Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Salvádor rozdává studentům bitcoinové diplomy

Salvadorská vláda má se svou zemí ambiciózní plány. Zaprvé, je vášnivým bitcoinovým investorem. Za druhé, ze zisků z kryptoměn chce vybudovat dvacet „bitcoinových škol“. Za tímto účelem již byly podniknuty první kroky a vydány první diplomy.

 

Salvádor rozdává bitcoinové diplomy

Salvadorská vláda má se svou zemí ambiciózní plány. Zaprvé, je vášnivým bitcoinovým investorem. Za druhé, ze zisků kryptoměn chce vybudovat dvacet „bitcoinových škol“. Za tímto účelem již byly podniknuty první kroky a vydány první diplomy.

 

 

Bitcoinové diplomy

Tuto informaci přinesl účet Bitcoin Archive na Twitteru. Zatím však mnoho detailů neznáme. Je však známo, že 38 středoškoláků má štěstí. Program byl spuštěn v květnu.

Salvadorské ministerstvo školství se obrátilo na vzdělávací instituci Mi Primer Bitcoin a IBEX, obchodní platformu a platební procesor, který integruje bitcoinovou síť. Na diplomech jsou loga těchto skupin. 

Co se týče škol, nezdá se, že by skončily. Na jedné z fotografií můžete vidět o něco více než střechu. Vypadá to spíše jako dočasné, provizorní řešení, nežli něco trvalého.

Velké plány pro Bitcoin

Za zmínku také stojí, že koncem loňského roku bylo oznámeno, že školy budou postaveny na ziscích Bitcoinu. Kryptoměna bude pravděpodobně použita jako kolaterál pro půjčky. Tyto půjčky se pravděpodobně použijí na různé projekty, ale nezdá se, že by Salvádor měl v úmyslu prodávat kryptoměny, zejména proto, že by při prodeji utrpěl ztráty.

Salvádorský ministr financí začátkem tohoto měsíce řekl, že země neutrpí ztráty z této investice. Mezi květnem a zářím tato středoamerická země pravděpodobně nakoupila kolem 2 301 BTC.

Teoreticky jde o spoustu peněz. Zejména pokud předpokládáte, že cílem není prodej v brzké době. Kromě škol chce Salvádor postavit i zvířecí nemocnici, bitcoinové město a doly poháněné elektřinou z nedalekých sopek.

zdroj: decrypt.co, oKrypte.sk

Další novinky

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Jak blockchain pomáhá v boji proti rakovině?

Nový model Citroën je spojen s NFT

Rockstar Games chce omezit používání NFT

Společnost Gala Games zrušila Play-&-Earn

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář