Přihlásit se
Přidej se k nám
« Valhalla Penguin Karts »

Ark Rivals

Publikováno: 5.6.2022

Akční sci-fi strategická NFT hra pro mobilní telefony. Titul je založený na obsahu vytvářeném uživateli, proto je veškerý obsah ve hře významný a vaší povinností je ho rozvíjet a chránit.

Oficiální trailer

Základní informace

Ark Rivals je Free-2-Play hra pro všechna mobilní zařízení se systémem iOS a Android. Do hry není zapotřebí ihned investovat. Nejprve se lze vše naučit a poté investovat, do čeho si přejete.

Road Map

V každé fázi je navyšována maximální úroveň hráčské základny.

Fáze Q1/2022

 • Beta verze na iOS a Android.
 • $ARKN token farming.
 • Systém hodnocení.

Fáze Q2/2022

 • Oficiální vydání na iOS a Androidu.
 • Představení války frakcí.
 • Spuštění NFT pozemků.
 • Představení NFT vesmírných lodí.
 • Spuštění Beta marketplace.
 • Zavedení denního systému odměn.
 • Představení NFT velitelů.
 • Představení NFT Arkadium.
 • Spuštění systému událostí a odplat (revenge).

Fáze Q3/2022

 • Představení herního pasu a Create-2-Earn programu: vesmírných lodí a velitelů.
 • Nová NFT.

Fáze Q4/2022

 • Otevření marketplace obranných struktur.
 • Nová NFT vesmírných lodí, velitelů a Arkadie.

Fáze Q1/2023

 • Spuštění dekoračního systému.
 • Další nová NFT.

Fáze Q2/2023

 • Otevření Hvězdné arkády.
 • Zavedení dalších NFT.

O hře

Za pomocí vesmírné lodi a armády budete mít možnost útočit a dobývat základny jiných hráčů. Díky vytěženým zdrojům (zlatu, drahokamům, palivu a mnohým dalším) si vytvoříte odolnou základnu, schopnou obrany před ostatními hráči. Zároveň se můžete připojit do války frakcí, a tak dále rozvíjet své impérium. Vydělávat můžete pomocí zakoupení půdy a těžby herního tokenu – kryptoměny $ARKN. Kromě toho mohou hráči obchodovat s NFT předměty a držet herní token, kvůli podílu na zisku nebo hlasování a řízení celého projektu.

Princip hry je patrný z následujícího obrázku:

Ze začátku lze za reálné peníze nakoupit drahokamy. Za ně pak nakoupíte vesmírně lodě, velitele, Arkádii (speciální kámen, viz níže) a již zmíněné zdroje. Díky těmto zdrojům budete moci vylepšovat vaši Ark. Zdroje kromě koupě můžete získat i vytěžením z dobytých území. Na těchto územích budete moci budovat obranu, která bude vaše impérium chránit před znovudobytím jiným hráčem (tzv. „revenge“). Zdroje vám v základně umožní vylepšovat hrdiny, vesmírné lodě, armádu a výzkum, což vám poskytne výhodu při dalších PvP soubojích.

Ark

Ark je srdcem vaší základny. Vaším úkolem je zajistit, aby byla pečlivě chráněna a vylepšována. Vylepšováním Arky získáte přístup k novým technologiím, budovám, jednotkám a dalšímu obsahu.

Budovy

Hráči mají za úkol ve hře budovat doly, a to za účelem získání zdrojů pro vylepšování staveb ve své základně. Kromě samotné Arky tedy mohou vylepšit i obranné věže a další stavby. Každý hráč si proti nepřátelským útokům může vytvořit nespočet kombinací jedinečné obrany, která mu zajistí ultimátní vítězství.

Zlatý důl

Zlato těžíte za pomocí speciální budovy k tomu určené. Ta vám následně umožňuje razit zlaté cihly. Zlato potřebujete pro stavbu budov a jejich vylepšování. Vylepšování budov je nejlepší způsob, jak zvýšit rychlost výroby a celkového posunu ve hře.

Rafinérie paliva

Jedná se o speciální zařízení na těžbu paliva. Palivo je používáno pro technický výzkum a posílení síly vašich lodí, velitelů a vojáků. Vylepšením budovy se zvyšuje rychlost těžby paliva.

Obranné budovy

Slouží k obraně vaší základny a zabraňují útočníkovi ji dobýt. Hra představuje několik typů:

 • Minivěže – drží nepřátele za hranicemi.
 • Raketové věže – disponují naváděnými raketami, jež útočí pouze na vzdušné cíle.
 • Fotonový kanon – vypouští smrtící paprsek, který je účinný proti vesmírným lodím.
 • Plamenomety – vrhají plameny a pálí vše na zemi; neútočí na vzdušné cíle.
 • Bleskomety – vrhají blesky, které na chvíli vyřadí zasažený cíl.
 • Generátor štítu – vytváří štít a chrání budovy pod ním, a to dokud není zničen.
 • Miny – fungují pouze na pozemní cíle, aktivují se najetím jednotky na minu.
 • Zeď – pasivní ochrana budov před útoky.

NFT předměty:

Vesmírné lodě

Každá vesmírná loď má své parametry, mezi něž patří počet míst pro zbraně a různé schopnosti. Jednotlivé parametry jsou pak odvozeny od vzácnosti vesmírného plavidla. Každá loď však disponuje pěti pasivními schopnostmi, přičemž všechny lze 5x vylepšit.

Velitelé

Stejně jako vesmírné lodě, i velitelé disponují parametry založenými na vzácnosti velitele. Každý velitel ovládá jednu speciální schopnost. Velitelova úroveň určuje jeho schopnosti pilotování vesmírné lodi a sílu útoku. Jeho pasivní dovednosti pak rozvíjí jeho schopnosti. Každá speciální schopnost má 5 pasivních dovedností, kdy každou z nich lze 5x vylepšit. Odemknutím pasivních dovedností lze velitele hodně posílit.

Arkadia

Jedná se o speciální kámen, který svojí silou vylepšuje schopnosti velitele. Má až 3 primární bonusové vlastnosti a 3 dodatečné menší vlastnosti.

$ARKN těžební stroj

$ARKN těžební stroj se používá k těžbě tokenu $ARKN. Ačkoliv hráč může vlastnit mnoho těžebních strojů, na svoji základnu jich může v závislosti na úrovni Arky umístit pouze určitý počet.

Uživatelé si jej mohou zakoupit na webu a následně aktivovat ve hře. Stroj má 4 statistiky, a to level, životy, kapacitu a produkční rychlost za hodinu.

Každý těžební stroj má svoji vlastní úroveň. Stroje lze vylepšovat za pomocí tokenů a zdrojů. Jakmile bude protivníkem stroj zničen, bude těžba zastavena. Aby vlastník mohl pokračovat v těžbě, bude potřeba stroj opravit.

Pozemky

Zakoupením NFT pozemku je možné se připojit k frakci. Všechny frakce (tedy planety, viz níže) mají omezené množství pozemků. Hráči, kteří si nemohou koupit pozemky, mohou zůstat pouze na Zemi, jež představuje jednu z frakcí. Aby si hráč pozemek udržel, bude potřeba za něj platit daň. Každý pozemek přidává bonusovou sílu (k útoku, obraně atd.). Ve válce mezi frakcemi přibude vítězné frakci určité množství nových pozemků.

Hráči mohou „mintovat“ pozemky za tokeny a prodávat je jako NFT. Podmínky zatím ale nejsou známé.

Ostatní herní možnosti:

Jednotky

Každá jednotka má své silné a slabé stránky, svoji roli a prioritu útoku. Existují různé pozemní jednotky (např. tanky, mariňáci, demolisher nebo raketový nosič) a vzdušné jednotky (zdravotní dron, colossus, oppressor nebo bombardér).

Drahokamy

Drahokamy patří mezi jednu z hlavních herních měn. Balíčky drahokamů lze zakoupit v herním obchodě za reálné peníze. Používají se na urychlení upgradu následujících procesů: vyvolání Arkadie, vyvolání vesmírné lodě a vyvolání velitele.

PvP mód

PvP mód hráčům umožní ničit nepřátelské základny, drancovat nepřátelské zdroje a postupovat na vrchol žebříčku.

Velitelé budou ovládat své vesmírné lodě a vést armádu při dobývání a útoku na jiné hráčské základny. Odměnou jim budou herní zdroje.

Frakce a války

Ve hře je celkem 6 planet, kdy každá z nich představuje jednu frakci. Je tedy celkem 6 frakcí – Země, Mars, Saturn, Jupiter, Uran, Neptun. Aby se hráči mohli připojit k frakci a vstoupit do války frakcí, musí vlastnit alespoň 1 NFT pozemek na dané planetě. Každá válka frakcí bude trvat 30 dní.

Hráči mohou bojovat pouze s hráči z jiných planet. Za vítězství obdrží blíže neurčené odměny z veřejné odměnové zásoby a odměny za umístění v žebříčcích. V závislosti na svém umístění ve válce dostanou určité množství tokenů i celé frakce. Pro získání odměn je potřeba vlastnit $ARKN těžební stroj. Hráčům bez frakce bude umožněno těžit jen veřejné odměny.

Tokenomika

Hlavním tokenem je $ARKN.

Maximální zásoba je 1 000 000 000.

Token je založen na Binance Smart Chainu (BSC), jenž dosahuje standardu BEP-20.

Vlastníci tokenů budou získávat odměny za jejich držení a ovlivňovat budoucnost Ark Rivals vyjadřováním podpory navrhovaným vylepšením ekosystému.

Partnerství

Tým

Názor analytika

„Hra byla pro mobilní zařízení vytvořena již před několika lety. Vývojáři tedy měli dostatek času vyladit chyby. Samotná hra však bez frakčních válek brzy přestane bavit, a to zejména kvůli opakujícím se soubojům. Cena pozemků by kvůli omezenému počtu mohla vzrůstat, nicméně s ohledem na zvyšování počtu díky frakčním válkám lze naopak po každých 30 dnech očekávat i její pokles. Hra za pomocí daně z pozemků nutí hráče k aktivitě. Celkově se jedná o celkem povedenou hru.

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář