Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

NFT kolekce Nepřeložitelná slova

Spoluzakladatel LinkedIn, Reid Hoffman, spustil na Solaně NFT kolekci s názvem “Untranslatable Words” (Nepřeložitelná slova). První kolekce z celkových 11 je k dispozici v aukci na marketplace Magic Eden.

NFT kolekce Nepřeložitelná slova

Spoluzakladatel LinkedIn, Reid Hoffman spustil na Solaně NFT kolekci s názvem “Untranslatable Words” (Nepřeložitelná slova). První kolekce z celkových 11 je k dispozici v aukci na marketplace Magic Eden.

Umělecká díla a NFT „Nepřeložitelných slov“

Reid Hoffman uvedl na trh první z kolekce 11 kusů. Před spuštěním kolekce „Untranslatable Words“ na Twitteru uvedl: „Inspirován potenciálem DALL•E a NFT a možnostmi, které společně vytvářejí, jsme s mým týmem vytvořili řadu malých sběratelských obrázků. Které budeme tokenizovat jako NFT.“ Prostřednictvím dlouhého vlákna na Twitteru, spoluzakladatel LinkedIn velmi podrobně vysvětlil, proč experimentuje s kombinací DALL•E a NFT. Některé z jeho úvah zahrnovaly skutečnost, že jediné slovo má spolu se softwarem cenu tisíce obrázků. Kromě toho se vyjádřil k tématu digitální hojnosti a digitálního nedostatku.

O co vlastně jde?

Abychom objasnili, DALL•E je systém umělé inteligence, který uživatelům umožňuje zadat vyhledávací dotaz. Na základě odpovědi budou vytvořena realistická umělecká díla. V posledních týdnech se to stalo virálním na sociálních sítích se spoustou memů.

První NFT, které bylo draženo, znázorňuje slovo mångata.

Podle DALL•E je slovo vysvětleno jako cesta, která připomíná odraz měsíce na vodní hladině.

NFT bylo prodáno za 696,97 SOL, tedy kolem 31 000 USD.

Další NFT znázorňuje slovo razliubit vysvětlené jako hořkosladký pocit poté co zjistíte, že již nejste zamilovaní.

V současné době je první kolekce z celkových 11 k dispozici v aukci na Magic Eden- https://magiceden.io/auction/untranslatable_words_9, hlavním Solana marketplace.

Reid Hoffman

Spoluzakladateli LinkedIn, Reid Hoffman, je americký podnikatel a autor z Kalifornie. Nejznámější je spoluzaložením LinkedIn, jedné z největších světových sociálních platforem, kde pokračoval jako výkonný předseda. Na seznamu světových miliardářů Forbes 2021 se Hoffman umístil na 1580. místě s čistým jměním 2,4 miliardy dolarů. To většinou pocházelo z jeho podílu na LinkedIn. Před LinkedIn byl Hoffman také členem představenstva společnosti PayPal během doby jejich založení, než se připojil ke společnosti jako COO. Nyní se považuje za partnera ve společnosti rizikového kapitálu Greylock Partners. Je také spoluzakladatelem Inflection AI. Jeho zájem o AI a moderní technologie je viditelný v jeho nové NFT kolekci.

autor: Marek Štochl

Další novinky

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Země G7 budou diskutovat o kryptoměnách

První fyzické NFT prodejny na světě

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář