Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

VC - jedni z největších predátorů na trhu

Venture Capital neboli VC popisuje investiční firmu nebo fond. VC nabízí “správu majetku” bohatým investorům a případně i jiným fondům nebo firmám. Správou majetku myslíme investování ve velkém, a to do startupů, společností, akcií, kryptoměn, komodit, projektů atd.

Díky ovládání velkého majetku a zkušenostem jsou s VC společnosti ochotny jednat a nechat se od nich zainvestovat, výměnou za podíl firmy nebo výhodné nákupy kryptoměn, pozemků či jiných NFT. Jejich investování na trhu bývá zpravidla ziskové, a to při velkém objemu peněz. Zpravidla investují v raných fázích vývoje nebo nakupují token v soukromých transakcích, kdy ještě není možné ho koupit na burze. To je jedna z hlavních výhod VC, dokážou investovat předčasně oproti retailu.

Retail

Retail jsou malí investoři, v krypto světě nazýváni jako plankton, kreveta apod. Naopak VC jsou nazývány jako velryby. Ty v čase krmení totiž pouze otevřou pusu a začnou hltat kubíky vody plné potravy – planktonu. Takto si lze představit, jak VC vydělávají.

Příklad z praxe

Určitě jste již slyšeli o projektu Illuvium. Pokud ne, více informací o něm naleznete zde.

U tohoto projektu bylo možné koupit tokeny v předprodeji (pre-seed fáze) za 1 USD. Pro tyto nákupy pak samozřejmě platí další podmínky, jako postupné uvolňování tokenů a uzamčení zpravidla na min. 12 měsíců, kdy VC postupně obdrží zakoupené tokeny na jejich peněženky. Nejvyšší cena, za kterou se token ILV zatím prodával, je 1 911 USD.

K 1.6.2022, kdy měly VC již všechny tokeny odemčeny k obchodování, bylo možné prodat 1 token na burze za 300 USD, což je 300násobek, potažmo 30 000% nárůst ceny oproti pre-seed fázi. A jelikož hra Illuvium nebyla ještě ani spuštěna, dá se očekávat, že cena tokenu v budoucnu poroste.

Jak to vlastně dělají?

VC mají investiční strategie, které je vedou k zisku. Začínající investoři často nakupují na vrcholu a prodávají, když je cena dole. VC to dělají naopak. Nakupují, když je cena dole a na trhu panuje strach. Prodávají, když je cena nahoře a většina lidí v euforii nakupuje.

V tom lze spatřit i příležitost. Pokud se naučíte jít s velkými hráči, tak snížíte rizika při vašem obchodování nebo vaší NFT investiční strategii. Chce to energii, čas a průzkum, kam a kdy VC investují. Pro někoho je ještě důležitější informace, kdy VC ukončují své investice a vybírají zisky. Tyto informace mohou být velice užitečné. Více v premium sekci: Venture Capitals – praktické příklady a inspirace

Novinky z kryptosvěta

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker