Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Oblíbená značka obuvi vydělala 185 milionů dolarů z prodeje NFT

Obuvnický gigant Nike (NYSE: NKE) dosud vydělal ohromujících 185 milionů dolarů prodejem svých Non-fungible tokenů(NFT). Ukázalo se, že NFT, jsou pro podobné značky a pro podniky zaměřené na spotřebitele zajímavým zdrojem příjmů.

Firma Nike vydělala 185 milionů dolarů z prodeje NFT

Obuvnický gigant Nike (NYSE: NKE) dosud vydělal ohromujících 185 milionů dolarů prodejem svých Non-fungible tokenů(NFT). Ukázalo se, že NFT, jsou pro podobné značky a pro podniky zaměřené na spotřebitele zajímavým zdrojem příjmů.

V souvislosti s velkým loňským boomem na trhu NFT se některé z nejvýznamnějších značek do tohoto sektoru rychle zapojily. Tyto společnosti také chápou NFT jako velkou příležitost pro hlubší spojení se zákazníky. NFT založené na blockchainu je navíc dobrý nástroj k zabránění duplicity na trhu.

 

Nejen Nike, ale i další populární značky, jako například Dolce & Gabbana (D & G), Gucci, Tiffany a Adidas, zaznamenaly s prodejem svých NFT nový zdroj příjmů. Zdá se však, že Nike je na vrcholu žebříčku.

 

Kromě NFT podniká Nike také některá další odvážná opatření. Společnost například kombinuje virtuální zážitky se svými ikonickými právy na značku, aby tím podpořila prodej NFT. Mimo to také v prosinci r. 2021 zrychlila svou Web 3.0 strategii akvizicí NFT startupu RFTKT.

Prodeje Nike NFT v číslech

Podle dat od společnosti Dune Analytics, nashromáždila společnost Nike sekundárním obchodováním se svými NFT celkový objem transakcí v hodnotě 1,3 miliardy dolarů. Z primárního prodeje NFT vygenerovala 93 milionů dolarů a dalších 92 milionů ve formě licenčních poplatků.

CloneX, jedna z nejvýnosnějších kolekcí Nike, generuje příjmy z licenčních poplatků ve výši 40 milionů dolarů. Druhá nejvýnosnější NFT kolekce je Nike MNLTH s motivem tenisek. Ta generovala příjmy ve výši 25 milionů dolarů.

Dalšími úspěšnými kolekcemi Nike NFT, které generují příjmy z licenčních poplatků ve výši nejméně 1 milion dolarů, jsou Mint Vial, Skin Vail, CryptoKick a další.

Ukazuje se, že akvizice Nike s RTFKT, tvůrcem kolekce CloneX NFT, je pro společnost opravdu skvělá. Tato NFT firma stojí za většinou kolekcí Nike NFT, jako jsou například MNLTH, MNLTH2, Mint Vial.

Hodnota NFT transakcí společnosti Nike dosáhla vrcholu v dubnu 2022 na 12,776 ETH. Nedávná korekce trhu ve 2. čtvrtletí 2022 však ovlivnila hodnotu NFT transakcí, a ta klesla na 6,362 ETH.

zdroj: coingape.com

Další novinky

Nasdaq pomůže investorům ukládat kryptoměny

Země G7 budou diskutovat o kryptoměnách

První fyzické NFT prodejny na světě

Meta mění plány a odstraňuje NFT z Facebooku a Instagramu

Virtuální svět kouzelníků v Decentralandu

Novinky ve hře Division Network

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář