Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

NFT streaming platforma Shibuya vybrala 6 900 000 dolarů

Shibuya je Web 3.0 streaming platforma, umožňující divákům rozhodovat o dění příběhu pomocí NFT, která zároveň financují projekt.

NFT streaming platforma Shibuya vybrala 6 900 000 dolarů

Shibuya je Web 3.0 streaming platforma, umožňující divákům rozhodovat o dění příběhu pomocí NFT, která zároveň financují projekt.

Shibuya je Web 3.0 streaming platforma, která byla založena v květnu tohoto roku známou NFT umělkyní Emily “pplpleasr” Yang a Maciejem Kuciarem. Ten se podílel na mnoha hollywoodských trhácích, například Captain America: Občanská válka. Platforma láká diváky možností nákupu NFT, což podpoří tvorbu a dá jim volební právo ohledně vývoje pořadu mezi epizodami. Divák si tedy sám vybírá dění příběhu, který je poháněn decentralizovanou správou. Na podobném principu, bez decentralizované správy, fungují hry od Telltale Games. Shibuya současně vysílá anime sérii White Rabbit. Nyní je k dispozici druhá epizoda a třetí je naplánována na leden příštího roku.

V seed kole prodeje tokenu se platformě podařilo vybrat 6 900 000 amerických dolarů. K největším investorům patří fondy a16z crypto a Variant. Dále zde můžeme najít známá jména jako je hráč NBA Kevin Durant, Joseph Tsai, GMJP a Paris Hilton. Hlavním cílem je zapojit tvůrce, kteří ještě nejsou ponořeni do Webu 3.0. Dlouhodobějším plánem je otevřít své nástroje tvůrcům, aby pplpleasr a Kuciara nemuseli být tak úzce zapojeni do procesu. Streaming platformu si můžete prohlédnout a vyzkoušet na tomto odkazu.  

autor: Jakub Lohnický

zdroj: decrypt.co, shibuyaxyz.substack.com

Další novinky

Blockchain Solana přišel o dva velké projekty: DeGods a y00ts

Zájem o NFT Donalda Trumpa prudce klesl

Propojení projektů Ready Player Me a Bullieverse

K čemu slouží jednotlivá NFT v Big Time?

Donald Trump je fanouškem NFT umění

Zahrajte si Battleverse za 6 USD!

5 filmů o kryptoměnách, které se vyplatí zhlédnout

Náš analytik si zahrál hru League of Kingdoms

BMW využije blockchain ke zlepšení svého obchodního modelu

Mastercard spolupracuje s Polygonem. Cíl? Revoluce na hudebním trhu

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář