Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

McDonald's ve Švýcarsku akceptuje bitcoiny

Řetězec rychlého občerstvení McDonald’s začal přijímat platby v bitcoinech ve švýcarském městě Lugano. Video s objednávkou jídla přes elektronický kiosek McDonald’s a následnou platbou kryptoměnou přes mobilní aplikaci zveřejnil Bitcoin Magazine.

McDonald's ve Švýcarsku akceptuje bitcoiny

Řetězec rychlého občerstvení McDonald’s začal přijímat platby v bitcoinech ve švýcarském městě Lugano. Video s objednávkou jídla přes elektronický kiosek McDonald’s a následnou platbou kryptoměnou přes mobilní aplikaci zveřejnil Bitcoin Magazine.

Na terminálu se kromě symbolu Bitcoinu nachází také logo Stabelcoin Tether (USDT).

V březnu představitelé Lugana oznámili, že ve městě učiní digitální zlato, USDT a městský token LVGA, „de facto“ zákonným platidlem. Oznámení učinili během konference Plan B se starostou Michele Volettim a CTO Tether – Paolem Ardoinem.

Rozhodnutí padlo po společné iniciativě transformovat Lugano na „Evropské hlavní město Bitcoinu“, které strany oznámily v únoru.

V rámci spolupráce na vývoji blockchain hubu společnost Tether uvedla, že vyčlení nejméně 100 milionů CHF (~ 107 milionů USD) do speciálního fondu. Místní vláda vyčlenila pro tento účel 3 miliony CHF (~ 3,21 milionu USD).

Kromě financování lokálních blockchainových start-upů jsou prostředky určené na podporu obchodní integrace plánovacích nástrojů do každodenního provozu.

Pobočky McDonald’s v Salvádoru začaly přijímat bitcoin jako prostředek platby v září 2021 – po nabytí platnosti zákona legalizujícího původní kryptoměnu v této zemi.

Další krypto plány společnosti McDonald's

Platba kryptoměnami není jediným úsilím společnosti McDonald’s. Začátkem letošního roku ikonická síť restaurací rychlého občerstvení naznačila, že chce vstoupit i do metaverza. Podle právníka v oblasti ochranných známek a zakladatele duševního vlastnictví Gerben – Joshe Gerbena, společnost podala deset přihlášek ochranné známky pro svůj virtuální prostor.

Žádosti podané 4. února poukazují na plány na „virtuální restauraci nabízející skutečné a virtuální zboží“. McDonald’s by také rád provozoval „virtuální donášku do domu“. Kromě toho bude restaurace poskytovat ke stažení mediální soubory, jako jsou umělecká díla, zvukové soubory, videa a nezaměnitelné tokeny (NFT) .

Kromě toho by McDonald’s rád zahrnul svou síť kaváren McCafe do svých plánů s metaverzem. Značka by nabízela zábavné služby jako živé a virtuální online koncerty a jiné virtuální akce.

Řetězec restaurací také dříve zveřejnil NFT. „Kubik Big Mac Cube“ představil McDonald’s v Číně na oslavu 31 let na kontinentálním trhu. Kromě tří desetiletí v Číně znamenalo NFT otevření nového ústředí v Šanghaji.

zdroj: oKrypte.sk

Další novinky

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář