Přihlásit se
Přidej se k nám
« Honor of Gods Animal World »

Alpaca City

Publikováno: 8.10.2022

Ve městě Alpaca hráči střídají profese farmářů a lovců.

Základní informace

Alpaca City, postavený na blockchainech Ethereum a Binance Smart Chain, je virtuální svět spojující alpaky a DeFi. V této hře budou hráči sbírat a chovat alpaky, kupovat doplňky apod.. Alpaca City se snaží vytvořit přístupnější DeFi ekosystém spojením výkonu yield farmingu a NFT.

Nízkými vstupními požadavky se hra snaží o propojení yield farmingu a hry, takže výše aktiv není jediným určujícím faktorem výnosu. Hra je dostupná jak na PC, tak na mobilní zařízení.

Road Map

Není dostupná žádná Road Map.

O hře

Příběh

Kdysi dávno objevili zakladatelé Alpaca City náhodou tuto Alpakádii, když se plavili Blockchainovým oceánem. Poprvé se setkali s nejzáhadnějším a nejkrásnějším krypto-druhem – Alpacacinem. Tato vzácná stvoření jsou nejen rozkošná sama o sobě, ale mohou také generovat výnosy prostřednictvím své jedinečné energie Alpa.

Když byl základ města upevněn na blockchainech Ethereum a Binance Smart Chain, Alpaca City se rozhodlo otevřít dveře vnějšímu světu. Město se věnuje spravedlivé distribuci odměn svým budoucím obyvatelům bez ohledu na výši drženého majetku, zatímco stovky a tisíce alpak čekají na své budoucí pastýře.

Hra

Když uživatelé nechají alpaky spravovat svůj majetek, budou mít nárok na odměnu ve formě základního tokenu města – $ALPA.

Token $ALPA bude rozdělen mezi všechny alpaky na farmě, na základě množství spravovaného majetku a úrovně jejich energie. Čím více aktiv spravují, a čím vyšší energii mají, tím více tokenu vytvoří.

Energie alpaky je dána od narození, ale starší generace alpak mívají energii vyšší. Celkem je dostupných 10 000 alpak nulté generace na Ethereu a 20 000 alpak nulté generace na Binance Smart Chain.

Původní verze však neumožnila hráčům téměř žádnou interakci, a tak se jednalo spíše o vylepšený yield farming. Nicméně vyšla verze 2.0, která by měla být mnohem zajímavější.

Alpaca City 2.0 – AlpacaVoid

AlpacaVoid je Play-2-Earn hra, založená na NFT a postavena na síti Binance Smart Chain. Ve hře se budou hráči moci věnovat 2 činnostem – výsadbě a lovu.

Vlastnictví pozemku umožní jeho držitelům přístup ke hře. Herní utility token $APV je energetická látka, kterou budou hráči sbírat a bojovat o ni. NFT alpaky budou ve hře útočníky i obránci a hráči je musí strategicky rozmístit, aby maximalizovali svou šanci na vítězství.

Výsadba – hraní na farmáře a používání NFT pozemků k dokončení výsadby přinese hráčům odměny. Načasování výsadby je rozhodující a ovlivní počet získaných odměn.

Lov – hraním za lovce a použitím NFT alpaky zahájí lovci bitvu o alpaky s ostatními hráči. Přestože hráč s vyšší energií alpaky bude mít v bitvě výhodu, chytrost a strategie jsou často klíčem k vítězství.

Pozemky

Pozemky zajistí hráčům přístup ke hře. NFT pozemky mají pět různých úrovní vzácnosti: běžné, neobvyklé, vzácné, epické a legendární. Kromě toho mají pozemky různé charakteristiky: den, noc, jaro, léto, podzim a zima. Vzácnější pozemky budou mít vyšší výnosy a kvalitnější charakteristiky.

Přátelé

Hráči mohou ve hře hledat ERC20 adresy ostatních hráčů a požádat je o přátelství. Po spřátelení mohou hráči zahájit lov na své přátele bez placení poplatku. Aby se přátelství nerozpadla, odměny za úspěšné lovy přátel budou nižší.

Požadavky na hráče

Hráči si před začátkem hry musí obstarat alespoň 2 NFT alpaky. Vstupní investice není nějak vysoká, cena za 1 alpaku se pohybuje okolo 3 USD.

Dále je třeba vlastnit alespoň jeden NFT pozemek.

Tokenomika

Ve hře se uživatelé setkají se dvěma tokeny; $ALPA a $APV.

Token 1

Název: $ALPA – governance token

Celková zásoba: 20 000 000

Token je dostupný na burzách Gate.io a MEXC.

Držitelé $ALPA mohou token použít k rozmnožování NFT alpak, pro správu komunity a utrácení v ekosystému města.

Rozdělení tokenu

Veškeré množství tokenu bude v oběhu do tří let od zalistování.

Stakování $ALPA

Stakováním tokenu hráči generují tzv. VLNU. Tu mohou v určitém množství vyměnit za alpaku nulté generace.

Token 2

Název: $APV – utility token

Celková zásoba: neomezená

Token se vyskytuje pouze ve hře a lze ho směnit na $ALPA. Není zalistován na žádné externí burze.

Hráči mohou získat $APV výsadbou nebo lovem jiných hráčů. Uživatelé budou spotřebovávat $APV při veškeré herní činnosti.

Ekonomika

Hráči mohou „vydělávat“ vyhráváním lovů. Odměny ve hře jsou však velice nízké. Další cestou by mohlo být množení alpak a následný prodej vzácnějších potomků. Celkově je možný herní výdělek spíše zanedbatelný.

Partneři

Projekt nezveřejnil žádné investory/partnery.

Tým

Neodhalený tým.

Názor analytika

„Jedná se o poměrně starou hru bez většího hráčského zážitku. Původní verze byla pouze jinak zpracovaný yield farming a s oznámením druhé verze byly do hry přidány i nějaké hráčské aktivity. Hra vznikla již v roce 2021 a od té doby se moc nevyvíjela.

Grafické zpracování je velmi zastaralé, byť jednotlivé NFT alpaky nevypadají zase tak špatně. Hra jako taková je spíše pro milovníky alpak, protože Play-2-Earn prvky jsou ve hře ohodnoceny velmi slabě.

Do tokenu určitě nedoporučuji investovat, jelikož o hru je velmi malý zájem.

Před rokem a půl by se jednalo o nadějný projekt, nicméně nyní je konkurence úplně jinde.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář