Přihlásit se
Přidej se k nám
« BLANKOS BLOCK PARTY Plato Farm »

Legends of Elysium

Publikováno: 30.12.2022

Legends of Elysium je fantasy karetní hra, ve které hráči soupeří v epických bitvách o odměny. Staví si vlastní balíčky a vytváří důmyslné strategie, aby přelstili soupeře a získali tak výhodu v průběhu hry.

Oficiální Promo Video

Základní informace

Legends of Elysium je fantasy karetní hra typu Play-2-Earn obohacená o strategické prvky. Free-2-Play ekonomika umožňuje uživatelům hrát a získávat denní odměny za plnění úkolů a účast v soubojích s ostatními hráči. Nejvíce aktivní uživatelé, kteří pomáhají hernímu ekosystému, mají navíc možnost stát se „Board validatorem“ a získat další příjem.

Hra kombinuje jedinečný a strhující zážitek z klasické karetní hry a převratné NFT technologie. První verze bude vydána jako webová hra, aby nebyla závislá na platformě a oslovila co největší počet hráčů. Hráči si budou moci vyzkoušet režimy pro jednoho i více hráčů, díky čemuž si určitě vybere každý.

Vývoj Legends of Elysium má na starosti oceňované vývojářské studio PrimeBit Games. Tým získal národní i mezinárodní ocenění, například v soutěžích od Microsoftu a Unity, jmenovitě Laur Experta 2016/2017, IMProve Academy 2015 a mnoho dalších. Vize týmu je svět, v němž mají hráči plnou kontrolu nad svým herním majetkem, jsou odměňováni za čas strávený hraním a podílí se na rozvoji herní komunity.

Legends of Elysium je postavena na Unity – populárním enginu pro vývoj 2D a 3D her. Vývojáři se nyní zaměřují na webovou verzi, ale časem je v plánu připravit i desktopovou a mobilní verzi.

Road Map

Q3 2021

 • Průzkum a analýza trhu.
 • První koncept projektu.

Q4 2021

 • Zahájení vývoje hry.
 • Spuštění webových stránek.
 • Prvotní partnerství.
 • Získávání finančních prostředků.

Q1 2022

 • Pokračování ve vývoji hry.
 • Budování komunity.

Q2 2022

 • Herní grafika.
 • Marketing
 • Získávání finančních prostředků, Private sale.

Q3 2022

 • Alfa prototyp hry.
 • Zveřejnění gameplaye.
 • Gameplay založený na Unity.
 • Získávání finančních prostředků, Private sale.

Q4 2022

 • Spuštění beta verze hry.
 • Předprodej balíčků.
 • Vydání beta verze marketplace.
 • Získávání finančních prostředků, Public sale.

Q1 2023

 • Pokračující vývoj a tvorba.
 • Nové rasy a kartičky.
 • E-sport tournaments (turnaje).
 • Rozšíření Guild wars.
 • Zalistování na CEX/DEX.

O hře

Model Play-2-Earn umožnil zavést několik zajímavých herních módů přizpůsobených časovým potřebám každého hráče:

League, Adventure, Tournament, Friendly duel, Battlefield.

Hráči si budou moci rozvrhnout a upravit strategii na základě několika faktorů, jako je rasa a povolání jejich hrdiny, hrací deska či NFT kartičky. Strategie ve hře je nesmírně důležitým prvkem s téměř neomezeným počtem možností.

League

Mód pro více hráčů, sloužící jako hlavní zdroj příjmů. Jedná se o hodnocené zápasy, kde hráči získávají body za vítězství v bitvě a díky tomu postupují do vyšších úrovní ligy. Na začátku týdne má každý hráč 1000 bodů v tabulce. Za vyhrané bitvy získává body do svého hodnocení, čímž si zvyšuje rank, zatímco za prohrané bitvy body ztrácí. Na konci týdne si nejlepší hráči rozdělí společnou odměnu (prize pool).

Adventure

Herní mód pro jednoho hráče, který umožňuje zkoušet nové desky, postavy a herní mechaniky. Je navržen tak, aby hráče připravil na nové karty a rozvíjel co možná nejlepší dovednosti. Získané dovednosti hráčům přinesou výhodu i v jiných herních módech. Pomocí tohoto módu získají hráči kromě rozšířeného příběhu a možnosti seznámit se s novým obsahem také jedinečné karty, dostupné pouze po dokončení Adventure módu. Takto získané karty lze využít ve všech herních módech.

Tournament

Kompetitivní herní mód, který se bude opakovaně konat formou e-sport událostí s komentátory a sponzory. Do hry budou zavedeny různé druhy turnajů. Aby se hráči mohli akce zúčastnit, musí zaplatit nevratný vstupní poplatek za registraci. Pro nejlepší hráče každého turnaje budou zajištěny velké ceny.

Friendly duel

„Přátelák“ je herní mód, v němž mohou hráči vyzvat své přátele na souboj. Vítězství v bitvách se nezapočítává do denních úkolů a nepřináší žádné zkušenosti ani body do žebříčku či jiné bonusy.

Battlefield

Battlefield je dalším kompetitivním módem se vstupním poplatkem pro účast v zápasu ve stylu turnaje. Hráči mezi sebou soupeří s balíčky sestavenými metodou draftu a mají šanci vyhrát odměny. Každý hráč může v Battlefieldu soutěžit, až dokud neztratí 2 životy nebo nezvítězí v 7 bitvách. Battlefield lze pokládat za jakýsi náhled do skutečného turnaje.

Hrdinové

Při vstupu do hry si hráči vytvoří hrdinu. Mohou si vybrat rasu a povolání hrdiny tak, aby vyhovovaly jejich hernímu stylu. Hráč může mít pod jedním účtem mnoho hrdinů, ale maximální možná úroveň každého hrdiny je 50. Hrdinové s vyšší úrovní mají více HP, poskytují více EXP (zkušeností) a větší odměny.

Každá rasa disponuje speciální pasivní dovedností vztahující se k určitému typu karet. V první fázi budou ve hře k dispozici tři rasy: Člověk (human), Ork (orc) a Temný elf (dark elf). Každý hrdina si může vybrat jedno z uvedených povolání: Válečník (warrior), Lučištník (archer) a Mág (mage).

Povolání poskytuje hrdinům speciální pasivní dovednosti.

Karty

Základem Legends of Elysium jsou karty. Karty lze rozdělit na tři hlavní typy: jednotky (units), kouzla (spells) a předměty (items). Jednotky lze nasadit do bitvy na hrací desce, kouzla lze během bitvy sesílat a předměty můžete vybavit svého hrdinu. )

Karty lze rozlišit podle četnosti výskytu:

 • Běžné (common).
 • Vzácné (rare).
 • Epické (epic).
 • Legendární (legendary).

Aby byla zachována unikátnost karet, pouze epické a legendární jsou NFT. Hráč, který vlastní NFT karty, má několik možností jejich využití:

 • Používat je jako součást svého balíčku.
 • Prodat je na trhu.
 • Stakovat je a získávat za ně odměny.
 • Spálit karty a získat prach potřebný k výrobě nových karet.
OBR1-4

Hráči mohou získat nové karty otevíráním standardních nebo limitovaných balíčků, výrobou v kovárně, nákupem na tržišti, plněním herních úkolů a hraním v módu Adventure. Z karet si hráči poskládají vlastní balíčky. Každý balíček se bude skládat z 24 karet a musí se řídit všeobecnými pravidly.

Karetní balíčky

Balíčky karet obsahují náhodné karty. Získané balíčky karet mohou hráči otevřít a získávat tak nové karty. Ve hře jsou k dispozici 2 typy karetních balíčků: standardní a prémiové.

Standardní balíčky je možné získat vítězstvím v módech Adventure a Battlefield, plněním úkolů nebo nákupem na tržišti. Každý standardní balíček obsahuje 3 karty. 

Šance na vytažení příslušné karty ve standardním balíčku je následující:

 • Běžné (common) – 51 %.
 • Vzácné (rare) – 48,98667 %.
 • Epické (epic) – 0.01 %.
 • Legendární (legendary) – 0.00333 %.

Prémiové balíčky jsou omezeny na 1000 balíčků za každou uveřejněnou rasu. Každý prémiový balíček dává šanci na 1 kartu, která je určitě NFT. 

Další 2 karty mají následující šanci, že budou NFT:

 • Epické (epic) – 80 %.
 • Legendární (legendary) – 20 %.

Herní desky

Každá deska bude mít jiný vzhled a může obsahovat různé typy dolů a speciální políčka. Jsou vytvořeny na základě stejné předlohy složené ze šestiúhelníkových políček. Taková políčka přidávají do klasických karetních her další strategický prvek. Na desce se mohou nacházet i speciální pole, která na začátku tahu dávají výhodu hráči, který je má pod kontrolou. Díky kombinaci náhodných elementů během zápasu bude každá hra novou výzvou a napínavým zážitkem.

Doly

Doly představují jeden ze speciálních prvků na hrací desce. Důl hráčům poskytuje různé pasivní bonusy po celou dobu bitvy. Ke každé desce mohou být přiřazeny až 3 doly, které na různých deskách mohou mít odlišné bonusy. Aktivace dolů vyžaduje, aby hráč před bitvou vložil tokeny do dolu dle svého výběru. Síla bonusů získaných z dolu závisí na množství vložených tokenů.

Požadavky na hráče

Hra je Free-2-play a bude dostupná v prohlížeči a na mobilních zařízeních.

Tokenomika

Základem Legends of Elysium jsou tokeny $LOE. Pomocí $LOE si hráči mohou zakoupit předmět na marketplace nebo v herním obchodě, vyrobit si novou kartu, stakovat nebo si zapůjčit NFT karty a také hlasovat ve správě o důležitých herních krocích a směřování vývoje hry. K dispozici bude pevná zásoba 1 000 000 000 tokenů $LOE. Využití je opravdu mnoho, např. nakupování standardních a prémiových balíčků karet a herních desek, placení za transakce na marketplace a v herním obchodě, tvorba nových karet z prachu a tokenů, hlasování ve správě Legends of Elysium a placení vstupních poplatků za účast na e-sport turnajích a v módu Battlefield. Většina tokenů utracených za herní transakce bude automaticky převedena do pokladny na základě unikátně navrženého mechanismu, díky čemuž bude hra z dlouhodobého hlediska nezávislá.

Marketplace & NFT

Marketplace umožňuje hráčům prohlížet a nakupovat karty, které nabízejí ostatní hráči, a také nabídnout do prodeje své karty. V rámci marketplace budou k dispozici další funkce, jako například stakování a půjčování NFT karet. Karty nabízené k prodeji nelze současně využít ve hře.

Stake & Borrow NFT

NFT karty bude možné stakovat. Každá karta má určenou hodnotu a na jejím základě budou hráči získávat odměny. Staking je podmíněn 7denními cykly a na konci každého cyklu bude možné nárokovat odměny. Stakované karty nelze použít v hracím balíčku, ale budou si je moci zapůjčit ostatní hráči. Zapůjčení umožní hráči kartu použít ve svém balíčku po danou dobu. Cena zapůjčení se odvíjí od hodnoty karty.

Board validators

„Správci desky“ jsou hráči, kteří vlastní desku a díky tomu získávají extra příjem z vyčleněné části herní pokladny. Počet kusů nových desek bude omezen a budou si je moci pravidelně kupovat ve formě NFT členové komunity, kteří nejvíce přispěli do herního ekosystému. Míra zisku generovaná deskami závisí na jejich úrovni. Nová deska má po vydání úroveň 2. Po každém vydání nové desky se úrovně všech stávajících desek sníží o 1. Desky, které mají úroveň 0, nepřináší svým majitelům již žádný zisk. Pod úroveň 0 nelze klesnout.

Ekonomika

V Legends of Elysium lze vydělat prodejem NFT na marketplace. To může zahrnovat karty a hrdiny. Dále mohou hráči získat odměny za výhru v League módu, vysoké umístění v Tournament módu a být Board validatorem. 

Partneři

Názor analytika

„Tato karetní hra se mi velmi líbí. Ať už po grafické stránce či způsobem, jakým je napsaný whitepaper. Vše je podrobně popsáno a vysvětleno. Samotný tým vypadá velmi zkušeně, skládá se z několika programátorů a designérů. Podle toho, co uvádějí, se už nějaký čas pohybují v krypto světě. Tým získal jako poradce experta Michała Miłosze. Ten se podílel na The Witcher, Diablo 3 a Dying Light. Osobně se mi celkové složení týmu moc líbí. Jsou to profíci na správném místě.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář