Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Nové bitcoinové NFT rozdělují komunitu

I když je bitcoinová komunita mimořádně rozdělená, Ordinals se v ekosystému rychle rozbíhají.

Nové bitcoinové NFT rozdělují komunitu

I když je bitcoinová komunita mimořádně rozdělená, Ordinals se v ekosystému rychle rozbíhají.

I přes nedůvěru největších bitcoinerů se Ordinals, NFT protokol na bitcoinovém blockchainu, rozjely na nové historické maximum.

Podle údajů Blockchain.com, od spuštění Ordinals Protocol na začátku února, se průměrná velikost bloku zvětšila nad 2,5 megabitů (MB).

Nové bitcoinové NFT je jako neorané pole a každý zpravodajský portál si už o tomto projektu napsal svůj názor. Není divu, že názory jsou v rámci bitcoinové komunity mimořádně rozděleny.

Někteří se domnívají, že Ordinals je naprosto zbytečný. Jiní ho považují za nový zdroj příjmů. V každém případě je tento protokol finančně zajímavý zejména pro bitcoinové těžaře.

Například těžaři už za krátké období od spuštění Ordinals dokázali vygenerovat více než 600 000 dolarů.

Co je Ordinals Protocol?

Ordinals je protokol, který 20. ledna spustil Casey Rodarmor, jeden z hlavních vývojářů bitcoinové sítě. Hlavní funkcionalitou protokolu je vytváření NFT přímo v blocích bitcoinu.

Technicky to znamená možnost obejít omezení na využití maximálního prostoru v blocích. Cílem je, aby bylo možné zapisovat údaje o velikosti až 4 MB. Může se jednat o textové soubory, JPEG obrázky, video, audio nebo i jiná data.

Zatímco dosud byly NFT dostupné pouze na Ethereu a Solaně, nyní jsou k dispozici také na bitcoinové síti.

Jason A. William, spoluzakladatel společnosti Morgan Creek, dokonce na Twitteru napsal, že komunita NFT se postupně přesouvá na BTC.

Pro a proti

Spuštění Ordinals rozdělilo bitcoinovou komunitu v rámci toho jak si vysvětlují roli sítě.

Jedni se domnívají, že síť by měla zůstat prostorem pro zasílání bitcoinů. Jiní si myslí, že vytvoření NFT může mít i pozitivní vliv na síť.

Odpůrci Ordinals jsou toho názoru, že popularizace NFT na bitcoinu může způsobit přetížení sítě a neúměrně zvýšit poplatky. Zastánci zase věří, že nárůst poptávky po bitcoinových NFT podpoří růst ceny BTC.

Jakkoli to dopadne, skutečností zůstává, že Ordinals se nikam nechystá odejít. Právě naopak, závratnou rychlostí narůstá na objemu a popularitě.

Není překvapením, že velké NFT projekty, jako CryptoPunks nebo Bore Ape Yacht Club, si už našly cestu na bitcoinovou síť. Například jeden Ordinal Punk se 8. února prodal za 9,5 BTC čiže 215 000 dolarů.

Analytická společnost Glassnode popsala spuštění Ordinals jako „nový a unikátní moment v bitcoinové historii”, kde inovace generují síťovou aktivitu bez „klasického převodu mincí pro monetární účely.”

Jen budoucnost ukáže, co bitcoinové NFT budou pro bitcoin znamenat.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Země G7 budou diskutovat o kryptoměnách

První fyzické NFT prodejny na světě

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář