Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Přijetí kryptoměn

V Latinské Americe již nějakou dobu probíhají kroky k přijetí kryptoměn a Brazílie nedávno oznámila, že usiluje o změnu právního rámce pro platby kryptoměnami tak, aby byly přijímány jako legální aktiva.

Přijetí kryptoměn

V Latinské Americe již nějakou dobu probíhají kroky k přijetí kryptoměn a Brazílie nedávno oznámila, že usiluje o změnu právního rámce pro platby kryptoměnami tak, aby byly přijímány jako legální aktiva.

Ačkoli paraguayský prezident odmítl myšlenku považovat těžbu kryptoměn za podnikatelskou činnost, uruguayská vláda se v důsledku plánovaného procesu rozhodla posílit regulaci kryptoaktiv.

 

Po návrhu zákona o regulaci kryptoměn, který v loňském roce předložil uruguayský senátor Juan Sartori, přijala uruguayská vláda nedávno právní rozhodnutí, jehož cílem je regulovat kryptoměnová aktiva pod dohledem centrální banky.

Právní rozhodnutí bylo přijato 5. září 2022, aby se jasně stanovila perspektiva a politika regulace kryptoaktiv v zemi, včetně ICO, kryptoměnových burz, úschovných služeb a veškerých finančních služeb a společností souvisejících s digitálními aktivy.

 

Podle tohoto rozhodnutí budou všechny společnosti související s krypto službami spadat pod správu Superintendency of Financial Services (SSF), tedy pod subjekt uruguayské centrální banky, a budou podléhat předpisům proti praní špinavých peněz.

 

V právním rozhodnutí jsou popsány čtyři typy digitálních aktiv, kterými jsou tokeny pro správu, dluhové tokenystablecoiny a obchodovatelná aktiva.

V oznámení úřadů se uvádí: 

„V současné době je v platnosti zákon o bankách, který stanoví, že se jedná o aktiva, která jsou určena k obchodování na burze. Pokud činnost prováděná s těmito nástroji zahrnuje výkon finančního zprostředkování nebo finanční činnosti, bude podléhat regulaci a kontrole uruguayské centrální banky.“

zdroj: cointelegraph.com

Další novinky

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Tipujte výsledky zápasů mistrovství světa a vyhrajte $500 000

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář