Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Ethereum zůstává lídrem na trhu NFT

EHT zůstává lídrem na trhu NFT. Jedná se o největší blockchain, který se v tomto segmentu digitálních aktiv používá.

Ethereum zůstává lídrem na trhu NFT

EHT zůstává lídrem na trhu NFT. Jedná se o největší blockchain, který se v tomto segmentu digitálních aktiv používá.

Ethereum a hodleři

ETH se může pochlubit věrnými hodlery, kteří již přes rok drží více než polovinu ETH v oběhu, a to i přes negativní náladu na trhu. V lednu 2022 dokonce začali navyšovat svá portfolia.

Většina hodlerů nahromadila ETH během poklesu ceny, když ETH kleslo pod hranici 1800 USD. ETH nadále nakupují a drží, navzdory nepokojům na trhu, jelikož věří v dlouhodobé vize projektu.

Proč jsou projekty NFT založeny hlavně na ETH?

Většina vývojářů NFT si vybírá tento blockchain, protože jejich digitální sbírky se na této platformě prodávají lépe, v porovnání s jinými sítěmi.

Kromě toho je blockchain Ethereum znám svojí prvotřídní datovou a bezpečnostní architekturou. Je také považován za lídra na trhu DeFi.

Jakožto nejznámější blockchain poskytuje Ethereum NFT projektům zvýšenou viditelnost na trhu. Tři nejpopulárnější NFT trhy založené na ETH jsou OpenSea, Rarible a Nifty Gateway.

Problémy s ETH

Dodejme však, že síť má i jisté problémy ohledně škálovatelnosti či výše síťových poplatků. Ty má vyřešit aktualizace projektu – Ethereum 2.0.

To ale není všechno. Jen v květnu 2022 se počet neúspěšných obchodů na Ethereu zvýšil o dalších 1,2 milionu. To je o 200 000 více, než v předchozím měsíci, a více než 2 % všech chybných transakcí v historii.

Neúspěšné obchody mohou být způsobeny mnoha důvody. Může to být proto, že jsou podepsány nesprávným odesílatelem, nebo pokud se vám někdo pokouší poslat záporné prostředky.

Mohou být způsobeny i nedostatečnými prostředky odesílatele k pokrytí transakčních poplatků. Vysoké tarify byly pro Ethereum dlouho problémem, přičemž náklady na gas fee se začátkem měsíce zvýšily na 474,57 gwei. Přesto na konci měsíce klesly na nejnižší úroveň od července 2021.

zdroj: blockchain.news, oKrypte.sk

Další novinky

Decentraland – Otevřená Beta verze SDK

Společnost Square Enix, výrobce hry Final Fantasy, se nevzdává projektu NFT

Společnost Lego vytváří své metaverzum

Budou mít Pokémoni své vlastní metaverzum?

Trh s NFT na Bitcoinu dosáhne hodnoty 4,5 miliardy USD do roku 2025

Slavná Mona Lisa jako NFT

RTFKT a Ledger spolupracují na zlepšení bezpečnosti Webu 3.0

Pokémon Sleep, hra pro monitorování spánku, vyjde letos

Japonsko plánuje vytvořit vlastní metaverse ekonomickou zónu

Nejznámější společnosti si registrují ochranné známky pro Web 3.0

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář