Přihlásit se
Přidej se k nám
« Pixelmon RollerCoin »

Sorare

Publikováno: 29.7.2022

Projekt je určen zvláště pro fotbalové nadšence. Hráči ve hře spekulují nad cenou a nákupem kartiček skutečných fotbalistů za cílem následného zhodnocení. Jejich hodnota závisí na reálných výkonech jednotlivých hráčů.

Základní informace

Sorare vydává NFT kartičky skutečných fotbalových hráčů, se kterými můžete spekulovat nebo je sbírat. S kartičkami se můžete účastnit hry SO5, v níž lze získat velmi zajímavý finanční obnos. V současnosti je hra k dispozici na webových stránkách nebo v mobilní aplikaci, která existuje v beta verzi.

Na začátku se jedná o Free-2-Play záležitost, kdy obdržíte kartičky zdarma. Později ale budete chtít do hry investovat, abyste se mohli účastnit výhodnějších soutěží v Play-2-Earn prostředí.

Road Map

Projekt nemá Road Map.

O hře

Hra nemá žádný příběh. Jde čistě o NFT kartičky, jejichž hodnota se odvíjí od výkonů skutečných hráčů vyobrazených na kartičce. Výhodou je okamžitá využitelnost ve hře SO5. Kartičky se neprodávají v balíčcích, ale samostatně.

 

Jak hrát?

Kartičky se dělí na různé stupně vzácnosti: Common, Limited, Rare, Super Rare a Unique. Nemají vliv na průběh hry, ale odvíjí se od nich získaná odměna.

Common kartičky nemají žádnou monetární hodnotu. Je nutné nakoupit nové hráče, kteří musí být aktivní, aby bylo možné jejich kartičky ve hře použít.

Kartičky mají úrovně, které získávají za body ve hře.

Na každé kartičce se nachází tyto údaje:

  • jméno hráče
  • pozice
  • věk
  • národnost
  • sezóna
  • tým
  • číslo
  • typ karty (vzácnost)
  • počet kartiček v oběhu + sériové číslo

Ve hře je nutné sestavit tým 5 hráčů (brankář, obránce, záložník, útočník a náhradník).

Každý získává body na základě jejich reálných výkonů. Později mohou být uvolňovány do oběhu další karty, popřípadě jiné výhry.

Manažer týmu si musí pohlídat, že zvolené hráče čekají zápasy v nadcházejícím týdnu, aby mohli získávat body do tabulky výher (příklad viz níže). Také je potřeba hráče každý den kontrolovat, zda jsou v pořádku nebo nevypadli ze soupisky.

Základní investice

Hráč může investovat do lepších kartiček, než představují kartičky základní. Výše vkladu záleží na konkrétním výběru vyobrazených fotbalistů. Z asijské ligy budou hráči pravděpodobně levnější než hvězdy prestižních klubů.

Pro nákup kartiček se v rámci ekosystému využívá ETH, úhradu lze ale také provést platební kartou. Sorare má svou vlastní peněženku, která se hráči vygeneruje automaticky po založení účtu.

Minimální vklad závisí na výběru ligy, které se hráč chce účastnit a v níž bude vydělávat.

Rookie League (začátečnická liga) vyžaduje maximálně 2 Rare karty, které stojí 5 – 13 140 EUR (ceny se liší podle aukcí). Při ratingu kartičky 45+ vychází cena jedné z nich na 800 – 1 400 EUR. Bude tak potřeba přibližně 2 000 EUR. Záleží, jakou kartu si hráč zvolí, a jaké bude mít štěstí při nákupech.

Global All Star vyžaduje minimálně 4 Rare karty a maximálně 1 Common kartu, která je však znevýhodněna o 50 %. Budou se zde střetávat hráči s lepšími kartičkami, proto by měli mít zájem vlastnit co nejlepší. V případě, že nedosáhne hráč na nejlepší kartu (vzácnost Unique), bude usilovat o 2 Super Rare karty a 3 Rare karty. V rámci investice je vhodné volit Rare karty s více než průměrným ratingem (od 55+) a Super Rare karty s ratingem od 45+.

Rare karty se takto pohybují okolo 2 300 – 2 800 EUR. Za 3 Rare karty to tedy bude přibližně 7 500 EUR. Super Rare karty se pohybují okolo 1 000 EUR společně s Unique kartami. Vhodnější je tedy zainvestovat 5 000 EUR do 5 kartiček nejvyšší vzácnosti.

Tip:

Nenechte se ovlivnit stupni vzácnosti u jednotlivých karet. Dávejte pozor na to, abyste splňovali potřebné limity a nenakupovali špatné hráče. 

Výdělečnost hry je čistě závislá na vašem rozhodnutí při sestavování týmu a nakupování na marketplace.

Požadavky na hráče

Hráč se zabývá především sbíráním kartiček, které lze v krátkém horizontu zhodnotit a umístit je tak do tabulky výher. Dále si hlídá soupisku, zdravotní stav hráčů a efektivitu sestavení svého týmu. Denně je nutné počítat určitě s 20 – 90 min., i přestože nebude v rámci hry probíhat žádná výrazná činnost. Naopak během náročnějších dnů může trvat herní úsek až 2 hodiny.

Tokenomika

Projekt nemá svůj token, tedy nebude žádné stakování nebo tokenomika. Fanoušky zajímá především uvolňování kartiček fotbalistů do oběhu hry.

Uvolňování kartiček do oběhu

Za sezónu se do oběhu uvolní celkem 1 111 monetizovaných kartiček. Nemonetizovaných kartiček je neomezené množství, ale nedají se prodat. Ve vyšších soutěžích je nelze použít.

Ekonomika

V této hře je možné dosáhnout výdělku dvěma způsoby. Buď spekulací s herními kartičkami za cílem jejich zhodnocení nebo jejich umístěním do tabulky výher (viz „Jak hrát?“). Níže jsou jako příklad uvedeny tabulky z různých úrovní soutěží a jejich výhry.

Partneři

Nyní má tento projekt navázané partnerství s 233 kluby a další přibývají. Bez licence není možné mít hráče z daného klubu na Sorare.

Další investoři viz obrázek níže.

Tým

Tým má přehled v tématu a kompetence k dosažení svých cílů. Na druhou stranu neuvádí tolik předešlých projektů, kterých byl součástí. Má tak stále na čem pracovat.

Názor analytika

„Projekt je časově velmi náročný a vyžaduje, aby byl uživatel opravdovým fanouškem fotbalu.

Vstupní investice při nákupu aktivních hráčů může být i více než 5 000 EUR, aby měl uživatel šanci se umístit do odměnových tabulek.

Premier League (anglická liga) se dívala po svém vlastním podobném NFT řešení. Pokud by se jí to podařilo, Sorare by to mohlo vážně ohrozit. Zvláště, když není jasné, jak s kluby funguje spolupráce a na jak dlouho je uzavřena.

V případě, že nebude možné kartičky využít ve hře SO5 (zranění, odchod do důchodu, atd.), můžou ztratit veškerou hodnotu.“

Novinky ze světa kryptoměn, NFT a metaverza

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář