Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

VC - jedni z největších predátorů na trhu

Venture Capital neboli VC popisuje investiční firmu nebo fond. VC nabízí “správu majetku” bohatým investorům a případně i jiným fondům nebo firmám. Správou majetku myslíme investování ve velkém, a to do startupů, společností, akcií, kryptoměn, komodit, projektů atd.

Díky ovládání velkého majetku a zkušenostem jsou s VC společnosti ochotny jednat a nechat se od nich zainvestovat, výměnou za podíl firmy nebo výhodné nákupy kryptoměn, pozemků či jiných NFT. Jejich investování na trhu bývá zpravidla ziskové, a to při velkém objemu peněz. Zpravidla investují v raných fázích vývoje nebo nakupují token v soukromých transakcích, kdy ještě není možné ho koupit na burze. To je jedna z hlavních výhod VC, dokážou investovat předčasně oproti retailu.

Retail

Retail jsou malí investoři, v krypto světě nazýváni jako plankton, kreveta apod. Naopak VC jsou nazývány jako velryby. Ty v čase krmení totiž pouze otevřou pusu a začnou hltat kubíky vody plné potravy – planktonu. Takto si lze představit, jak VC vydělávají.

Příklad z praxe

Určitě jste již slyšeli o projektu Illuvium. Pokud ne, více informací o něm naleznete zde.

U tohoto projektu bylo možné koupit tokeny v předprodeji (pre-seed fáze) za 1 USD. Pro tyto nákupy pak samozřejmě platí další podmínky, jako postupné uvolňování tokenů a uzamčení zpravidla na min. 12 měsíců, kdy VC postupně obdrží zakoupené tokeny na jejich peněženky. Nejvyšší cena, za kterou se token ILV zatím prodával, je 1 911 USD.

K 1.6.2022, kdy měly VC již všechny tokeny odemčeny k obchodování, bylo možné prodat 1 token na burze za 300 USD, což je 300násobek, potažmo 30 000% nárůst ceny oproti pre-seed fázi. A jelikož hra Illuvium nebyla ještě ani spuštěna, dá se očekávat, že cena tokenu v budoucnu poroste.

Jak to vlastně dělají?

VC mají investiční strategie, které je vedou k zisku. Začínající investoři často nakupují na vrcholu a prodávají, když je cena dole. VC to dělají naopak. Nakupují, když je cena dole a na trhu panuje strach. Prodávají, když je cena nahoře a většina lidí v euforii nakupuje.

V tom lze spatřit i příležitost. Pokud se naučíte jít s velkými hráči, tak snížíte rizika při vašem obchodování nebo vaší NFT investiční strategii. Chce to energii, čas a průzkum, kam a kdy VC investují. Pro někoho je ještě důležitější informace, kdy VC ukončují své investice a vybírají zisky. Tyto informace mohou být velice užitečné. Více v premium sekci: Venture Capitals – praktické příklady a inspirace

Novinky z kryptosvěta

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze