Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Starbucks bude vydávat NFT

Největší síť kaváren působící téměř po celém světě, Starbucks, právě oznámila, že chce vytvořit svou „globální digitální komunitu“. Společnost se chystá vydat svou vlastní NFT kolekci, která bude založena na unikátních sběratelských předmětech.

Starbucks bude vydávat NFT!

Starbucks bude mít NFT

Největší síť kaváren působící téměř po celém světě, Starbucks, právě oznámila, že chce vytvořit svou „globální digitální komunitu“. Společnost se chystá vydat svou vlastní NFT kolekci, která bude založena na unikátních sběratelských předmětech.

Starbucks a NFT

Generální ředitel Starbucks, Howard Schultz, a výkonný viceprezident a marketingový ředitel, Brady Brewer, během prezentace o finančních výsledcích společnosti za druhé čtvrtletí 2022 představili také nové koncepty rozvoje značky.

„Představte si, že si koupíte nový digitální sběratelský kousek od Starbucks, kde tento produkt slouží také jako vaše vstupenka do globální komunity Starbucks zaměřené právě na vaši oblíbenou kávu.“

Brady Brewer

Kromě toho příspěvek na firemním blogu říká, že společnost chce vytvořit svoji sérii NFT, jejíž vlastnictví se bude rovnat členství v komunitě Starbucks a poskytne vám přístup k „exkluzivním zážitkům a výhodám“, které se však v současnosti konkrétně zatím neuvádějí.

Myšlenka se tedy mimo jiné podobá Bored Ape Yacht Club. Do elitního klubu tvůrců projektu patří také majitelé NFT souvisejícího s uměním Bored Monkeys.

Co ještě víme o nápadu společnosti? Skutečnost, že na tvorbě kolekce mají pracovat „světoví inovátoři“ a „podobně smýšlející značky“.

Obrázek s kelímky starbucks

Není to poprvé, co Starbucks použil blockchainová řešení

Připomeňme si, že před rokem platforma futures kontraktů, kterou spustila a provozuje Intercontinental Exchange (ICE) – Bakkt – vydala dlouho očekávanou aplikaci. Aplikace Bakkt umožňuje zákazníkům interagovat s kryptoměnami přímo prostřednictvím platformy. Právě tato společnost navázala spolupráci s více známými společnostmi, včetně Starbucks.

Díky této spolupráci mohou spotřebitelé dobíjet své karty Starbucks přímo přes aplikaci Bakkt. To jim umožní převést věrnostní body, odměny, bitcoiny a dárkové karty na USD a následně doplnit svoji kartu Starbucks.

„Naše týmy úzce spolupracovaly, když se Bakkt snažil přispět k rozvoji jedinečného a důvěryhodného platebního zážitku, který zákazníkům umožňuje odemknout hodnotu jejich digitálních aktiv ve formě amerických dolarů.“

Karl Hebert

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com, oKrypte.sk, blockchain.news

Další novinky

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář