Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Bitcoin zaznamenal dvakrát větší měsíční objem obchodů než Apple

S rostoucí adopcí bitcoinů se největší digitální aktivum stále více považuje za potenciální alternativu k tradičním aktivům. Navzdory značné volatilitě na akciových a kryptoměnových trzích, zaznamenal bitcoin za poslední měsíc objem obchodů minimálně dvojnásobný v porovnání s Apple (NASDAQ: AAPL).

Bitcoin zaznamenal dvakrát větší objem obchodů než Apple

S rostoucí adopcí bitcoinů se největší digitální aktivum stále více považuje za potenciální alternativu k tradičním aktivům. Navzdory značné volatilitě na akciových a kryptoměnových trzích, zaznamenal bitcoin za poslední měsíc objem obchodů minimálně dvojnásobný v porovnání s Apple (NASDAQ: AAPL).

Podle údajů YCharts byl průměrný denní objem obchodů společnosti Apple za posledních 30 dní 11,6 miliardy dolarů. Průměrný denní objem obchodování s bitcoiny za poslední měsíc činil podle údajů CoinMarketCap 27,7 miliardy dolarů. V důsledku toho zaznamenal bitcoin objem obchodů nejméně dvakrát větší než Apple, a to i přes přetrvávající medvědí trh s kryptoměnami.

Korekce na trhu s kryptoměnami

Stojí za zmínku, že si bitcoin dokázal udržet působivý objem navzdory výraznému výprodeji na trhu digitálních aktiv v posledních měsících. Analyzované 30 dní dlouhé období se částečně shodovalo se 2. čtvrtletím 2022, kdy bitcoin zaznamenal nejhorší tříměsíční výkonnost za desetiletí s výnosy -56 %.

V současnosti kupující stále brání úroveň ATH z roku 2017 a 24. července bitcoin vzrostl na 24 000 dolarů.

V důsledku toho největší kryptoměna opět překročila tržní kapitalizaci nad hranici 1 bilionu dolarů. V době psaní tohoto článku se bitcoin prodával za 20 900 USD, což je za posledních 24 hodin pokles o více než 6 %.

Korelace bitcoinu a Nasdaq

Kromě toho BTC nedávno prokázal rekordní korelaci s akciovými trhy, zejména s indexem Nasdaq. Stojí za zmínku, že bitcoin i index Nasdaq dosáhly v roce 2021 pozoruhodných výsledků. V roce 2022 však bitcoin i Nasdaq zaznamenaly výrazné úpravy. Byly to ovšem právě kryptoměny, kterým se podařilo udržet vysoký objem obchodů. Hlavním faktorem ovlivňujícím tuto situaci je schopnost obchodovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to i o víkendech a svátcích.

Oba investiční produkty patří do různých tříd aktiv. Schopnost bitcoinu překonat Apple však může naznačovat, že kryptoměny začínají konkurovat aktivům tradičních trhů.

zdroje: decrypt.co, oKrypte.sk

Další novinky

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář