Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Zakladatel FTX má na účtě posledních 100 000 dolarů

FTX US, která fungovala jako americká divize rozsáhlejší mezinárodní burzy krypto derivátů FTX, byla podle Bankman-Frieda v době podání žádosti o bankrot finančně stabilní. 

Zakladatel FTX má na účtě posledních 100 000 dolarů

FTX US, která fungovala jako americká divize rozsáhlejší mezinárodní burzy krypto derivátů FTX, byla podle Bankman-Frieda v době podání žádosti o bankrot finančně stabilní. 

Bývalý generální ředitel se 1. prosince vydal do pořadu Good Morning America na rozhovor s Georgem Stephanopoulosem. Sam Bankman-Fried (SBF) se snažil zdůraznit, že FTX nikdy nebyla „Ponziho schéma“, ale „skutečný byznys“. Rovněž uvedl, že si nebyl vědom toho, že vklady zákazníků FTX byly používány k vyplácení věřitelů společnosti Alameda Research, jak uvedla Caroline Ellisonová, CEO Alamedy.

SBF dále připustil, že bylo chybou nevěnovat čas a úsilí řízení rizik společnosti FTX. Kdyby tomu věnoval hodinu denně, nic z toho by se podle něj nestalo, čehož nyní lituje.

Poté, co potvrdil, že má v bance a na kartě pouze zbývajících 100 000 dolarů, se zdá, že kvůli bankrotu FTX zřejmě bývalý miliardář přišel o všechny peníze, přičemž jeho čisté jmění se dříve odhadovalo na 20 miliard dolarů.

Nyní se Sam Bankman-Fried zaměřuje na regulační a právní procesy. Po odvysílání rozhovoru SBF využil svůj účet na Twitteru, aby pokračoval ve svých prohlášeních k původnímu rozhovoru pro The New York Times´s DealBook Summit z 30. listopadu. Ve svých vyjádřeních na Twitteru ujišťoval, že při podání žádosti o vyhlášení bankrotu podle kapitoly 11 byl přesvědčen, že FTX US je finančně stabilní, a není si jistý, proč byly výběry pro americké zákazníky vypnuty.

Bankman-Fried také zalitoval toho, že 16. listopadu vůbec podal žádost o vyhlášení úpadku. V konverzaci na Twitteru s Kelsey Piperovou, reportérkou serveru Vox, připustil, že se dopustil různých pochybení, ale poslechnout lidi, kteří mu říkali, aby žádost o bankrot podle kapitoly 11 podal, byla jeho největší chyba.

autor: Verónica Barrios

zdroj: cointelegraph.com

Další novinky

Blockchain Solana přišel o dva velké projekty: DeGods a y00ts

Zájem o NFT Donalda Trumpa prudce klesl

Propojení projektů Ready Player Me a Bullieverse

K čemu slouží jednotlivá NFT v Big Time?

Donald Trump je fanouškem NFT umění

Zahrajte si Battleverse za 6 USD!

5 filmů o kryptoměnách, které se vyplatí zhlédnout

Náš analytik si zahrál hru League of Kingdoms

BMW využije blockchain ke zlepšení svého obchodního modelu

Mastercard spolupracuje s Polygonem. Cíl? Revoluce na hudebním trhu

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář