Přihlásit se
Přidej se k nám
« GridZone Second Life »

Metamall

Publikováno: 11.7.2022

Metaverse ve formě nákupního střediska ve virtuální realitě.

Základní informace

Metamall poskytne jako první metaverse svého druhu zážitek z virtuální reality (VR) na blockchainu, což uživatelům umožní budovat, prozkoumávat a obchodovat s ostatními v jejich vlastním virtuálním nákupním centru.

Dříve, než vznik internetu umožnil mít vše dostupné doma na obrazovce, bylo nákupní centrum místem, kde jste si mohli zajít do kina, setkávat se s přáteli nebo se seznámit s budoucí láskou. Bylo zde vše, co zahrnovalo různé oblasti konzumace a zábavy. Nákupní centrum bylo Amazonem, bylo Facebookem, byl to zároveň Tinder a bylo to Spotify… byl to i Netflix.

Mimo nakupování šlo často o místo setkávání lidí v komunitě.

Metamall je virtuální varianta všeobjímající nákupní zóny v metaverzu. Chytře navržené a naprosto pohlcující místo pro zážitky, s možností nakupování a sociální interakce, které jako základ využívá technologii VR (virtuální reality), AR (rozšířené reality) a blockchain.

Podporuje on-line socializaci a obchodování, zakomponované do intenzivní zábavy. Spíše, než nakupování přes konkrétní webové prodejce, si představte setkávání s přáteli ve světě podobném Minecraftu, kde se můžete procházet a nakupovat ve virtuálních obchodech.

Metamall nabídne jedinečný zážitek z virtuální reality s řadou témat, architekturou a interaktivními částmi VR. Držitelé tokenů budou pak tzv. Metamalleři.

Metaverse bude sloužit jako primární centrum pro krypto nadšence všech úrovní. Uživatelé budou mít zároveň přístup ke sebevzdělávání v oblasti kryptoměn a pohlcující zábavě na jednom místě.

Jedná se o Play-2-Earn a Free-2-Play metaverse, postavený na frameworku sítě Solana.

Road Map

První čtvrtletí 2022

Zalistování tokenu na DEX a soukromé burze.

První NFT prodej nemovitostí.

Spuštění NFT marketplace.

Veřejný prodej.

 

Druhé čtvrtletí 2022

Spuštění stakování.

Druhý NFT prodej nemovitostí.

Uvedení soukromých virtuálních zážitků.

Zpřístupnění herní VR části metaverza.

Vydání otevřeného SDK (sada vývojových nástrojů) virtuální reality pro vývojáře.

 

Třetí čtvrtletí 2022

Další rozšiřování možností interakce, obchodování, nakupování a stakování.

Spuštění značkových obchodů a zážitkových center.

Otevřené vývojové nástroje virtuální reality pro vlastníky.

 

O hře

Metaverse

Vydělávání obchodováním, pronájmem, hraním nebo stakováním aktiv

Metamalleři (uživatelé/držitelé tokenů) se mohou zapojit do velmi vzrušujícího obchodního a herního zážitku. Každá aktivita bude příležitostí k budování dalšího bohatství prostřednictvím vydělávání tokenů MALL.

Prodej nemovitostí na Metamallu probíhá ve fázích po IDO a bude otevřeno několik zdrojů příjmů.

Vlastnictví, stavění a poskytování zkušeností

Na Metamallu budou uživatelé moci vytvářet vlastní obchody, hry či arény a přinášet ostatním nové zážitky. Metamall se bude neustále vyvíjet i díky představivosti a kreativitě uživatelů, což dále obohatí uživatelské zkušenosti a poskytne více možností zapojení a vydělávání na platformě.

Nakupování, hraní a vyhrávání

Metamalleři mohou získat svou vlastní hlavní ulici, budovat salonky a herní zóny. Uživatelé mohou organizovat, pořádat a vyhrávat soutěže v Metamallu, stejně jako nakupovat, setkávat se a komunikovat s přáteli.

Jak v metaverzu vydělávat

Uživatel si může zakoupit jeden z pozemků, aby mohl vydělávat na jeho provozu. Dá se ale vydělat i jinak.

Pasivní výdělek

Majitelé nemovitostí v nákupním centru jsou automaticky odměňováni tokeny, které se účtují z poplatků od návštěvníků.

Vydělávání prostřednictvím avatarů

Návštěvníci mohou vydělávat vývojem svých avatarů s exkluzivními skiny a schopnostmi. Tyto avatary lze prodávat jako NFT na otevřené platformě nebo pronajímat návštěvníkům, kteří chtějí navštívit Metamall metaverzum na omezenou dobu.

Vydělávání stakováním

Metamall přidělil 30 % ze zásoby tokenů na odměny za stakování. Majitelé tokenů MALL mohou vydělávat stakováním svých tokenů a získávat konzistentní APY (roční úrokovou sazbu).

NFT

Charaktery

Každý uživatel Metamall bude potřebovat postavu nebo avatara, který bude jedinečným NFT. Jedinečné NFT postavy usnadní prožitek interakce a budování identity jednotlivce v metaverzu.

Metamall Access – NFT postavy se používají jako přístupové body do Metamall metaverza, aby zajistily zcela pohlcující a strhující zážitek pro všechny uživatele.

Přizpůsobení postavy – NFT postavy bude možné upravovat, vytvářet a obchodovat v rámci platformy. Postavy tak mohou získat jedinečný vzhled a identitu na základě volby vlastníků. K postavám lze také přidat určité schopnosti nebo prvky funkcí (např. jet-packy nebo skiny inspirované celebritami).

Pomůcka pro vývojáře – I když Metamall poskytuje téměř nekonečné možnosti, jak upravovat postavy, platforma bude otevřena i pro VR vývojář. Ti budou moci přidávat vlastní kreativní položky a obchodovat s nimi.

Pozemky

Celkem bude v Metamall na prodej 5714 parcel, z toho však 2743 již v předprodeji (pre-sale). Ve veřejném prodeji se bude obchodovat s necelými třemi tisíci pozemky.

Podle typu a velikosti pozemku se na něm budou dát stavět různé budovy. Čím větší pozemek bude, tím dražší bude jeho nákup.

Je k dispozici 5 typů parcel (spaces).

Kostka (Cube)                                                                                                            Kabina (Cabin)

Standardní módní nebo maloobchodní                                                             Velké maloobchodní prodejny jedné prodejny,  prodejny, kanceláře nebo herní zóny.                                               kanceláře nebo značky, zážitková centra.

Cena: cca 7 807 CZK                                                                                                 Cena: cca 21 860 CZK      

Klub (Club)                                                                                                                    Chata (Chalet)

Velké herní zóny, maloobchodní prodejny                                                           Výstaviště, kina, akce a soutěžní zóny,
více značek, zóny sociálních sítí.                                                                              velké maloobchodní zóny pro                                                                                                                                                                        více značek.

Cena: cca 62 540 CZK                                                                                                  Cena: cca 156 340 CZK

Zámek (Chateau)

Víceúčelový kancelářský komplex,
 centra pro velké akce, zážitkové centrum
pro státy nebo města, komplexy ambasád.

Cena: cca 938 860 CZK

Tokenomika

Název tokenu: MALL

Typ tokenu: Solana Framework

Celková zásoba: 10 000 000 000 (10 miliard)

IDO cena: 0,005 USD (zatím není jisté, kde bude probíhat prodej)

Distribuce tokenu již proběhla. Důležité je, že na odměny za stakování je vyhrazeno 30 % kapitálu, tedy 3 miliardy MALL.

Token lze využít na:

Vytváření majetku: Hráči budou moci používat své tokeny k nákupu nebo pronájmu pozemků a dalších NFT.

Účastnit se: Hráči mohou platit poplatky za vstup na události a účastnit se her.

Získat aktiva: Hráči mohou vydělávat prodejem pozemků nebo NFT, pronajímáním svého majetku, vybíráním poplatků za události, které pořádají, atd.

Získat stabilní příjem: Mohou také stakovat své tokeny a získávat stálý příjem.

Nakupovat: Značky budou na platformě obchodovat a uživatelé budou moci nakupovat za tokeny

Obchodovat s krypto a fiat měnami: Tokeny budou kótovány na burzách, aby jejich držitelé mohli obchodovat s jinými měnami.

Partneři

Tým

Serge Gianchandani – spoluzakladatel Metamall
– 12 patentů na 3D a VR snímky.
– Založil Egg Solution Optronics. V roce 2001 se společnost stala lídrem v oblasti imerzivních technologií. Původně sídlila ve Francii a později ji získala americká technologická skupina.
– Spoluzakladatel společnosti Moksha, se kterou se dostal z nuly na 20 milionů dolarů s více než 300 klienty po celém světě (Amazon, K-mart, Flipkart atd.).
– Prodal svou 1. firmu společnosti Wave Com (Anant Nahata), vlastníkovi KOOVS.

Sahan Ray
– Jako konzultant managementu firmy BCG pomohl rozšířit podnikání telekomunikačních a mediálních společností v Indii, USA, Africe a Evropě.
– Vedl plánování a realizaci velkých projektů ve společnosti Benetton India.
– Dosáhl zisku v hrubé hodnotě zboží více než 200 milionů USD jako AVP z příjmů ve společnosti Jabong.
– Na Udaan.com vede přední obchodní tým, který dosáhl čtyřicetinásobného růstu za 23 měsíců s ročním obratem 2 miliardy USD.

Sundeep
– Vedoucí launchpadů na TrustSwapu. Má dobré vztahy s influencery, jako jsou Satoshi Stacker, AltcoinDaily, Buzz, CryptoEllis, CryptoFomo a několik dalších.

Edouard Faure Cooper
– Spolupracuje s předními krypto projekty, jako jsou Sidus, Netvrk, Archetic, Portal, Plutonian a mnoha dalšími.

Maria (Masha) Prusakova
– Masha Prusso je vedoucí oddělení pro styk s veřejností na Polygonu. Masha je také partnerem společnosti Story VC, která investuje do blockchainových startupů a pomáhá podporovat jejich růst pomocí PR.
– Spoluzaložila Defy Trends, platformu pro analýzu dat pro obchodníky s kryptoměnami a radí projektům jako Heroes, Coinspaid a Gamerse.

Názor analytika

„Podle mého názoru se jedná o poměrně slušný počin z prostředí metaverza. Umožňuje hráčům vlastnit pozemky a vydělávat jejich provozem. Projekt je teprve ve druhé fázi, takže dostupné informace budou časem jistě přibývat. Plusem je určitě to, že na Metamall mohou vydělávat i hráči, kteří nevlastní žádné nemovitosti.

Tým za projektem je velmi zkušený a má také plno sponzorů. I proto bych se nebál a klidně pár tokenů nakoupil. U metaverz člověk nikdy neví, který z nich se uchytí, a tento může být jedním z nich.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář