Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Portugalská centrální banka uděluje první národní licenci na kryptoměny

Bison Bank se stala první bankovní institucí v zemi oprávněnou nabízet služby digitálních aktiv.

První národní licence na krypto

Obrázek Portugalska v Kryptosvětě

Bison Bank se stala první bankovní institucí v zemi oprávněnou nabízet služby digitálních aktiv.

Zelená pro kryptoměnové služby pro Bison Bank

Bison Bank, která poskytuje své služby v Portugalsku, právě získala oprávnění od portugalské centrální banky (Banco de Portugal) působit jako „poskytovatel služeb virtuálních aktiv“ (VASP).

Banco de Portugal včera aktualizovala svůj seznam poskytovatelů virtuálních služeb. Bison Digital Assets se přidala jako pátá licencovaná burza kryptoměn v zemi. Jedná se o nově vzniklou společnost působící pod jménem Bison Bank. Ten je ve vlastnictví čínské soukromé investiční společnosti se sídlem v Hongkongu. Podle místních médií společnost nabídne klientům své služby v oblasti kryptoměn.

Obrázek bitcoinů v ruce

V dubnu 2021 byly vytvořeny a implementovány zákony na regulaci kryptoměn v souladu s licenčním režimem zavedeným centrální bankou. Kromě toho v červnu téhož roku banka udělila licence Mind The Coin a Criptoloja, prvním dvěma VASP působícím v zemi.

V březnu 2021 udělil regulátor společnosti Utrust první licenci VASP „všechny kategorie“. To jí dalo možnost nabízet swapy (směny) kryptoměn, převody na adresy digitálních peněženek a ukládat soukromé klíče. Nyní získala licenci všech kategorií také Bison Bank.

Portugalsko vhodné pro kryptoměny

Portugalsko je dlouho považováno za zemi přátelskou ke kryptoměnám a daňový ráj pro firmy v tomto odvětví. Neuznává kapitálové zisky ani nevybírá daně z příjmu kryptoměn od jednotlivců. Výjimkou jsou situace, kdy jsou digitální aktiva jediným příjmem osoby. Portugalsko považuje kryptoměny za formu platby nebo měnu, a nikoli výlučně za aktivum.

V dubnu 2020 Portugalsko oznámilo plány na vytvoření tzv. Free Technology Zones (ZLT), tedy oblasti, kde mohou firmy testovat produkty a služby. Portugalské úřady dodaly, že zvažují testování technologie blockchain v rámci plánu digitální transformace.

V říjnu 2021 portugalská vláda oznámila veřejnosti, že má v úmyslu zapojit společnosti veřejného a soukromého sektoru, spolu s odborníky, do vytvoření pracovní skupiny na vypracování národní strategie blockchainu.

Skupina se zaměřuje na výzkum, ve kterých oblastech lze využít technologii blockchain spolu s vysvětlením regulačních podmínek. Portugalská vláda očekává, že návrh strategie bude zveřejněn koncem tohoto měsíce. Finální verze má být vydána nejpozději v červnu 2022.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com, oKrypte.sk

Další novinky

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář