Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Itálie chce investovat do blockchainového trhu

Italská vláda poskytne až 46 milionů dolarů v grantech na projekty související s blockchainem a dalšími inovativními technologiemi.

Itálie o investici do blockchainového trhu

Italská vláda poskytne až 46 milionů dolarů v grantech na projekty související s blockchainem a dalšími inovativními technologiemi.

Itálie investuje do blockchainu

Italské ministerstvo pro hospodářský rozvoj právě oznámilo, že se od září budou moci projekty související s blockchainem ucházet o vládní dotace. Podrobnosti byly uvedeny v oznámení, které proběhlo v úterý 5. července.

Veřejné i soukromé společnosti se budou moci ucházet o finance na vývoj projektů souvisejících s umělou inteligencí a technologií blockchain. Vládní fond bude mít počáteční rozpočet 45 milionů EUR nebo přibližně 46 milionů USD.

„Podporujeme investice společností do špičkových technologií, abychom je povzbudili k modernizaci svých výrobních systémů prostřednictvím modelů řízení, které jsou stále více propojené, efektivnější, bezpečnější a rychlejěí.“
řekl ministr pro hospodářský rozvoj Giancarlo Giorgetti.
„Cíl konkurenceschopnosti vyžaduje, aby výrobní průmysl neustále inovoval a využíval potenciál nových technologií.“
-dodal.

Nová vládní iniciativa vznikla možná díky prohlášení z prosince 2021, kterým se stanoví kritéria čerpání fondu, a dalšímu z června 2022, ve kterém ministerstvo upřesnilo podmínky podávání žádostí. Podle vyhlášky se o dotace budou moci ucházet všechny společnosti jakékoli velikosti za předpokladu, že prostředky budou vyčleněny na rozvoj internetu věcí, umělé inteligence či blockchainu v odvětvích jako průmysl a výroba, cestovní ruch, zdravotnictví, životní prostředí či logistika.

EU reguluje trh s kryptoměnami

Jako člen Evropské unie bude Itálie pravděpodobně zasažena nejnovější legislativou, na které se dohodl Evropský parlament, aby se emitenti kryptoměn a poskytovatelé služeb dostali do jednotného regulačního rámce.

Jaká je situace v oblasti digitálních měn v zemi?

Regulátor cenných papírů, Komise pro italské společnosti a burzy (Commissione Nazionale per le Società e la Borsa, CONSOB) již dříve varoval italské občany před možnými riziky investování do kryptoměn.

Další regulační orgán v Itálii, Organismo Agenti e Mediatori, je ve velké míře zodpovědný za udělování regulačních souhlasů poskytovatelům kryptoměnových služeb. V květnu dal úřad zelenou největší kryptoměnové burze na světě – Binance – k otevření pobočky v zemi.

zdroje: blockchain.news, oKrypte.sk

Další novinky

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář