Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

51 % latinskoamerických spotřebitelů uskutečnilo alespoň jednu transakci s kryptoměnami

Podle nejnovější studie Mastercard, uskutečnilo až 51 % latinoamerických spotřebitelů alespoň jednu transakci s aktivy v kryptoměnách, a více než 33 % z nich použilo pro každodenní nákupy stablecoiny.

Latinoameričané platí kryptoměnami

Podle nejnovější studie Mastercard, uskutečnilo až 51 % latinoamerických spotřebitelů alespoň jednu transakci s aktivy v kryptoměnách, a více než 33 % z nich použilo pro každodenní nákupy stablecoiny.

Nová studie ukazuje rozsah adopce kryptoměn

Studie s názvem „New Payments Index 2022“ se zaměřuje na finanční inovace, jako jsou kryptoměny, řešení DeFiblockchain a NFT, a jejím cílem je posoudit chování spotřebitelů v kontextu vznikajících nových platebních metod.

Podle průzkumu je v Latinské Americe až 54 % spotřebitelů optimistických, pokud jde o digitální aktiva jako investici. Dvě třetiny Latinoameričanů chtějí hybridní platební možnost, která zahrnuje kryptoměny i tradiční způsoby platby za zboží a služby.

V porovnání s Evropany a občany USA prokázali Latinskoameričtí spotřebitelé větší flexibilitu a ochotu přijmout nové platební možnosti. Na rozdíl od více než 75 % evropských a severoamerických spotřebitelů, kteří upřednostňují tradiční způsoby platby, 86 % Latinoameričanů minulý rok použilo alespoň jeden nový způsob platby, jako jsou biometrie, digitální měny a QR kódy.

Výkonný viceprezident Mastercard z regionu komentoval neustále rostoucí zájem o nové digitální platební metody a uvedl:

„Latinoameričané se stále více obracejí na novou technologii finančních transakcí a očekává se, že tento trend bude nadále růst, přičemž naprostá většina 95 % plánuje v příštím roce používat digitální platební metodu a 29 % přiznává, že v poslední době používalo méně hotovosti.“

Finanční nestabilita vede k přijetí kryptoměn

Je možné, že finanční nestabilita a rostoucí inflace mohly být hlavními důvody ponoření spotřebitelů do digitálních aktiv. Před dvěma lety více než 73 % Argentinců sužovaných poklesem hodnoty národní měny považovalo kryptoměny za nejefektivnější mechanismus šetření. Tato perspektiva koresponduje s populárním názorem, že bitcoin je zajištěním proti inflaci nebo jednoduše digitálním zlatem.

Venezuela uznala kryptoměny nejen jako prostředek k uchovávání hodnoty, ale také jako mechanismus pro posílání a přijímání peněz, čímž se obcházejí ekonomické sankce.

Zpráva analytické společnosti Blockchain Chainalysis na toto téma uvádí:

„Země dosáhla jedné z nejvyšších měr využívání kryptoměn na světě, přičemž se umístila na třetím místě v našem Globálním indexu adopce kryptoměn, protože mnoho Venezuelanů spoléhá na kryptoměny, aby přijímali převody ze zahraničí a chránili své úspory před hyperinflací.“

zdroje: prnewswire.com, oKrypte.sk

Další novinky

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář