Přihlásit se
Přidej se k nám
« ASPO World Dinoland »

LadderCaster

Publikováno: 18.10.2022

Dostaňte svého zaklínače až na vrchol hracího pole. Cestou vzhůru ho vylepšujte a získejte odměny.

Základní informace

LadderCaster kombinuje prvky klasických deskových her, trhu a žebříčku, inspirované některými z nejlepších online her a technologiemi blockchainu a NFT. Hra by měla být Play-2-Earn a téměř jakékoliv aktivum v ní je NFT. Bude nejprve dostupná pro počítače, následně se plánuje i mobilní aplikace.

Road Map

Q2 2022

 • Prodej NFT na Magic Eden.
 • Spuštění prvního sezónního prodeje.
 • Exkluzivní sezónní vydání NFT.
 • Spuštění druhého sezónního prodeje.

Q3 2022

 • Spuštění 3., 4. a 5. sezónního prodeje.
 • Hledání partnerů.
 • Prototyp struktury DAO.
 • Odměny za stakování $LADA.
 • Technické dokumenty pro DAO.
 • Komunitní Tooling Grants.
 • Pilotní program – pronájem NFT.

Q4 2022

 • Spuštění 6., 7. a 8. sezónního prodeje.
 • Implementace DAO struktury.
 • Sestavení DAO.
 • Spuštění mobilní aplikace pro Android a Apple.
 • P2P pronajímání + systém guild.

Q1 2023

 • Odemknutí pokladnice DAO.
 • Úplný převod do rukou komunity.
 • Udržování projektu.

O hře

LadderCaster je mobilní strategie. Hra je jednoduchá, stejně jako hraní stolní deskové hry, jen s tisíci dalšími hráči najednou. Cílem je povýšit zaklínače z 1. na 30. úroveň před začátkem dalšího žebříčku (sezóny). Jednotlivé postavy jsou NFT. Pomocí nasbíraných materiálů v každém tahu mohou získávat dovednosti, nalézat a vyzbrojit se předměty nebo je vyrábět. Hráči mohou mít libovolný počet postav. Herní deska má 30 podlaží a vy se kombinací shromažďování herních aktiv snažíte co nejefektivněji dostat na vrchol.

Herní mapa

Mapa LadderCaster je 3 sloupce široká a 30 pater vysoká, přičemž každé patro představuje jinou úroveň. Vaše postavy se objeví na náhodných dlaždicích. Pokud šlápnete na dlaždici se surovinou, musíte na ní spálit svoji surovinu. Existují tři druhy surovin – oheň, voda a země. Dlaždice se surovinami mají životnost 3–6 kol. Dlaždice s možností vytvářet nové itemy mají životnost 1 kolo. Nově vygenerované dlaždice jsou určeny náhodně. Ve hře není stanovený maximální počet předmětů v inventáři. Vlastněné zdroje může hráč sdílet mezi svými zaklínači.

Zaklínači

Zaklínač může mít level 1–30. Abyste se mohli dostat do vyššího patra deskové hry, musí mít danou úroveň i váš zaklínač. Vyšší úrovně dosáhnete spalováním surovin. Vybavit se můžete vždy jednou holí, rouchem, kloboukem a knihou kouzel. Všechny tyto předměty poskytují další výhody.

Nový zaklínač stojí 1 000 $LADA, dokud token nedosáhne ceny 1 USD. Poté bude stát nová postava $LADA ekvivalent k 1 000 USD.

Předměty

Je to již zmíněný klobouk, hůl, roucho a kniha kouzel. Předměty můžeme najít pouze v truhlách nebo pomocí kouzel. Každý z předmětů má 5 schopností: sílu, magii, oheň, zemi a vodu. Máme tu také 4 tiery a stupně vzácnosti: běžný, vzácný, epický a legendární.

Ohnivé, zemní a vodní předměty zvyšují statistiky při lootování surovin na dlaždicích, magie zvyšuje šanci na objevení truhly a síla zvyšuje šanci na lootování jedné dlaždice 2x.

Výroba

Aby bylo možné vyrobit nový předmět, je zapotřebí spálit 3 jiné předměty spolu s určitým množstvím surovin. Je 75% šance, že předmět bude mít vzácnost nejnižšího ze spálených předmětů. Pokud stojíte na dlaždici výroby, máte 25% šanci, že level vyrobeného předmětu bude o stupeň lepší.

Jedna sezóna trvá 28 dní, což představuje přibližně 2 016 tahů. Po skončení sezóny se vše resetuje a začíná se od začátku. Pokud s některou postavou dosáhnete 30. úrovně, tedy té nejvyšší, můžete ji směnit za postavu 1. úrovně. Pokud tak neučiníte, postava bude spálena a je potřeba zakoupit novou.

Požadavky na hráče

Pravděpodobně se hře budete muset věnovat na denní bázi, minimálně pokud se budete chtít dostat na 30. level.

Tokenomika

Hlavní token: $LADA

Celková zásoba: 1 000 000 000

Síť: Solana

Kde koupit: Raydium, Jupiter

 

Stakování

Hra přichází s prvním stakovacím programem tokenů $LADA.

Stakování tokenu bude rozděleno do tří úrovní, cílem tohoto rozdělení je oslovit všechny typy držitelů. RPSN uvedené níže jsou k dispozici pouze omezenou dobu a budou upraveny s aktualizací hry.

Apprentice – RPSN 15% bez doby uzamčení tokenu, je ideální pro držitele, kteří chtějí mít token k dispozici kdykoliv.

Wizard – RPSN 30%, doba uzamčení tokenu je 90 dní.

GrandCaster – RPSN 60%, doba uzamčení tokenu je 180 dní.

Stakování tokenu je dostupné zde: https://www.laddercaster.com/staking.

Více informací o stakování naleznete zde: https://www.charliegaming.cz/2022/11/19/stakovani-tokenu-lada-ve-hre-laddercaster/

Ekonomika

LadderCaster bude mít plně integrovaný marketplace pro hráče, kde bude možné koupit nebo prodat veškerá přenosná NFT aktiva včetně surovin. Na začátku projektu bude prozatím marketplace zastupovat Serum.

Odměny v $LADA budou rozdělovány po konci sezóny. Také můžete prodávat NFT. O suroviny by měl být napříč komunitou zájem, protože každý měsíc začíná nová sezóna, ve které se hráči budou chtít dostat na vrchol a štěstí na zdroje jim nemusí přát. Stejně tak mohou být pro hráče zajímavé speciální herní předměty.

Partneři

Investoři

Tým

Zakladatelem projektu je trio CalvinMaighan, Aidan Neil a Rea Loretta. Kompletní tým projekt pravidelně aktualizuje ve svém whitepaperu.

Názor analytika

„Musím vyzdvihnout zajímavost projektu i jeho odvahu jednou za měsíc smazat veškerý postup. To může lidi odlákat i přilákat. Nevznikne nerovnost mezi těmi, co začali dříve, a nováčky. Každý měsíc to bude nová výzva, aniž by projekt musel stále vymýšlet nové a nové koncepty. Zároveň to může mít pozitivní vliv na ekonomiku projektu. To mi dává smysl. Na druhou stranu nevím, jakým způsobem chce projekt pálit NFT, která si koupíme a budeme je vlastnit.

Oproti tomu zde najdeme malou komunitu, málo sociálních sítí, a tam, kde jsou, se nedá říct, že by byly nějakým způsobem aktivní. Takto komunita moc nevyroste a projekt upadne v zapomnění.

Projekt cílí na to, aby jeho token stál minimálně 1 dolar, k čemuž mu stačí vyrůst už jen o zhruba 1 dolar. Pokud by se to povedlo, musela by být odměna dostatečně vysoká, aby se lidem vůbec vyplatilo koupit si základní věci a zahájit hraní.

Cíle má projekt vysoké, ale mám jistou obavu, že se týmu nikdy nepodaří jich dosáhnout. Investici do projektu nedoporučuji.“

Jan Záhora

Jan Záhora

Publikováno: 18.10.2022

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář