Přihlásit se
Přidej se k nám
« Forgotten Chain Matrix World »

Osiris: The Metaverse

Publikováno: 27.5.2022

Osiris je neustále se měnící svět, patřící komunitě, jež ho vybudovala a rozčlenila. Uživatelé během hraní objevují vzácné předměty, které jsou navíc NFT.

Hodnocení hry Osiris the Metaverse
Celkové hodnocení hry Osiris the Metaverse

Oficiální trailer

Základní informace

Osiris je 2D virtuální svět s mini hrami, měnou a majetkem. Hlavním cílem Osiris je vydělávat peníze za hraní zábavných klasických her. Každá aktivita nabízí různé možnosti, jak se dostat k zisku. Avataři jsou známí jako NFT Cosmic Kids a jsou dostupní na marketplace. Za vynaloženou energii hráč určitou dobu pasivně vydělává. Svět Osiris je známý jako Nexus. Neustále se vyvíjí a zaměřuje se na klasické, zábavné a nenáročné hry. Celý Osiris je decentralizovaný. Část vlastní komunita, jež ho vyvíjí a řídí. Kryptoměny Lumina a OSI tento svět žene kupředu.

Road Map

15. červenec 2021

 • Vydání Litepaperu.
 • Nasazení prvotní webové aplikace.

30. červenec 2021

 • Avataři Cosmic Kids se začínají „mintovat“.

15. srpen 2021

 • Vydání Whitepaperu.

3. září 2021

 • Zahájení „Scholarship“.

Podzim 2021

 • Bezpečnostní audit tokenu Lumina.
 • Alfa verze hry pro majitele Cosmic Kids.
 • Lumina k dispozici na Uniswapu.
 • Klientská integrace rozhraní OpenSea API pro galerii „Osiris Art Gallery“.
 • Finalizace počátečních partnerství a vydání betaverze hry.

Zima 2021

 • Spuštění webového portálu pro Osiris DAO.
 • Beta verze pro Android a iOS.

Leden 2022

 • DAO Osiris v provozu.

Únor 2022

 • Vydání předběžného přístupu pro počítače a web.

Červen 2022

 • Editor herních zón.

Léto 2022

 • Spuštění verze pro počítače a web.
 • Zavedení systému DAO.
 • Vydání hry Osiris: The Metaverse.

O hře

Osiris neobsahuje samostatný herní mód, avšak je platformou pro různé způsoby hraní a získávání zkušeností. Způsob hraní Osiris je čistě na uživateli. Například má možnost soupeřit s přáteli, hrát klasické arkádové hry, snažit se získat místo v celosvětové tabulce nebo si s ostatními užít jeden z mnoha společenských počinů.

Hráčské předměty
Majetek hráče představuje jakýkoli předmět, jenž byl objeven, odemčen nebo získán ve hře Osiris. Tyto předměty mohou vylepšit Cosmic Kid, například rozvinout vaši energii nebo zvýšit váš výdělek v určitém typu hry. Osiris nabízí několik různých typů předmětů.

Energie
K získání LUMINA musí Cosmic Kid vydat energii. Ta se spotřebovává s každým použitím portálu či hraním miniher, a to různou sazbou. Energie se časem postupně doplňuje. Celkové množství energie Cosmic Kid a rychlost jejího doplňování lze zvýšit pomocí předmětů.

Minihry
Minihry je možné hrát přímo v prostředí Nexusu. Tyto hry probíhají v reálném čase a během hraní můžete sledovat ostatní účastníky. Za každé kolo získá váš Cosmic Kid odměnu, přijde však o určité množství energie.

NEXUS
Nexus (herní svět) je hlavní oblastí Osiris, domov portálů, miniher a mnoho dalšího. Pro přístup ke hrám musí uživatel projít Cosmic Kid portálem, známým jako „game-pod“. Nexus se neustále mění a nyní lze pozemky vlastnit. Nexus disponuje 2 100 pozemky, které budou postupně prodávány ve vlnách.

POZEMKY
Pozemek je NFT a je mintován na Ethereu. Vlastnictví pozemku je jedinečné díky dennímu pasivnímu příjmu. Pozemek také poskytuje nadstandardní hlasovací práva v decentralizované organizaci Osiris. Majitelé pozemků tak získávají nejvyšší prioritu při určování budoucího směřování společnosti Osiris. 

Tokenomika

LUMINA
Lumina je cross-chain kryptoměna (ERC-20, BEP-20, Polygon). Lze ji převést na reálné dolary prostřednictvím různých decentralizovaných burz. Bude mintována každý den jako odměna komunitě, developerům, vlastníkům pozemků a hráčům Osiris. Postupem času se denní množství sníží, čímž se zajistí pozitivní dlouhodobý růst. Lumina je rozdělena mezi minihry a vlastníky pozemků.

OSI
OSI bude druhou měnou systému Osiris a bude představena po vydání alfa verze. Zásoba OSI je pevně stanovena a nikdy nebude vydáno více než 201 milionů kusů. OSI se bude uvolňovat postupně, dle harmonogramu po dobu 10 let.
Kromě toho lze OSI stakovat po dobu 3, 6 nebo 12 měsíců. V úmyslu je podpořit likviditu Lumina a OSI prostřednictvím decentralizovaných burz. Jako odměnu obdrží poskytovatelé likvidity část OSI, jež bude uvolněna.

LUMINA ani OSI zatím nejsou k dispozici.

Názor analytika

„Osiris: The Metaverse – malá velká hra zaměřená na hry arkádového typu s prvky „metaverza“ a „Play-2-Earn“.
Hra míří na mobilní zařízení i PC. Panáčka Cosmic kid, za něhož hrajete, už lze získat jen na OpenSea, kde se cena pohybuje okolo 0,039ETH. Z týmu jsem na discordu našel jen jména Archimedes a CosmicLotus a u nich vymyšlený text.

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář