Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Starbucks bude vydávat NFT

Největší síť kaváren působící téměř po celém světě, Starbucks, právě oznámila, že chce vytvořit svou „globální digitální komunitu“. Společnost se chystá vydat svou vlastní NFT kolekci, která bude založena na unikátních sběratelských předmětech.

Starbucks bude vydávat NFT!

Starbucks bude mít NFT

Největší síť kaváren působící téměř po celém světě, Starbucks, právě oznámila, že chce vytvořit svou „globální digitální komunitu“. Společnost se chystá vydat svou vlastní NFT kolekci, která bude založena na unikátních sběratelských předmětech.

Starbucks a NFT

Generální ředitel Starbucks, Howard Schultz, a výkonný viceprezident a marketingový ředitel, Brady Brewer, během prezentace o finančních výsledcích společnosti za druhé čtvrtletí 2022 představili také nové koncepty rozvoje značky.

„Představte si, že si koupíte nový digitální sběratelský kousek od Starbucks, kde tento produkt slouží také jako vaše vstupenka do globální komunity Starbucks zaměřené právě na vaši oblíbenou kávu.“

Brady Brewer

Kromě toho příspěvek na firemním blogu říká, že společnost chce vytvořit svoji sérii NFT, jejíž vlastnictví se bude rovnat členství v komunitě Starbucks a poskytne vám přístup k „exkluzivním zážitkům a výhodám“, které se však v současnosti konkrétně zatím neuvádějí.

Myšlenka se tedy mimo jiné podobá Bored Ape Yacht Club. Do elitního klubu tvůrců projektu patří také majitelé NFT souvisejícího s uměním Bored Monkeys.

Co ještě víme o nápadu společnosti? Skutečnost, že na tvorbě kolekce mají pracovat „světoví inovátoři“ a „podobně smýšlející značky“.

Obrázek s kelímky starbucks

Není to poprvé, co Starbucks použil blockchainová řešení

Připomeňme si, že před rokem platforma futures kontraktů, kterou spustila a provozuje Intercontinental Exchange (ICE) – Bakkt – vydala dlouho očekávanou aplikaci. Aplikace Bakkt umožňuje zákazníkům interagovat s kryptoměnami přímo prostřednictvím platformy. Právě tato společnost navázala spolupráci s více známými společnostmi, včetně Starbucks.

Díky této spolupráci mohou spotřebitelé dobíjet své karty Starbucks přímo přes aplikaci Bakkt. To jim umožní převést věrnostní body, odměny, bitcoiny a dárkové karty na USD a následně doplnit svoji kartu Starbucks.

„Naše týmy úzce spolupracovaly, když se Bakkt snažil přispět k rozvoji jedinečného a důvěryhodného platebního zážitku, který zákazníkům umožňuje odemknout hodnotu jejich digitálních aktiv ve formě amerických dolarů.“

Karl Hebert

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com, oKrypte.sk, blockchain.news

Další novinky

DApps. Jak fungují decentralizované aplikace?

Monkey League spolupracuje s fotbalistou AS Řím

Salvádor zakládá Národní úřád pro bitcoiny

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář