Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Každý druhý uživatel internetu se chce dostat do metaverza

Více než 90 % uživatelů internetu se zajímá o potenciál metaverza. K tomuto závěru dospěla francouzská poradenská společnost Capgemini.

Každý druhý uživatel internetu se chce dostat do metaverza

metaverzum má zájem asi 90 % uživatelů internetu, ale jen polovina z nich by tuto technologii využila.

Metaverse v číslech

Podle zveřejněné zprávy má o tuto technologii zájem 93 % uživatelů. Další 3 % jsou vůči této technologii skeptické a zbývající 4 % již využívají stávající koncepty.

Z 93 % zájemců je jen 51 % připraveno používat technologii, jakmile bude dostupná. Dalších 31 % dotázaných uvedlo, že by metaverzum zkusili, kdyby tuto technologii používal jejich okruh přátel. Zbývajících 11 % by souhlasilo s jeho použitím, ale v jiné formě.

O metaverzum se zajímá zejména Kanada (6,9 % respondentů). Na druhém místě je Jižní Korea (5,4 %), následována Japonskem (také 5,4 %).

Podle věkové skupiny mají o metaverzum největší zájem lidi ve věku od 26 do 41 let. Na druhém místě jsou lidé do 25 let. Nejméně zajímavá technologie je pro lidi ve věku 58 a více let, jak zjistila společnost Capgemini. Průzkum se uskutečnil mezi 8 000 uživateli internetu ve věku 18 a více let.

A co Rusko?

V Rusku se snažili zjistit názor občanů na metaverzum. Podle prokremelského think-tanku VTsIOM přibližně 37 % Rusů věří, že vytvoření metaverza způsobí více škody než užitku. Největšími skeptiky konceptu virtuálního světa jsou zároveň občané ve věku 35–44 let (45 % dotázaných).

Stojí za zmínku, že ti samí lidé se podle výsledků studie ukázali jako aktivní spotřebitelé internetu. Dalších 11% se bojí, že toto řešení připraví lidi o živou komunikaci a 9% se zcela bojí degradace kvůli virtuálním světům.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Blockchain Solana přišel o dva velké projekty: DeGods a y00ts

Zájem o NFT Donalda Trumpa prudce klesl

Propojení projektů Ready Player Me a Bullieverse

K čemu slouží jednotlivá NFT v Big Time?

Donald Trump je fanouškem NFT umění

Zahrajte si Battleverse za 6 USD!

5 filmů o kryptoměnách, které se vyplatí zhlédnout

Náš analytik si zahrál hru League of Kingdoms

BMW využije blockchain ke zlepšení svého obchodního modelu

Mastercard spolupracuje s Polygonem. Cíl? Revoluce na hudebním trhu

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář