Přihlásit se
Přidej se k nám
« »

Binance Smart Chain pod útokem hackerů

Svět kryptoměn zažil velice významný hackerský útok na síť Binance. Nebezpečí by mělo být již zažehnané, ale útok hackerů si vybral své oběti.

Binance Smart Chain pod útokem hackerů

Svět kryptoměn zažil velice významný hackerský útok na síť Binance. Nebezpečí by mělo být již zažehnané, ale útok hackerů si vybral své oběti.

Největší kryptoměnová burza na světě Binance zažila 6.10.2022 útok na jejich blockchain. Tým hackerů vedl útok na bridge / most protokol, který je zodpovědný za přemísťování kryptoměn mezi ostatními blockchainy. Hackerům se v tomto protokolu podařilo vytvořit původně neexistující 2 miliony BNB tokenů.
Tyto tokeny se poté daly do pohybu. Hackeři začali převádět vytvořené kryptoměny přes bridge z Binance Smart Chainu, takto se jim podařilo ukrást hodnotu okolo 100 milionů USD. To je přibližně ⅙ hodnoty, kterou uměle vytvořili v BNB.

Hackerský útok měl překvapivě malý dopad na cenu tokenu, za což může dozajista i fakt, že “decentralizovaní” provozovatelé nodů v rychlosti zareagovali a cílenou spoluprací zastavili provoz blockchainu a začali vzniklou situaci rychle řešit.

Peněženka hackerů s ukradenými prostředky byla zařazena na “Black List” a tudíž validátoři ani jiné společnosti od této peněženky nemohou nic přijmout. Hackeři tudíž ztratili přístup k těmto kryptoměnám.

Dalším problémem je samotný bug v protokolu, který se prozatím řešil několika urgentními aktualizacemi a k tomu se ještě zvažuje vypsání odměny pro White Hats hackery, kteří hledají chyby v kódech za odměny.

Blockchain se po aktualizacích opět spustil a je nadále v provozu. Krypto komunita však zažila další událost, která jim ukazuje, jak snadné je blockchain vypnout. Věřím, že tento fakt se bude mezi vývojáři ještě nějakou dobu rozebírat a může to mít dopad na rozhodování zda se na BSC zaměřit s vlastním projektem či nikoliv. Jelikož všechny dApps na BSC byly tímto krokem také vypnuté.

autor: Rocket Unit

zdroj: thedefiant.io

Další novinky

Čínské protesty proti lockdownu na NFT trhu

Porsche představí svoji NFT kolekci

Novinky ze hry Fight of the Ages

MetaMask čelí útokům podvodníků

Novinky z Paradise Tycoon

Sbohem Town Star, přichází Town Star 4ever

Chystané změny ve hře Town Star

Salvador se vrací na trh s kryptoměnami

Novinky ze hry My Neighbor Alice

Rusko pracuje na národní kryptoměnové burze

Diskuze Žádné komentáře

Napsat komentář