Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Flipping

Flipping je investiční strategie, při které lidé kupují nějaké aktivum (typicky dům, auto nebo právě kryptoměnu), obvykle za účelem jeho prodeje po krátké době. Cílem je prodat věc za vyšší cenu a získat tak profit. V krypto světě je tento jev často nazýván jako „Bitcoin flipping“, i přestože se již provozuje u všech měn.

Ačkoliv tato strategie vznikla dávno před kryptoměnami, její využívání je běžné právě při obchodu s nimi. Hlavním důvodem je zejména vysoká volatilita a nízké náklady na pořízení a prodej kryptoměn.

V praxi se tak můžeme setkat s nákupem kryptoměny a jejím prodejem po několika hodinách, když její cena naroste. Tato strategie je také mnohdy používána u ICO (Initial Coin Offering – Počáteční nabídka mincí), kdy lidé nakoupí měnu předtím, než se dostane na veřejný trh, aby ji po uvedení na trh ihned prodali.

Flipping s sebou však nese riziko. Není nikterak zaručeno, že cena kryptoměn se bude ubírat směrem, kterým si přejeme. Zároveň pak může u některých kryptoměn docházet k situacím, kdy je cena nadhodnocena, právě kvůli lidem, kteří ji nakoupí s vidinou rychlého zisku.

Pozor, je důležité nezaměňovat pojem flipping s pojmem flippening, což je scénář pro teoretickou situaci, kdy cena etherea předstihne cenu bitcoinu.

zdroje: coinmarketcap.com, www.bitdegree.org

Novinky z kryptosvěta

DApps. Jak fungují decentralizované aplikace?

Monkey League spolupracuje s fotbalistou AS Řím

Salvádor zakládá Národní úřád pro bitcoiny

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star