Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Starbucks bude vydávat NFT

Největší síť kaváren působící téměř po celém světě, Starbucks, právě oznámila, že chce vytvořit svou „globální digitální komunitu“. Společnost se chystá vydat svou vlastní NFT kolekci, která bude založena na unikátních sběratelských předmětech.

Starbucks bude vydávat NFT!

Starbucks bude mít NFT

Největší síť kaváren působící téměř po celém světě, Starbucks, právě oznámila, že chce vytvořit svou „globální digitální komunitu“. Společnost se chystá vydat svou vlastní NFT kolekci, která bude založena na unikátních sběratelských předmětech.

Starbucks a NFT

Generální ředitel Starbucks, Howard Schultz, a výkonný viceprezident a marketingový ředitel, Brady Brewer, během prezentace o finančních výsledcích společnosti za druhé čtvrtletí 2022 představili také nové koncepty rozvoje značky.

„Představte si, že si koupíte nový digitální sběratelský kousek od Starbucks, kde tento produkt slouží také jako vaše vstupenka do globální komunity Starbucks zaměřené právě na vaši oblíbenou kávu.“

Brady Brewer

Kromě toho příspěvek na firemním blogu říká, že společnost chce vytvořit svoji sérii NFT, jejíž vlastnictví se bude rovnat členství v komunitě Starbucks a poskytne vám přístup k „exkluzivním zážitkům a výhodám“, které se však v současnosti konkrétně zatím neuvádějí.

Myšlenka se tedy mimo jiné podobá Bored Ape Yacht Club. Do elitního klubu tvůrců projektu patří také majitelé NFT souvisejícího s uměním Bored Monkeys.

Co ještě víme o nápadu společnosti? Skutečnost, že na tvorbě kolekce mají pracovat „světoví inovátoři“ a „podobně smýšlející značky“.

Obrázek s kelímky starbucks

Není to poprvé, co Starbucks použil blockchainová řešení

Připomeňme si, že před rokem platforma futures kontraktů, kterou spustila a provozuje Intercontinental Exchange (ICE) – Bakkt – vydala dlouho očekávanou aplikaci. Aplikace Bakkt umožňuje zákazníkům interagovat s kryptoměnami přímo prostřednictvím platformy. Právě tato společnost navázala spolupráci s více známými společnostmi, včetně Starbucks.

Díky této spolupráci mohou spotřebitelé dobíjet své karty Starbucks přímo přes aplikaci Bakkt. To jim umožní převést věrnostní body, odměny, bitcoiny a dárkové karty na USD a následně doplnit svoji kartu Starbucks.

„Naše týmy úzce spolupracovaly, když se Bakkt snažil přispět k rozvoji jedinečného a důvěryhodného platebního zážitku, který zákazníkům umožňuje odemknout hodnotu jejich digitálních aktiv ve formě amerických dolarů.“

Karl Hebert

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com, oKrypte.sk, blockchain.news

Další novinky

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář