Přihlásit se
Přidej se k nám
« Naga Kingdom Pegaxy »

Devikins

Publikováno: 14.9.2022

Tahové RPG v alfa verzi, s již vytvořeným odbytem tokenů.

Teaser

Základní informace

Ve hře Devikins hrajete za bojující NFT postavičky. Posíláte je na dobrodružství skrze “Void Adventures”, ale v pozdějších stádiích hry bude možné i PvP, PvE, single player a další módy. Ve hře je již několik využitelných funkcí. Funguje část nakupování, tvorba nových Devikin postaviček, jejich trénink apod.

Void Adventures je jedna z hlavních funkcí v první fázi hry. Podle vaší úrovně budete mít na výběr z každodenních úkolů. Ty budou hlavním příjmem herních surovin, avšak ne vždy se vám je podaří získat. Záleží na vašem Devikinovi a šanci na získání odměny. Devikina vyšlete na dobrodružství a poté ho necháte být, dokud se nevrátí. To bude trvat hodiny. Jde tak prozatím o velmi klidnou hru, ke které se vracíte provést další akce po uplynutí potřebného času.

Road Map

2021

Q1 – Předvýroba, průzkum trhu. 

Q2 – Zahájení výroby, příprava Devicoin.

Q3 – NFT obchod, NFT webviewer.

Q4 – NFT marketplace, uzavřená Beta.

2022

Q1 – Spuštění 1. fáze (trénink a množící systém).

Q3 – Spuštění 2. fáze (tahový souboj, PvP a PvE).

Q4 – Spuštění 3. fáze (tahový souboj, nové PvP i PvE).

O hře

Gameplay

NFT postavy Devikin jsou jedinečné bytosti s několika vlastnostmi. Mají geny, původ, osobnost, afinitu (rychlost zesilování), životní fázi a základní atributy.

Tyto postavy je možné získat třemi způsoby. Buď nákupem od jiného hráče, nákupem od samotného vydavatele hry za pevnou cenu v USD, nebo “Procreation” procesem. V tomto procesu spojíte dvě NFT postavičky a vytvoříte si tak dalšího Devikina do své kolekce. Devikinové prodávaní vydavatelem mají stanovenou inflaci.

Začnete přizpůsobením si svého avatara a jeho tréninkem v rané etapě vývoje. Tréninkem zvýšíte svému NFT Devikinovi co nejvíce cenných atributů, a poté, co dospěje, s ním chodíte na dobrodružství. Případně si zvětšujete kolekci Devikinů na pozdější fázi hry. Gameplay můžete pojmout i z ekonomického hlediska, kdy tvorbou vzácnějších Devikinů vytváříte herní produkty k prodeji.

Nyní v alfa verzi hry Devikins převážně jen klikáte. Tahový RPG systém zatím není v provozu, ale usilovně se na něm pracuje. Má být hotový v Q3 2022. Prozatím máte ve hře omezené funkce.

 

DVK Pool

Hraním a aktivitami získáváte Mynthe Seeds a za ty máte nárok na odměny DVK tokenů. Ty pak můžete prodat na volném trhu nebo je utratit ve hře za herní vybavení, další Devikiny nebo herní členství pro další výhody.

 

Životní etapy Devikina

Devikin má tři životní etapy – embryo, batole a dospělý. Z embrya dostanete batole, které poté trénujete. Po dokončení tréninku z něho vytvoříte dospělého jedince.

 

Trénink

Budete se starat o základní potřeby, udržovat Devikina šťastného, a přitom mu zlepšovat základní atributy, které si poté přenese do dospělé etapy života. Vždy když dosáhnete 100 % na jedné ze tří potřeb, zvýšíte batoleti 1-2 atributy o jeden bod. Jedna aktivita může trvat např. 30 minut. Aktivity, které váš Devikin preferuje, záleží i na jeho osobnosti.

Vlastnosti

Devikin postavy mají pět základních atributů: vitalitu, sílu, statečnost, hbitost a zdravý rozum. Pro každý ze svých pěti základních atributů má Devikin i afinitu, neboli koeficient růstu daného atributu. Afinita má rozpětí 1-10. Čím vyšší, tím lepší. Tímto se dá určit vzácnost vašeho Devikina. Při sečtení všech afinit – Overall Affinity (OA), získáte jasný přehled o vzácnosti vašeho NFT v porovnání s ostatními.

 

Osobnost

Další vlastnost Devikinů je osobnost. Ta dodatečně přidává Devikinovi pár bodů k základním atributům.

 

Vzhled – geny a předci

Do hry pak dále vstupují geny, které se budou vydávat sezónně. Čím silnější máte skóre afinity, tím vzácnější získáte i geny, což půjde poznat už od pohledu. Geny nemají vliv na hratelnost. Jde pouze o estetický prvek. Další estetická vlastnost Devikinů je jejich rod neboli předci.

 

Pálení NFT

Časem bude spuštěna funkce s možností spálení čtyři vašich NFT, za což dostanete jedno nové.

 

Vylepšování

V průběhu hry budete zvyšovat úroveň svého Devikina a společně s tím ho i vylepšovat. K získání plně vylepšeného Devikina bude nezbytné spálit 18 jiných Devikinů. Tím si vývojáři slibují snižování cirkulace NFT.

 

NFT

Vzácnosti Devikinů se dělí na tyto třídy: Common, Uncommon, Rare, Mythic a Eldritch. Minting Devikinů se dělí na Soft a Hard mint. Soft mint šetří gas poplatky tím, že NFT není přímo na vaší TRON peněžence, ale na síti Klever Chain, kam bude hra v Q3 2022 migrovat. NFT máte vedené u vývojáře na tomto novém chainu. Máte k němu přístup a můžete ho kdykoliv migrovat na TRON (hard mint).

Hard mint je dražší varianta, ale umožní vám skutečné vlastnictví NFT, tzn. možnost přeposílání i prodávání na marketplace. Ti, co si zvolí Hard mint, mohou po spuštění Klever blockchainu migrovat zpět na tento chain.

Dalším typem NFT budou zbraně. Těch je zatím 14. Osobnost vašeho Devikina (Weapon Profile) určí sedm zbraní, jež budete moci používat. Časem mají přibýt ještě Pets NFT, takže budou k mání i nějací ti mazlíčci.

Vývoj

Vývojáři zmiňují vytvoření League systému, který bude PvP hráče kategorizovat, aby neskončili v soubojích proti výrazně silnějším soupeřům. Další herní módy jako Boss apod. zatím neplánují, protože se soustředí na soubojový systém.

Vývojáři také zmiňují Energy Limit System, jenž slouží proti spamování zápasů, a také souboje Guild, kde bude osm hráčů v souboji 4 vs 4.

Vývoj pronájmu NFT plánují až po dokončení mnohem důležitějších prvků hry. Spousty otázek a odpovědí lze najít na jejich Medium blogu v AMA článku.

Přikládám vhodné oficiální návody:

  1. Jak nahrát NFT do hry.
  2. Návod na NFT marketplace.

Požadavky na hráče

Bude potřeba:

  1. Zařízení s Android nebo iOS.
  2. Nainstalovaná Klever peněženka, kam si pošlete TRX (potřebujete na gas poplatky a zvolená NFT).
  3. Směnit TRX na DVK. Nechte si trochu TRX na gas poplatky (gas poplatky mohou být 35 TRX za 1 NFT, při balíčku deseti NFT to může vyjít přibližně na 250 TRX).
  4. Orientace v anglickém jazyce.

Obrázkový návod v AJ vč. odkazů ke stažení peněženky zde.

Tokenomika

Studio vydalo v Q3 2021 ke hře token Devicoin (DVK). Jde o užitný token, používaný jako hlavní měna. Je společně s NFT vytvořený na síti TRON. Síť se značí TRC-20. Adresu poznáte tak, že nezačíná “0x”. Vývojáři budou NFT i token migrovat na Klever blockchain v Q3 2022, proto v době psaní článku není staking k dispozici.

Devikins mají již v alfa verzi funkční obchod. Lze nakupovat Devikin postavičky, vybavení k jejich tréninku, které vylepšuje jejich atributy, a taky je možné koupit herní členství, odemykající různé výhody ve hře.

Základy tokenomiky

Celková zásoba: 10 000 000 000 DVK

Zásoba pro veřejný prodej: 3 700 000 000 DVK

Ve stakingu bylo: 1 143 000 000 DVK (Q3 2022)

Ekonomika

Motetizace hry je prozatím prostřednictvím NFT postaviček a prodejem DVK tokenu, získaného hraním, a následným nárokem na odměnu z herního poolu.

Partneři

Tým

Sergio Nunes Jr., MSc

Dio Ianakiara

Ícaro Campos

Douglas Jano

Ícaro G F M França, MSc 

Pedro Mendes

Elaine Luo

Westen Fry

Elizabeth Thomson

LinkedIn týmu zde.

Názor analytika

„Studio bych pochválil za zkušený tým. Nicméně mají příliš málo vývojářů.

Největší plus, které bych hře dal, je již spuštěný odbyt tokenů v podobě obchodu. Velké množství ostatních her v alfa verzi má vydaný token, ale nemá vytvořený odbyt. Token to do Q3 2022 stejně neustál, je však alespoň jasný stav poptávky tokenu.

Na množení NFT Devikinů se mi líbí, že vzácnější NFT získáte zejména množením. Oficiálním nákupem jste prakticky bez šance. Vzniká zde možnost nákupů od skutečných hráčů, ale jak jsem zmínil dříve, je nutná poptávka. Na tu bych moc nespoléhal. Hra v alfa verzi nepřitáhne skutečně velký zájem hráčů ani kupce tokenů a NFT.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář