Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Binance Smart Chain pod útokem hackerů

Svět kryptoměn zažil velice významný hackerský útok na síť Binance. Nebezpečí by mělo být již zažehnané, ale útok hackerů si vybral své oběti.

Binance Smart Chain pod útokem hackerů

Svět kryptoměn zažil velice významný hackerský útok na síť Binance. Nebezpečí by mělo být již zažehnané, ale útok hackerů si vybral své oběti.

Největší kryptoměnová burza na světě Binance zažila 6.10.2022 útok na jejich blockchain. Tým hackerů vedl útok na bridge / most protokol, který je zodpovědný za přemísťování kryptoměn mezi ostatními blockchainy. Hackerům se v tomto protokolu podařilo vytvořit původně neexistující 2 miliony BNB tokenů.
Tyto tokeny se poté daly do pohybu. Hackeři začali převádět vytvořené kryptoměny přes bridge z Binance Smart Chainu, takto se jim podařilo ukrást hodnotu okolo 100 milionů USD. To je přibližně ⅙ hodnoty, kterou uměle vytvořili v BNB.

Hackerský útok měl překvapivě malý dopad na cenu tokenu, za což může dozajista i fakt, že “decentralizovaní” provozovatelé nodů v rychlosti zareagovali a cílenou spoluprací zastavili provoz blockchainu a začali vzniklou situaci rychle řešit.

Peněženka hackerů s ukradenými prostředky byla zařazena na “Black List” a tudíž validátoři ani jiné společnosti od této peněženky nemohou nic přijmout. Hackeři tudíž ztratili přístup k těmto kryptoměnám.

Dalším problémem je samotný bug v protokolu, který se prozatím řešil několika urgentními aktualizacemi a k tomu se ještě zvažuje vypsání odměny pro White Hats hackery, kteří hledají chyby v kódech za odměny.

Blockchain se po aktualizacích opět spustil a je nadále v provozu. Krypto komunita však zažila další událost, která jim ukazuje, jak snadné je blockchain vypnout. Věřím, že tento fakt se bude mezi vývojáři ještě nějakou dobu rozebírat a může to mít dopad na rozhodování zda se na BSC zaměřit s vlastním projektem či nikoliv. Jelikož všechny dApps na BSC byly tímto krokem také vypnuté.

autor: Rocket Unit

zdroj: thedefiant.io

Další novinky

Japonská železniční společnost vydává NFT suvenýry

Moonbirds a Spotify vydávají limitovaný NFT playlist

NFT platforma Vibe vybrala 4 miliony USD v prvním kole financování

Animoca Brands se spojila s ONE Championship za účelem vytvořit hru

Společnost LG podává patentovanou přihlášku na NFT TV

Mines of Dalarnia slaví rok od spuštění mainnet verze hry

Jak reagují burzy kryptoměn na přetížení bitcoinové sítě?

Herní veterán Mike Seavers je novým technickým ředitelem Yuga Labs

Blockchain Sui přivítá prvních 13 her

Nástroj pro tvorbu digitálního umění Generative Art Maker

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář