Přihlásit se
Přidej se k nám
« Ascenders ZomFi »

Splinterlands

Publikováno: 28.4.2022

Karetní hra plná kouzel a bojů, která vás pohltí. Vyzkoušejte si své strategické myšlení a sestavte svůj vítězný tým! 

Hodnocení hry Splinterlands
Celkovén hodnocení hry Splinterlands

Oficiální trailer

Základní informace

Splinterlands je digitální sběratelská hra založená na blockchainu Hive. Podobně jako u Axii si vytváříte sbírku karet, jež mají různé schopnosti a statistiky. Bojujete proti ostatním hráčům či počítači (PvP a PvE). Hráči mohou se svými kartami například bojovat o odměny, držet je jako sběratelské předměty nebo obchodovat na peer-to-peer trhu. Jedná se o počítačovou hru, která přináší Free-2-Play a Play-2-Earn mechaniku a nyní je ve vývoji i mobilní aplikace. 

Obrázek karet ze hry Splinterlands

Road Map

Q2 2021:

  • Aktualizace systému delegování karet.
  • Dokončení private sale tokenu SPS.

Q3 2021:

  • Denní distribuce SPS.
  • Vydání mapy Praetoria.
  • Aktualizace a rozšíření systému Guild Brawl.
  • Přidání karet Gladiator do systému Brawl.
  • Vydání Chaos Legion, další základní sady karet Splinterlands.

Q4 2021:

  • SPS DAO.
  • Spuštění odměn v SPS pro mód Land Expansion.
  • Plná verze Splinterlands Land Expansion.

O hře

Karty se dělí na common, rare, epic a legendary, což určuje jejich hodnotu. Další dělení je podle způsobu užití v bitvě – summoners, monsters a gold foil karty.

Summoner neboli vyvolávač je hlavní karta, jež vyvolává ostatní bojovníky do hry. Každý Summoner má buffy, debuffy nebo schopnosti, které během bitvy ovlivňují karty nestvůr jeho týmu nebo týmu protihráče. Vyvolávači nezískávají při zvýšení úrovně schopnosti ani si nevylepšují statistiky. S každou novou úrovní mohou vyvolávat silnější nestvůry.

Monster neboli nestvůra patří ke konkrétní třídě (oheň, voda, země, život, smrt nebo drak) nebo je neutrální. Se zvyšováním úrovní rostou nestvůrám statistiky a získávají nové schopnosti.

Karty vyvolávačů či nestvůr typu Gold Foil, neboli zlaté, jsou vzácnější než ostatní. Každá zahraná zlatá karta při vyhrané bitvě též poskytuje 10% vítězné odměny (herní měny) navíc.

Když vyhráváte, posouváte se v žebříčku výš a postupujete do vyšších lig, které odemykají karty vyšší úrovně a větší odměny. Při 3 výhrách v řadě získáte bonus a zdvojnásobí se vám hodnocení. Můžete hrát turnaje o odměnu v USD.

Každý hráč sestaví tým až 6 karet ze své sbírky Splinterlands. Poté podle jedinečné sady pravidel, díky kterým je každý zápas jiný, se bitva odehraje automaticky v rychlém akčním formátu. Na rozdíl od klasických TCG (trading card game), jako jsou Magic: The Gathering nebo Pokémon, jsou bitvy ve Splinterlands rychlé. Každá trvá pouze 2-3 minuty.

Karta Byzantine Kitty Splinterlands
Karta Scarred Llama Mage Splinterlands
Karta Archmage Arius splinterlands

Požadavky na hráče

Hru lze hrát zdarma, ale aby mohl hráč obdržet odměny v reálné hodnotě a rozvinout plný potenciál hry, musí získat knihu kouzel Summoners Spellbook. Lze ji zakoupit na herním marketplace za 10 USD přes PayPal nebo různé kryptoměny (HIVE, BTC, ETH, LTC atd.). Poté si můžete zvolit jedinečný název svého účtu, získat přístup ke klíčům k vašemu blockchain účtu, odemknout odměny atd.

Bez knihy kouzel můžete hrát hru zdarma, naučit se mechaniky hry a začít sbírat karty. Nemůžete ale získat žádné odměny, účastnit se turnajů ani obchodovat na trhu.

Každý hráč má přístup k základní sadě herních karet. Další karty lze získat zakoupením posilovacích balíčků, nákupem konkrétních karet od jiných hráčů anebo je získávat prostřednictvím denních a sezonních úkolů.

Obrázek ze hry splinterlands

Tokenomika

Token SPS zřízen na síti BSC.

Zalistován v červenci 2021 na burzách MEXC, gate.io atd.

Celková zásoba – 3 000 000 000

Token DEC je měna používaná ve hře.

Partneři

Partnery hry Splinterland

Tým

Dr. Jesse „Aggroed“ Reich

CEO a zakladatel – v roce 2014 vytvořil svou vlastní hru pomocí Kickstarteru. Před založením Splinterlands působil jako profesor a poté pracoval ve společnosti, zabývající se vývojem vzdělávacího softwaru.

Matthew „Yabapmatt“ Rosen

CTO a zakladatel – má bohaté zkušenosti s herním designem, počítačovým programováním a blockchainovými technologiemi.

Názor analytika

“ Hra jako taková vypadá opravdu velmi dobře. Má propracovaný karetní systém, a i když se zpočátku může zdát snadno hratelná, tak ovládnutí strategie k úspěšnému boji bude chtít svůj čas a zkušenosti. Pokud vás tato hra zaujala, určitě doporučuji zahrát si nejdříve bez počáteční investice, abyste si osvojili herní mechanismy.

Za celým projektem stojí jen dva lidé, což je celkem pozoruhodné. Zároveň to dodává dojmu, že hra nebude propracovaná po všech stránkách. Graficky jde spíše o béčkový projekt, který je ale navržen tak, aby úspěšní hráči byli odměňováni, což funguje. Hra se těší celkem velké členské základně, což poukazuje na její popularitu. 

Další novinky

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář