mauvis je celoživotní student, který posledních 15 let pracuje a rozjíždí technologické startupy. Specializuje se na architekturu vysoce škálovatelných systémů a nejznámější je jako bývalý technický ředitel společnosti CoinMarketCap.

Tým

NYANKONG

Herní ředitel, Christian Senn, známý také jako NyanKong nebo kurisu, se už 30 let podílí na tvorbě her pomocí herního designu, umění a animací pro konzole, PC, arkády, mobilní zařízení a VR.

Zbytek týmu je možné dohledat zde: https://wiki.aavegotchi.com/cs/team

Názor analytika

„Věřím, že hra byla ve svém počátku v roce 2021 zajímavou příležitostí pro všechny hráče, kteří se do kryptoher rozhodli v rané fázi investovat.

Projekt vznikl v druhém čtvrtletí 2021 na silném týmu s dobrou vizí. Podporovaný je také ze strany partnerů. Narážím hlavně na známou Aave, která má své jméno i v názvu projektu. Ze silných partnerství je důležité vypíchnout i Polygon síť a YieldGuildGames, nejznámější společenství hráčů kryptoher. Na týmu je díky fotografiím a oficiální wiki projektu vidět, že je dobře naladěný, což oceňuji.

Podle mě však projekt naráží na fakt, že tu byl mezi prvními a nyní ho mnoho her lehce překoná. Komunita není tak velká, aby mohla projekt podržet a token od svého zalistování na CoinMarketCap klesá. Je fér říct, že data jsou vedena od začátku roku 2022 a málokterá kryptoměna se momentálně za stejné období nachází v zelených číslech.

Projekt dále nabízí několik možností stakování tokenu či možnost zisku z rarity jednotlivých NFT i jiným způsobem, než je jejich prodej. NFT jsou také oblečení a zbraně, což je určitě dobře.

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář